Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 8

  • 58 649
  • 843
  •   1
Отговори
# 420
  • BG
  • Мнения: 2 217
и аз в групата 40+
.....
третиноинът имаше страхотен, магически резултат при мен, но се отказах от него
.......
старая се да съм в добро настроение, да пия повече вода, да не прекалявам с въглехидратите и да избягвам алкохола

Привет, bubanka, може ли да споделиш защо се отказа от третиноина?
Определено, доброто настроение е рецепта за добър живот! Flowers Sunflower

# 421
  • Мнения: 35 951
на бузите ми активираше страхотно розацеята - не знаех, че я имам преди да започна да се мажа с него, после прочетох и предпочетох да се откажа в тази област от крема
на челото видях невероятен резултат - имам много дълбока гневна бръчка и доста хоризонтални линии, заглаждането беше голямо, така сигурно на 30 г. не е изглеждало челото ми
имам доста специфични проблеми с едното око, бяха се проявили, по начин, по който много бих желала да избегна
в една от поредните теми прочетох една потребителка, че се оплака от повишена фоточувствителност на очите в резултат от третиноина - спрях го с нежелание, но окото ми е доста по-добре
пробвах няколко пъти след това, за да видя дали не си внушавам, накрая подарих на приятелка 6-7 тубички аирол, с които се бях запасила за година напред

# 422
  • Мнения: 646
Здравейте, Simple Smile
за кратко време по челото ми излязоха бели ситни твърди пъпки.Идея как да се справя с тях newsm78
Може би са от някой нов продукт?
Ексфолирай и сложи някаква маска за пъпки.
Благодаря !
 Веднага ще сменя новия си крем, ще ексфолирам и сложа маска.Надявам се да се справя с тях.

# 423
  • BG
  • Мнения: 2 217
на бузите ми активираше страхотно розацеята - не знаех, че я имам преди да започна да се мажа с него, после прочетох и предпочетох да се откажа в тази област от крема
на челото видях невероятен резултат - имам много дълбока гневна бръчка и доста хоризонтални линии, заглаждането беше голямо, така сигурно на 30 г. не е изглеждало челото ми
имам доста специфични проблеми с едното око, бяха се проявили, по начин, по който много бих желала да избегна
в една от поредните теми прочетох една потребителка, че се оплака от повишена фоточувствителност на очите в резултат от третиноина - спрях го с нежелание, но окото ми е доста по-добре
пробвах няколко пъти след това, за да видя дали не си внушавам, накрая подарих на приятелка 6-7 тубички аирол, с които се бях запасила за година напред

О, Sad и аз има наченки на розацея, а обмислях закупуването на крем с такива съставки, защото повечето жени се радват на резултатите след употреба. Благодаря!

# 424
  • Мнения: 949
Light Beam, и аз не виждам някакви покъртителни резултати от всичките серуми и кремове, които ползвам. Конкретно от ретиноида, понеже е с масло скуалейн, кожата се чувства много мека и добре хидратирана, което при мен е добър резултат, защото е много суха. От други серуми не я усещам така.
А след лятото имам кафяви петна по бузите. Сега се чудя дали АХА или БХА да взема. За суха кожа повече препоръчват АХА, но други източници пък казват, че няма значение. Някой има ли опит и с двете, за да каже разликата?
Бубанка, защо се отказа от третиноинът, ако си била доволна от него?

Бубанка, побликувах въпроса преди да прочета последния ти отговор. Но имам допълнителен Simple Smile Колко време го ползва и колко често, преди да почне негативната реакция?

Последна редакция: нд, 29 сеп 2019, 15:52 от bubanka

# 425
  • Мнения: 35 951
не мога да ти отговоря точно, защото на бузите очаквах все някога да ми размине, а на челото не знаех, че е от него
различно - от всеки ден до веднъж в седмицата

# 426
  • Мнения: 949
Бубанка, а ретиноид ползвала ли си? Аз не съм експерт, но четох доста по въпроса. Много хора казват, че разликата е, че ретиноидите са по-слаби, "доставят" на кожата същия резултат, както третиноинът, но отнема много по-дълго време. По логика, би трябвало да имат и по-малки странични ефекти.
Аз имам дълбоки бръчки около очите, тип пачи крак. Много се изкушавам да пробвам ретинол там, но никой не го препоръчва Sad А кремовете за очи никакъв резултат не дават. Дори по-скъпите.

# 427
  • Мнения: 2 763
То и моето бих определила като наченки на розацея. Когато съм хидратирала и подхранила добре, кожата е спокойна, зачервяване почти няма. Малко да я изпусна, започва лющене, горящи червени бузки, лишеи и пъпки.
Спукани капиляри също имам няколко, поне нови не се появяват.
Не знам от кое се повлиява добре, че всевъзможни неща плескам, но от известно време съм овладяла положението.
Затова му се колебая толкова на ретинола. Ако засилва признаците на розацея и изсушава кожата, може би не е за мен.

Последна редакция: нд, 29 сеп 2019, 18:59 от Light Beam

# 428
  • Мнения: 9 152
Gabonka,   за петна си взех крема на Колагена с Лумискин. Мажа едно пигментно петно на слепоочието, което ми остана от бременността. В упътването пише, че след 59 дена би трябвало да има видим ефект. За сега съм много доволна, а още не са минали дори и две седмици. Simple Smile
Като минат два месеца, ще пиша непременно отзив.

# 429
  • Мнения: 3 763
Бубанка, а ретиноид ползвала ли си? Аз не съм експерт, но четох доста по въпроса. Много хора казват, че разликата е, че ретиноидите са по-слаби, "доставят" на кожата същия резултат, както третиноинът, но отнема много по-дълго време. По логика, би трябвало да имат и по-малки странични ефекти.
Аз имам дълбоки бръчки около очите, тип пачи крак. Много се изкушавам да пробвам ретинол там, но никой не го препоръчва Sad А кремовете за очи никакъв резултат не дават. Дори по-скъпите.

Третиноинът всъщност е търговското наименование на ретиноидната киселина, така че ретиноид и третиноин е едно и също нещо. Вероятно имаш предвид ретинол.
Аз мажа с третиноин и околоочния контур, почти до миглите - и на горния и на долния клепач. Бръчки тип пачи крак нямам изобщо, нямам дори наченки на такива, което си е чудо на моята възраст. Не зная дали е генетично или и крема помага. Можеш да пробваш и да видиш как ти се отразява.

Друго вълшебно средство, което наскоро открих е обикновеният вазелин. С него мажа околоочния контур сутрин преди дневния крем. Не съм открила досега по-добър омекотяващ и овлажняващ крем, независимо от цената. Също през уикенда си намазвам обилно цялото лице и го изчаквам да попие. Действа магически върху всякакви сухи участъци по кожата - моментално изчезват.

Имах големи резерви към вазелина, понеже е петролен продукт, обаче реших да го пробвам и не съжалявам.

# 430
  • Мнения: 949
Babri, мен тези третиноиди, ретиноиди и ретиноли редовно ме объркват. Единствено знам, че всички са витамин А. Ретинолът май не беше чист вит А, значи може би е по-лек. Освен това много зависи и от процента концентрация, който е различен в различните продукти и съвсем ме обърква. Но се доверявам на твойто мнение. Ти по-добре ги обясняваш нещата.
Ще се престраша и ще пробвам да мажа и околоочния контур.
А вазелнинът ми е много тежък. Използвам разни масла, (най-вече кокосово) като негова алтернатива, но предимно за тялото. За очите, понеже сутрин слагам грим, използвам крем, който бързо да попива и да не размазва спиралата.
За устните съм открила Ланолина. Страхотен е, ако са ви напукани. Също и прополиса.

# 431
  • Мнения: 11 307
Аз си купувам очен мехлем с витамин А и понеже е забъркан с вазелин и ланолин, има страхотно действие на клепачите. Слагам го вечер преди лягане. Не ми дразни въобще очите, защото е предназначен за в окото, ама аз външно го ползвам.

# 432
  • Мнения: 2 156
Може ли снимка, или линк към този очен мехлем, Вечерница?

# 433
  • Мнения: 12 280
Друго вълшебно средство, което наскоро открих е обикновеният вазелин.

Аз като чисто нов ползвател на третиноин напълно се присъединявам. Чудех се какво да му слагам отгоре според указанията на Миоки от съседната тема и понеже държим вкъщи за универсален мехлем Аквафор /вазелин с пантенол/, го мацнах отгоре. След първоначалното неприятно усещане, ефектът много ми хареса, ползвах го после и без третиноин. Силно подценяван досега от мен продукт за козметични цели.

# 434
  • Мнения: 11 307
Може ли снимка, или линк към този очен мехлем, Вечерница?

Това е от немска аптека. Не знам дали се внасят в България.

Общи условия

Активация на акаунт