Не мога да се успокоя

  • 3 734
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 462
Готвене и чистене с бебето в раница/кенгуро или слинг е опасно.
Защо да е опасно? Аз говоря например да  сложа масата, да направя салата. Такива дребни неща, а не примерно да пържа и да хвърчи олио на всякъде или да се завирам във фурната

# 16
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Готвене и чистене с бебето в раница/кенгуро или слинг е опасно.
Защо да е опасно? Аз говоря например да  сложа масата, да направя салата. Такива дребни неща, а не примерно да пържа и да хвърчи олио на всякъде или да се завирам във фурната

Защото при готвене има шанс да изгориш бебето, при чистенето пък може да го накапеш с препарат, който да му предизвика кожна реакция или да се надиша с изпарения от препаратите.

# 17
  • Мнения: X
Абе не знам дали е опасно, ама е адски неудобно. Хайде за нещо дребно става, ама чак салати да режеш. Иначе не е лоша идеята за ерго раница, хем ще си джиткаш из къщи, хем бебето ще е с теб.

# 18
  • Мнения: 462
За мен салатата не е нещо сложно, което да ти е трудно да направиш, докато бебето се гушка в теб. А иначе другите неща са абсурдни, не вярвам, че една нормална жена, ще тръгне да чисти със силни препарати и да се развихря в кухнята с бебе в ръце

# 19
  • Мнения: X
Не съм казала, че е сложно, неудобно е да протягаш ръце, заобикаляйки бебе, което все пак е тежко и обемисто.

# 20
  • Мнения: 462
Не съм казала, че е сложно, неудобно е да протягаш ръце, заобикаляйки бебе, което все пак е тежко и обемисто.
Съгласна съм, но все пак това е само за определени случаи, когато бебето е не спокойно, иска внимание, а мама има някакви задължения. Определено не бива да е ежедневие

# 21
  • Мнения: 375
Отклонихте се от темата 😉. Като човек минал през период на много силна депресия, придружена с паник атаки те съветвам да намериш човек, с когото да поговориш. При мен не беше след родилна. Причината, която отключи всичко беше загубата на бебе. Не е задължително да пиеш някакви лекарства. Дори и само разговорът със страничен човек може да ти проясни главата. За съжаление в България имаме нагласата, че това да потърсиш такъв вид помощ е нещо срамно и грешно. Пък не дай боже някой да разбере, че си потърсил. Ако си от София мога да ти препоръчам дамата, която на мен ми помогна. Можеш да ми пишеш на лично! Пожелавам ти успех и най-вече спокойствие!

# 22
  • Мнения: 77
Аз преминах през абсолютно същата фаза (фаза го наричам, защото не смятам че беше депресия) и аз като теб исках бебето ми да спи постоянно и да си гледам моите си неща. Едва ли не се ужасявах какво ще е ако не спи. Оставях я на баща ѝ във всеки удобен момент и "драсках". Не чистех, не готвех, когато спеше си гледах моите неща и с ужас чаках да се събуди за следващото хранене.
Не съм търсила помощ от специалист, един ден осъзнах, че няма как да избягам от реалността и започнах да включвам бебето в моите заминания, когато беше будно. А то започна да спи все по-малко през деня и да прави все повече неща. Минахме през гукане и бълбукане, търкаляне, преобръщане по коремче, сядане и вече пълзене. Сега е на 7 месеца и пак ми се ще да спи повече, но не се боря с това. Когато заспи, тогава имам време за себе си.

# 23
  • Мнения: 1 174
Готвене и чистене с бебето в раница/кенгуро или слинг е опасно.
Стига сте всявали допълнителни и ненужни страхове. Ако вие не сте успели, то милиони майки по света го правят. Познавате ли лично някой, който си е наранил бебето? Или прочетохте поредната статия и избухнахте?

# 24
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Готвене и чистене с бебето в раница/кенгуро или слинг е опасно.
Стига сте всявали допълнителни и ненужни страхове. Ако вие не сте успели, то милиони майки по света го правят. Познавате ли лично някой, който си е наранил бебето? Или прочетохте поредната статия и избухнахте?

Бъдете точно толкова безстрашна, колкото искате. Някои неща са близки до ума, но щом смятате, че да развявате бебето до врящата супа на котлона е окей, или пък няма никакъв проблем то да диша изпаренията на химията, с която чистите, то това си е ваш личен избор. Нямаше да е лошо да прочетете дискусията до край преди да скачате като опарена от вряща супа Wink

# 25
  • Мнения: X
Е, поввечето майки имат елементарен здрав разум да не доближават бебетата си до вряща супа или да изливат белина до носовете им. Но, ако пуснат една пералня или метнат едно парче месо в тавата, докато бебето е в кенгуруто, няма проблем.

# 26
  • Мнения: 1 174
Готвене и чистене с бебето в раница/кенгуро или слинг е опасно.
Защо да е опасно? Аз говоря например да  сложа масата, да направя салата. Такива дребни неща, а не примерно да пържа и да хвърчи олио на всякъде или да се завирам във фурната

Защото при готвене има шанс да изгориш бебето, при чистенето пък може да го накапеш с препарат, който да му предизвика кожна реакция или да се надиша с изпарения от препаратите.
Да го накапеш с препарат, уау.... оставихте ме без думи. Да диша изпарения... Вие сериозно ли написахте това? От 100 кладенеца, вода донесохте, само и само права да излезете! По вашата логика, знаете ли колко неща не може да се прави с бебе, по презумция, че може да го нараним? Не е най- удобното нещо на света, но не е горе описаната драма и хорор. И го казвам като човек с 4г опит в бебеносенето.
По темата според мен дамата е изпаднала в депресия, не задължително следродилна, защото започва да осъзнава отговорността да бъдеш майка, без да имаш помощ. Страховете са основателни, промяната е огромна и е за цял живот, не всеки успява да се справи, сега веднага с новото положение. Когато бях бременна за втори път, посетих психолог, по повод загуба на едно от бебетата, тогава жената ми даде много ценни съвети, да правя промени ( каквото и да са) поетапно и една след друга, не едновременно, да не се оставям на течението и да не спирам да търся нещо, което да ми доставя удоволствие. Защо не се консултирате с вашия лекар? Имате възможност да приемате омега 3/6, защото то спомага за успокояване на нервната система. Истината е, че ако не искате промяна в по-добра насока и не направите нещо за себе си, то каквото и да ви кажем няма да ви облекчим положението.

# 27
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
АМАЕBG, аз нямам дума потребност да излизам права, но явно вие имате. Иначе има оше 1000 неща, които са опасни с бебе да се правят, много сте права. Всеки сам преценява какво е окей за бебето му. И като имате толкова опит с бебеносене сигурнобсте забелязала, че на опаковните на всички носилки това е изрично упоменато. Ама щом толкова имате нужда да спорите за неща, дето са близки до ума - окей, тя и Земята е плоска, щото милион души вярват в това и го изповядват като религия Wink Тая тема вече я изчерпахме и преди да се включите, ама айде.

Извинявам се за спама.

# 28
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 113
Ако някой успее да сготви и изчисти с бебе в раница или кенгуру ще го призная. Смятам, че твърде много се преувеличава и се прави от мухата слон.

# 29
  • Мнения: 10 514
Точно обратните признаци са на следродилната депресия. Ти щом намираш време да се занимаваш със себе си, значи не си в следродилна депресия. Пък и детето ти вече се е ококорило. Става човек лека полека. От какво си разочарована? Таткото е ок, помощ имаш... Имала си 9 месеца да се подготвиш психически за нов човек и нова отговорност. Още 4 години ще му трябват на тоя човек, докато се научи да се самообслужва. До тогава си ти.

Общи условия

Активация на акаунт