Ведическа астрология

  • 55 380
  • 348
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 202
Казах, че активират ли се Стрелец или Лъв, очаквайте големи промени, трансформации, преустройства, събития с отрицателен знак. В случая говорим за карта на Украйна. Не съм казвал, колко ще продължи конфликта в Украйна.
Има достатъчно известни астролози  у нас, които правят прогнози и "познават" Simple Smile

# 286
  • Мнения: 9 152
И аз  "познавам" Акубенс, разбира се.  Simple Smile

Благодаря за труда и анализа на картата от началото на военните действия. Flowers Hibiscus

Убедена съм, че Путин е взел решението за началото на действията си след точно планиране и специални консултации.
Ще се осмеля да се включа с моите аматьорски разсъждения. Blush
Смела съм, знам. Простете. Hug Hands Pray

И двете Накшатри - Анурадха и Джйештха са с много силни, но с подмолни енергии. Все пак, Анурадха е божествена нашкатра, което е по- благоприятно.
От друга страна се знае, че Джйештха, е известна като "старейшина ", "най- главната", хората, родени под тази звезда, се проявяват като покровители на другите, включително членове на техните семейства.
Всъщност, според данните- 24/02.2022 05:00 Москва , картата изглежда така, нали?



Според мен, много съществена роля има Кету в Лагната. Кету е в третата скорпионска Нашкатра, Вишакха, чийто символ е триумфална арка. Ама енергията й хич не е от леките. Носи страдание.
Съединението на Марс и Венера дава енергия, сходна с енергията на Бхарани. Освен, че Марс е У на Лагната, той е и варготама, така че, според мен, неговата енергия в цялата карта е много силно изявена, повече от всяка друга. А знаем Марс на какво е символ.
За Бхарани е характерна много голяма издържливост, търпение, самодисциплина, превратности на съдбата и взаимозависимостта на смъртта и раждането. Всяка смърт е раждане и всяко раждане - смърт. Божеството , което управява се Яма (смърт). С тази енергията се извършва съденето на душите на починалите.

Ако наистина това е картата,  на мен много силно впечатление обаче ми направи и наличието Кала Амрита йога. Тази йога е сигурен указател за задължително търсене на духовен път, духовно решение с цел постигане на безсмъртие- символът на енергията от йогата. Това е съкровенното й значение. Обаче, Кала Сарпа йогата е обикновено по- лесна за справяне от Кала Амрита йога.
В картата тук, У на 9 дом- най- духовният дом е Луната. Която тук е толкова слаба, че няма накъде повече. Едно, че е Бадхака, второ в падение и трето е в съединение с Кету. Т.е. духовността явно куца. Disappointed
Трите скорпионски енергии застъпени!
А скорпионът, за да се превърне в орел ( висшият му смисъл ) се иска саможертва, страдание, продобиване на святост.
В християнството, четири животни стават симовли на четиримата евангелисти. Те са изрисувани в иконите. Това са Човек ( ангел)- евангелист Матей, Лъв - евангелист Марк , Бик ( вол ) - евангелист Лука  и Орел - евангелист Йоан. Символът тук е Дара на Светия Дух, носеш се над Църквата, а така  и Възнесение Господне. От всички Евангелия, Евангелието на Йоан е най- сложното за разбиране, с него завършва Свещеното Писание, Изпълнено с най- много символи, "последните неща” - заключителният сблъск със злото, са представени от св. ап. Йоан в книгата Откровение, последната книга от Новия Завет. Св. ап. Йоан пише по различен начин, защото по различен начин е получил истината. Той не просто пише книга, основана върху определени източници. Пише онова, което е съзрял във видения или получил чрез благодатно вдъхновение.

Молитви. Молитви и пак Молитви. Hands Pray

Последна редакция: чт, 03 мар 2022, 22:24 от Катерица

# 287
  • Мнения: 5 774
Ако някой все пак реши да прави карта на България и какво се очертава за нея
Казах, че активират ли се Стрелец или Лъв, очаквайте големи промени, трансформации, преустройства, събития с отрицателен знак. В случая говорим за карта на Украйна. Не съм казвал, колко ще продължи конфликта в Украйна.
Има достатъчно известни астролози  у нас, които правят прогнози и "познават" Simple Smile
А в картата на България също ли има стрелец в лъв?

Катерица, молитви към кого? Нали видяхте, че Путин изпрати чеченски башибозук срещу ''братята'' си православни славяни. А патриарх Кирил услужливо мълчи. Утре, вдругиден самият Путин ще се моли в църквата на Великден......
Много ме дразни, че ние когато не ни питат сме първа пушка, но когато трябва нещо да кажем (да речем в случая с Македония) мълчим като д7педавци.

Къде мога да видя такава карта и за България? Ако някой има нещо, което знае, че е добро като анализ на астролог за България, нека да сподели.

# 288
  • Мнения: 9 152
T.Valcheva, ситуацията е действително много напрегната. Но се успокойте.
Молитвите са тайнства. Има специални молитви , извършвани от монаси и духовни лица, които имат благодатта на Св. Дух.
В момента в Киево-Печьорската Лавра има специални бдения, сигурна съм.
Може би не сте/си  чувала, но това е много специално, свещено място. По цялата земя има само 4 места, които са избрани от Богородица. Това е едното. Това означава, че Киево-Печьорската Лавра се намира под специалното покровителство на Дева Мария.

Не говоря за това Путин да се моли, разбира се Simple Smile
За карта на България съм чела, че се приемат различни дати.  Лично аз никога не съм се занимавала с изследване на картата ни, поради много причини.
Мисля обаче, че в някоя от темите ни тук, свързани с астрология, е ставало дума. Ама беше отдавна.

# 289
  • Мнения: 1 286
В англ.версия на статията за инвазията в Украйна, пишат около 6 часа, московско време.
Предвид транзити към сезонната карта и според този ориентировъчен час, ректификация по методите на ураническата астрология, по-вероятния час е 5:58

# 290
  • София
  • Мнения: 2 970
Аз мисля, че последствия ще има на глобално ниво. И че по-скоро в случая и Украйна, и Русия са употребени за едни други дългосрочни цели  от външни за тях сили.

Не пропускайте и текущото все още сливане на 6те планети - което ще се усеща още време, и действащата Кал Сарп доша.

Поне до края на април аз не виждам сериозно разпускане.


. 1. During early hours of 16th December 2021, Mars conjuncts Ketu and this starts Kala Sarpa Yoga / Dosha for next 4 months. Already the effect will be seen since 5th December 2021 when Mars entered Scorpio.
Kala Sarpa Dosha 2022 dates will be 16 December 2021 – 22 April 2022. On 22nd April 2022, Mercury moves out of Rahu and from next day this effect ends and never returns in entire 2022.
During these 127 days, Venus will go Retrograde during 19 December 2021 – 29 January 2022. It will also be combust during 22 February – 16 April 2022.
Mercury will also be Retrograde during 14 January – 04 February and also combust during 17-30 January 2022.
New variant(s) and covid-19 virus will start spreading after Lunar and Solar Eclipses in November-December 2021.
Infection will spread faster but number of deaths will be under control.
Severity of this Kala Sarpa Dosha 2022 will be experience between 2nd half of January till early March 2022.
During this time, 3 or more planets will be conjunct in Capricorn (Makara Rasi) and this brings anti-establishment acts, political turmoils, riots.

2. 2022 comes carrying hope on the back of many planetary changes that promise to deliver relief and success after the challenging times of the past . Saturn will break the jinx 28th April (even though for a short period) while Jupiter will finally go back to playing the ultimate benign role from 13th April. At the same time Rahu & Ketu ( Dragon’s head & tail) will break the Kal Sarpa pattern also in April after moving positions in March 2022. Most importantly all the planets will escape the axis of Pluto which will finally help us come out of this crisis

# 291
  • Мнения: 202
В англ.версия на статията за инвазията в Украйна, пишат около 6 часа, московско време.
Предвид транзити към сезонната карта и според този ориентировъчен час, ректификация по методите на ураническата астрология, по-вероятния час е 5:58

Много украински, руски и западни астролози, приемат час на атаките 05:00 украинско време. Затова ползвам този час.
Украйна е в часова зона +2 часа като нас.  Ако построим картата по 05:00 но руско време, тогава часовата зона е +3 часа.  Дори да приемем 05:58 за вероятен час,  картата ще е една и съща с асцендент в Стрелец.
Относно ректификациите, нека Акубенс и Ураническата да си ги мерят. Аз съм много скептичен, да говорим за ректификация точно в този случай. Но, това  са астролози специалисти и да приемем че са прави. Smirk

# 292
  • Мнения: 5 774
Аз мисля, че последствия ще има на глобално ниво. И че по-скоро в случая и Украйна, и Русия са употребени за едни други дългосрочни цели  от външни за тях сили.

Не пропускайте и текущото все още сливане на 6те планети - което ще се усеща още време, и действащата Кал Сарп доша.
Поне до края на април аз не виждам сериозно разпускане.
Sad Украйна,че е използвана е ясно, но защо Русия?

Помня прогнозите за ковид, как и астролозите говореха за разпускане след 2 месеца, а нищо не се промени и все още не се е променило Disappointed Relieved


Молитвите са тайнства. Има специални молитви , извършвани от монаси и духовни лица, които имат благодатта на Св. Дух.
В момента в Киево-Печьорската Лавра има специални бдения, сигурна съм.

За карта на България съм чела, че се приемат различни дати.  Лично аз никога не съм се занимавала с изследване на картата ни, поради много причини.
Това е чудесно, но според тази карта или друга има ли някакви прогнози за преговорите, дали ще са успешни? Или друг полезен ход, който може да се направи освен молитви?

Интересно кои ли дати се приемат, но това е нормално, все пак има доказателства, че държавата ни е съществувала няколко века преди официалната 681 и че тогава е ставала дума просто за разширение. Heart
Дано вече лошата ни карма да е свършила...

# 293
  • София
  • Мнения: 2 970
Украйна,че е използвана е ясно, но защо Русия?

Има много любопитни ведически мунданни анализи за Индия, Китай и Русия. И изваждането им във фокус още от началото на ковид с кулминация именно сега.

Разгледайте Лагна и АК в картите на страните и събитията. Накшатрите, в които се случват събиранията на транзитите и Кал Сарп доша.

# 294
  • Мнения: 1 286
А астрологичната карта на Путин ? Тя би трябвало да е някаква отправна точка, ориентир за това, което се случва в Украйна. Останалите мунданни карти може да са отзвук от взаимодействието на глобалното с неговата астрологична карта.
За D-150, че и за анализ на производни карти, е задължителна ректификацията.

Последна редакция: пт, 04 мар 2022, 09:19 от starinthenightsky

# 295
  • София
  • Мнения: 2 970
Фокусиране върху натална карта при гледане на мунданни процеси с кулминиращ конфликт някак олекотява нещата в тон: Путин=Русия, Байдън=САЩ. А астрологията е малко по-далекогледа и дистанцирана някак...

Това е поне моето виждане за ситуацията, Асол.

Мисля, че тежките аспекти са по-съществени в сегашния контекст.

D-150 за е невъзможно да е даде валидна информация в случая, отново според мен. Твърде висока топка е и всяка ректификация чак до там ще оставя стабилна доза съмнение за верността си

Иначе, заповядайте:

https://celebrity.astrosage.com/vladimir-putin-birth-chart.asp
http://www.astrosage.com/celebrity-horoscope/vladimir-putin-birth-chart.asp
http://www.astrosage.com/celebrity-horoscope/vladimir-putin-career-horoscope.asp

https://celebrity.astrosage.com/joe-biden-astrology.asp
https://www.astrosage.com/celebrity-horoscope/joseph-biden-horoscope.asp
https://celebrity.astrosage.com/joe-biden-birth-chart.asp

# 296
  • Мнения: 9 152
Казах, че активират ли се Стрелец или Лъв, очаквайте големи промени, трансформации, преустройства, събития с отрицателен знак. В случая говорим за карта на Украйна. Не съм казвал, колко ще продължи конфликта в Украйна.
Има достатъчно известни астролози  у нас, които правят прогнози и "познават" Simple Smile
Ако картата е с Лагна в стрелец , зависи в коя Накшатра попада. Така или иначе, енергиите се запазват. Същите са. Луната  е в падение и става У на 8 дом и с Кету остават в 12 дом, Раху в дома на враговете.

T.Valcheva полезен ход са  преговорите.Зависи от нивото ( осъзнатостта) на личностите, които управляват. Накшатра Бхарани е характерна с контрастите ( наивност- мъдрост; праведност- неправедност; живот - смърт) и със силни, почти неистови желания. При нея добре функционират теми, свързани с юристпруденцията. В/чрез нея се пречистват негативните натрупвания.
Скрит текст:
Аз мисля, че последствия ще има на глобално ниво. И че по-скоро в случая и Украйна, и Русия са употребени за едни други дългосрочни цели  от външни за тях сили.

Не пропускайте и текущото все още сливане на 6те планети - което ще се усеща още време, и действащата Кал Сарп доша.
Поне до края на април аз не виждам сериозно разпускане.
Sad Украйна,че е използвана е ясно, но защо Русия?

Помня прогнозите за ковид, как и астролозите говореха за разпускане след 2 месеца, а нищо не се промени и все още не се е променило Disappointed Relieved


Молитвите са тайнства. Има специални молитви , извършвани от монаси и духовни лица, които имат благодатта на Св. Дух.
В момента в Киево-Печьорската Лавра има специални бдения, сигурна съм.

За карта на България съм чела, че се приемат различни дати.  Лично аз никога не съм се занимавала с изследване на картата ни, поради много причини.
Това е чудесно, но според тази карта или друга има ли някакви прогнози за преговорите, дали ще са успешни? Или друг полезен ход, който може да се направи освен молитви?

Интересно кои ли дати се приемат, но това е нормално, все пак има доказателства, че държавата ни е съществувала няколко века преди официалната 681 и че тогава е ставала дума просто за разширение. <3
Дано вече лошата ни карма да е свършила...
Ами това е процес, който до голяма степен зависи от нашите мисли, думи, действия. Зависи как взаимодействаме с енергиите, как реагираме, как управляваме делата си. Какви избори правим. Всеки миг, колко са осъзнати и невежи, до каква степен са водени от страстите или от мъдростта. Понятието ( ако ще го употребявам) "карма"  го разглеждам през призмата на  Божий промисъл и развитието на човешката воля в съзвучие с волята на Бог Отец.

Прогнози се правят от всякакви експерти- военни, политици, икономисти, астролози, социолози и т.н. Аз не обичам прогнозите.
Но все пак, картата е " затисната" , заради йогата Кету- Раху, което ме навежда на мисълта на по- голяма  продължителност в напрежението. Луната ще мине бързо, още няколко дена и ще излезе от хватката на Лунните възли, но за другите планети- Слънце, Маркурий, Венера, Марс, Юпитер, ще има да почакаме.

# 297
  • Мнения: 1 286
В наталните карти има йерархия, а всеки по някакъв начин е част/частица от глобалното. Колкото на по-висока позиция в социалната йерархия е някой, толкова по-голямо значение имат неговите решения, мисли и действия върху обществените процеси или глобалните. Всички обаче са поставени в контекста, рамката на глобалното.
Така че ако ни интересува глобален процес, е препоръчително да не го търсим така някак хвърчащ във времето и пространството, а и каква може да е допирателната в астрологичните карти на тези, които са замесени и имат отношение към него, го провокират.

# 298
  • София
  • Мнения: 2 970
В този контекст е добре да разгледате картите на zuckerberg, bezos, musk и други. Също на дуров, чиято звезда набира сила.

# 299
  • При децата ми
  • Мнения: 6 067
А астрологичната карта на Путин ? Тя би трябвало да е някаква отправна точка, ориентир за това, което се случва в Украйна. Останалите мунданни карти може да са отзвук от взаимодействието на глобалното с неговата астрологична карта.
За D-150, че и за анализ на производни карти, е задължителна ректификацията.

А, кой знае точният час на раждането на Путин?

Ха, гледам, че с Байдън сме астрални близнаци!:smiles: Какъв Асцендент е, обаче, не мога да се ориентирам.

Последна редакция: пт, 04 мар 2022, 14:09 от Hrispa76

Общи условия

Активация на акаунт