Не искам да заминавам

  • 13 020
  • 279
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 18 298
Бащата вече е в Белгия, майката бърза да се събере с него. За детето няма уредено училище, а там учебната година вече е започнала. Това е. Интересно какъв им е планът за нея...

# 136
  • Мнения: 8 803
Бащата вече е в Белгия, майката бърза да се събере с него. За детето няма уредено училище, а там учебната година вече е започнала. Това е. Интересно какъв им е планът за нея...

Според мен планът им е да я откъснат час по-скоро от Бг. Тук нещо ги тревожи сериозно. Не мисля, че планират да завършва средно в БГ. Иначе нямаше да продадат апартамента. Едва ли планират скоро да посетят пак родния си град, най-вероятно никога. Дори няма къде да отседнат. Те нямали близки в града, само бабата и дядото в някакво далечно село.

Сигурно не планират и там да я записват на училище. Тя вече е пълнолетна. Просто ще седи вкъщи, за да са спокойни за нея. Нещо е правила тук, което сериозно е разклатило доверието им.

# 137
  • Мнения: X
Не виждам никаква драма с образованието.
Или ще си завърши дистанционно в БГ, както и досега, или ще има една приравнителна година в местно училище. Нищо фатално няма, ако учи една година повече. Все е по-добре от това, да употреби тази година като чистачка или продавачка. То и продавачка не е лесно да си, нито пък сервитьорка, нито камериерка. Работила съм всичките тия неща, та знам.

# 138
  • София
  • Мнения: 12 006
За училището не виждам какъв е проблема да си завърши дистанционно, дори и да е в Белгия. Тъкмо ще учи и езика там.
На никой ли не му направи впечатление, че девойката уж е голям интроверт, уж много стеснителна, срамежлива, не може дори училище в същя град да смени, а в същото време не искала да се мести от Варна, заради приетелите си, кафенцата, дискотеки и излизанията си? Интровертите нямат почти никакви приятели и всякакви излизания не са им приоритет, а тукашната девойка иска да си захвърли възможността да стане човек, заради френдчетата и излизнаията. Важни й биле социалните контакти?!?! Иначе била стеснителна и интроверт Satisfied Satisfied Satisfied
Escanda я сега, за да си коректна, първо напиши какво си направила, че родителите ти не искат да те оставят пълнолетна да живееш сама? Със сигурност е нещо сериозно. За утопията как ще си хванеш работа и плащаш сметки, квартира, обучение и т.н. мога само да се SatisfiedSatisfiedSatisfiedSatisfied Те работодателите се счупват да търсят хора без средно, без умения и без опит за по 2 бона заплата! Я си сметни само разходите са ти над 1000лв. на месец и тва без глезотии, кино, дискотеки, кръчми, почивки, цигари и всякакви кефчета, с минимален гардероб и обувки. Математиката нещо не ти е силна страна.

# 139
  • София
  • Мнения: 16 194
АЕГ-то е пълна пързалка. Както и вероятно всичко останало в настоящата тема.

# 140
  • Мнения: 54 414
И аз така мисля.

# 141
  • Мнения: 25
Голям интерес къде уча, защо съм на такава форма на обучение и т.н. Това не мисля, че са важни работи. Където и да отида ще мога да идвам тук 3-4 пъти в годината (учебната), за да си правя изпитите. Образованието не е големият проблем. Оставането ми тук е главната ми цел, заради която съм пуснала тази тема. Отдавна съм взела решението да остана тук на всяка цена, благодаря на всички отзовали се, но няма смисъл да се коментира моето местене, заминаване. Защото мен не искат да ме вземат от вчера, вече 2 години слушам едно и също. Също така заплати, сметки, пари не са от голямо значение. Всеки родител би помогнал на детето си, когато започва самостоятелен живот. Дори и да не е съвсем самостоятелен. Познавам родителите ми и знам, че дори и да започна работа като чистачка, те ще са доволни. Просто да е работа и сама да съм си я намерила, а не каква е, колко е заплащането и т.н. Квартира, задължително със съквартиранти или поне самата квартира да е близо до техен познат, приятел. Наемите ще ги плащат те и всичко друго аз. Естествено, ако имам проблеми и недостиг на финанси, те помагат. Поне докато си намеря по-престижна и добре платена работа. Тогава вече няма да искам да ми помагат.
П.с. Индивидуална форма е за деца, които не могат да посещават училище. Физически или психически нестабилни. Консултациите се извършват вкъщи. Наема се учител за вкъщи.
Самостоятелната форма е за деца, пред гонене или деца, които са по-напред с материала и искат да завършат в по-скоро време (мисля че важи и за индивидуалната). Консултациите и изпитите се извършват в училището.

# 142
  • София
  • Мнения: 12 006
Голям интерес къде уча, защо съм на такава форма на обучение и т.н. Това не мисля, че са важни работи. Където и да отида ще мога да идвам тук 3-4 пъти в годината (учебната), за да си правя изпитите. Образованието не е големият проблем. Оставането ми тук е главната ми цел, заради която съм пуснала тази тема. Отдавна съм взела решението да остана тук на всяка цена, благодаря на всички отзовали се, но няма смисъл да се коментира моето местене, заминаване. Защото мен не искат да ме вземат от вчера, вече 2 години слушам едно и също. Също така заплати, сметки, пари не са от голямо значение. Всеки родител би помогнал на детето си, когато започва самостоятелен живот. Дори и да не е съвсем самостоятелен. Познавам родителите ми и знам, че дори и да започна работа като чистачка, те ще са доволни. Просто да е работа и сама да съм си я намерила, а не каква е, колко е заплащането и т.н. Квартира, задължително със съквартиранти или поне самата квартира да е близо до техен познат, приятел. Наемите ще ги плащат те и всичко друго аз. Естествено, ако имам проблеми и недостиг на финанси, те помагат. Поне докато си намеря по-престижна и добре платена работа. Тогава вече няма да искам да ми помагат.
П.с. Индивидуална форма е за деца, които не могат да посещават училище. Физически или психически нестабилни. Консултациите се извършват вкъщи. Наема се учител за вкъщи.
Самостоятелната форма е за деца, пред гонене или деца, които са по-напред с материала и искат да завършат в по-скоро време (мисля че важи и за индивидуалната). Консултациите и изпитите се извършват в училището.

Не отговри на 3 основни въпроса:
1. Каво си направила, че родителите ти не искат да оставят един пълнолетен човек в добре развит като Варна град - сама.
2. Защо искаш на всяка цена да останеш в града?
3. Защо си в самостоятелна /или както там ти се води/ форма на обучение?

Като ти чета розовите глупости ми става ясно защо родителите ти не искат да те оставят сама. Хал хабер си нямаш от живота и по-лошото е, че не искаш да проумееш какво е да си самостоятелен. Смяташ, че родителите са ти длъжни да ти помагат със сметките и затова тези сметки не ти биле проблем - е изненада, след 18г. не са ти длъжни. Могат ако искат, ама не са длъжни. Нали си голямата работа - намери си добре платена работа, наеми квартира и си живей като голям човек. Цялата ти работа е, че искаш да си останеш да си купонясваш без родителски надзор, мама и тати да плащат за всичко, а ти евентуално да си намериш работа за 300лв. на месец, с която да се биеш в гърдите, че работиш и видиш ли вече си голяма. Е, няма да ти се получи. Мисленето ти е като на 3 годишно -"заплати, сметки, пари не били проблем" - те са основното и първоначалното за което всеки възрастен мисли. Всичко останало, като купони, почивки и развлечения е на заден план и ако има време и пари за тях. Порасни!

# 143
  • Мнения: X
Значи, като ти чета последния пост, разбирам защо родителите ти не дават и дума да се издума да останеш сама, където си.
Нямаш грам акъл в главата, момиче. Даже бих казала - момиченце. Нищо, че си на 18.

Дори не знам откъде да започна. Всяко изречение е бисер на наивността, глупостта, ината, сбърканите приоритети и пълното незнание как са нещата в реалния живот.
Голям интерес къде уча, защо съм на такава форма на обучение и т.н. Това не мисля, че са важни работи.
А кое са важните работи, ако не къде ще учиш? Ясно, приятелчетата (или по-вероятно едно определено приятелче, което родителите ти не одобряват, сигурно с право.)

Оставането ми тук е главната ми цел, заради която съм пуснала тази тема. Отдавна съм взела решението да остана тук на всяка цена, благодаря на всички отзовали се, но няма смисъл да се коментира моето местене, заминаване.
И защо на всяка цена? Ти сама ли го взе това решение или някой ти „помогна“ активно? Въобще даваш ли си сметка колко неадекватно звучи подобно изказване за момиче на 18? Повечето млади хора са авантюристи, искат да опознаят света, да имат приключения, нови преживания, възможности за развитие. Какво толкова незаменимо има в твоя град, че да не си в състояние да го напуснеш? Кой и с какво те държи?

Защото мен не искат да ме вземат от вчера, вече 2 години слушам едно и също.
Значи това го слушаш още от "лошия" ти период. Защо? Не се ли запитваш?

Също така заплати, сметки, пари не са от голямо значение. Всеки родител би помогнал на детето си, когато започва самостоятелен живот. Дори и да не е съвсем самостоятелен. Познавам родителите ми и знам, че дори и да започна работа като чистачка, те ще са доволни. Просто да е работа и сама да съм си я намерила, а не каква е, колко е заплащането и т.н. Квартира, задължително със съквартиранти или поне самата квартира да е близо до техен познат, приятел. Наемите ще ги плащат те и всичко друго аз. Естествено, ако имам проблеми и недостиг на финанси, те помагат. Поне докато си намеря по-престижна и добре платена работа. Тогава вече няма да искам да ми помагат.
Мила, в света на възрастните, където ти явно смяташ, че се намираш, щом сама вземаш решенията за живота си, парите и сметките са почти най-важното нещо. Никой не е длъжен да те подпомага в глупостите ти след 18 години, дори и твоите родители. Свикнала си всичко да ти се поднася на тепсия и да нямаш елементарни отговорности за нищо и си представяш, че някой е длъжен да продължава да си осигурява такъв живот, а пък ти да си я караш, както си искаш. Ами никъде не дават така. Който плаща, той поръчва музиката. Така е в цял свят.  И аз ще кажа: порасни!
Самостоятелната форма е за деца, пред гонене или деца, които са по-напред с материала и искат да завършат в по-скоро време

Ти от кои си? Май-май от първите, а?
Тогава как си представяш да се справиш с живота сама на ниво, съществено превишаващо средното? Повечето младежи на твоята възраст все още чинно слушат мама и татко и получават частична или пълна издръжка. Единици са тези, които успяват да се справят самостоятелно. Точно ти ли ще си от тях? С какво толкова изпъкна по време на обучението си? В какво си толкова гениална?






# 144
  • Мнения: X
За детето няма уредено училище, а там учебната година вече е започнала. Това е. Интересно какъв им е планът за нея...

Какво като е започнала учебната година? Дъщеря ми дойде в Германия през април и започна училище. На 16 беше, не на 18.

# 145
  • София
  • Мнения: 12 006
За детето няма уредено училище, а там учебната година вече е започнала. Това е. Интересно какъв им е планът за нея...

Какво като е започнала учебната година? Дъщеря ми дойде в Германия през април и започна училище. На 16 беше, не на 18.
Тя учи дистанционно, така че не е от значение на коя точка на планетата се намира. Необходимо е само явяване на изпити /3-4 пъти в годината/, за което може да си пътува до България. Никой не я кара да си сменя обучението или да звима приравнтели и т.н. Спокойно може да си дозавърши започнатото дистанционно живеейки в Белгия.

# 146
  • Мнения: X
И още нещо. Родителите този път са категорични: или идва с тях, или отива на село. Не както са я уговаряли в последните 2 години, когато все пак е била непълнолетна. Жилището е продадено, няма път назад. Никой не й предлага да я спонсорира, докато тя живее на квартира във Варна. Така че не е зле да си избие тези илюзии от главата. Ако остане, ще е напълно сама. Никаква работа като чистачка няма да й помогне. Ако до 3 седмици не си намери работа поне за 1000 лева, остава на улицата. Ако иска. Мисля, че родителите не случайно подхождат така твърдо и едва ли е от незаинтересованост. Все пак не е като да са я захвърлили на произвола. Тя избира да не ползва тяхната покрепа. Пълнолетна е, има това право.

Да остане и да се пробва, ако й стиска. Да види как се оцелява сам. Или ще успее, или ще се провали - по-скоро второто. И да си помисли дали си заслужава тоя зор заради....какво точно?

Последна редакция: сб, 07 сеп 2019, 11:25 от Анонимен

# 147
  • Мнения: 1 195
Не разчитай, че вашите ще ти поемат всички разходи и ще те дондуркат от разстояние. Ако не стане така, както го искаш, т.е те да ти плащат квартира и какво ли още не, какво мислиш да правиш? Съмнявам се да са обърнали на 180 градуса и да са ти казали "ще ти плащаме квартирата, оставай тук", това явно са някакви твои изводи, че ще плащат.

# 148
  • Мнения: 6 873
Аз съм много наивна. Помислих, че девойката си скубе косите, понеже ще я завлекат в Белгия, няма да завърши средно догодина, няма да бъде студентка, а в действителност училището не било толкова важно.
Парите и работата са от първостепенно значение за всеки пълнолетен, самостоятелен индивид. Ти като знаеш, че искат да те водят в друга държава, а ти не желаеш подобна промяна, защо не си намери работа още миналото лято? И за 17-годишни има място по ресторанти и кафета. Защо не опита да им докажеш, че си пораснала и си готова да се бориш за желанията си?
А щом си готова да работиш и като чистачка, направи го в Белгия. Тъкмо ще разбереш, че парите не растат по дърветата.

# 149
  • София
  • Мнения: 12 006
Тя и да си манери работа /в БГ/ и квартира пак няма й се получи - квартирите искат 2 наема наведнъж в началото /някои и 3/ заплатите се взимат в повечето случаи с 1 месец назад. Ако все пак чисто хипотетично, даже утопично си намери работа и квартира, като вземе /пак утопично/ 1000лв. и даде за наем, за режиийни, за храна, препарати и козметика, дрехи и обувки, задели за университет и ооооп ам те свършиха и даже не достигат. А в сметките не включвам фризьор, маникюр и други улуги по салоните, лекарства, излизания и почивки, хобита, фитнесчета, кефчета и т.н. С 2 бона заплата ще се оправи, ама с 8-ми клас и без опит не им дават по 2 бона, даже и в кол центровете. Дават на хора с виШу, даже с по 2, и с поне 2 перфектно говорими езика /не на ниво 11 клас/, някъде и опит искат задължително.

Общи условия

Активация на акаунт