Студенти 2021/2022

  • 55 569
  • 360
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 118
Въпреки че дъщеря ми се записа още след първо класиране, в профила ѝ се вижда по всяка вероятност минималния бал за второ класиране (максималният бал за всяка специалност е 24)


Благодаря Ви. Минималните балове на II класиране се виждат дори да не участваш в класиранията. Удобно Simple Smile

# 316
  • София
  • Мнения: 222
II класиране мъже, редовно:

комуникационен мениджмънт - 22,51
Икономика и финанси с англ. език - 22,30
стопанско управление с англ. език - 18,50
молекулярна биология - 15,30
биотехнологии - 16,50
биомениджмънт и устойчиво развитие - 18,24
биология - 15,60
графичен дизайн - 23,76

Синът ми отказа първо класиране в СУ, беше приет молекулярна биология, но се записа в друг университет. Предполагам, че това са реални балове на второ класиране, защото има разлика от първо, и също са видими в неговия профил.

Чефо,  девойката с неизвестния профил, на която даде достъп влиза, но не е качила баловете от първо класиране, които постна, а имаше доста екзотични и липсващи в таблицата. Сигурно е доста времеотнемащо, но моля добави и нейните специалности (от двата й поста), така ще е по-полезно за следващите, които четат.

# 317
  • София
  • Мнения: 5 184
За втория срок на 12 клас полага ли се стипендия за отличен успех?
Не се бях замисляла, но сега в темата за олимпиадите стана дума за безхаберие на директори и нестигане на отпуснати пари до учениците.

# 318
  • Пловдив
  • Мнения: 9 703
Да,полагат се.

# 319
  • София
  • Мнения: 2 162
ЗаСлон, бях останала с впечатлението, че нашите са ги взели? Някъде май месец уж ходеха за това до училището.

Виждам, че в таблицата с баловете от СУ липсват някои. Добавям за жени, редовно, ДП
Право - 23,05
МО - 23,07
Психология - 29,65
Политология - 28,04
Счетоводство, финанси и дигитални приложения (на английски) - 20,86

Последна редакция: чт, 15 юли 2021, 10:39 от lilfi

# 320
  • София
  • Мнения: 16 175
Полага се. Ние изтървахме даже стипендията за 1вия срок (едни велики 80 лв), че малкия се замота с подаването на банковата сметка. Сега, понеже няма да учи в Европа, май ще изтърве и за втория срок. 

# 321
  • София
  • Мнения: 17 991
Полага се. Ние изтървахме даже стипендията за 1вия срок (едни велики 80 лв), че малкия се замота с подаването на банковата сметка. Сега, понеже няма да учи в Европа, май ще изтърве и за втория срок. 

Какво общо има това къде ще следва човек със стипендията за успех в гимназията? От доста гимназии има  деца, следващи извън Европа - в Америка или Азия. Но са си взели стипендиите.

Последна редакция: чт, 15 юли 2021, 21:02 от пенсионирана русалка

# 322
  • София
  • Мнения: 16 175
Тази стипендия се отпуска от ЕС.

# 323
  • София
  • Мнения: 17 991
Тази стипендия се отпуска от ЕС.

Koя, тази за успех ли? Нищо подобно. Средствата за нея  се осигуряват от българския държавен бюджет и се разпределят между  училищата  на база броя ученици, обучаващи се в тях. Няма условие за това къде ще следваш СЛЕД гимназията, още повече, че се коментира по-горе стипендия за постижения от първия срок на 12 клас, когато още много деца НЕ знаят къде ще следват. Условията  са ученикът да е гражданин на БГ,  на държава от ЕС  или ако е от другаде, да е дългосрочно или постоянно пребиваващ у нас  и  най-вече да се обучава по българската програма.  Тоест децата от АК, които не са по нея, децата от  Дойче Шуле, тези от ААС и сие не взимат стипендия, ако ще после и в Европа да следват и да са си с бг гражданство.

Последна редакция: пт, 16 юли 2021, 06:47 от пенсионирана русалка

# 324
  • Мнения: 719
Моля, знаете ли при подаване на Декларация 7, коя дата трябва да впишат и съответно от кой месец започва плащането на здравните осигуровки от страна на зрелостниците - от 1 юни или от 1 юли? Т.е., училищата до кой месец са осигурявали учениците? Колебая се, защото матурите бяха през май и не ми е ясен юни месец, а във ФЕГ не си вдигат телефона.

# 325
  • Мнения: 879
Моля, знаете ли при подаване на Декларация 7, коя дата трябва да впишат и съответно от кой месец започва плащането на здравните осигуровки от страна на зрелостниците - от 1 юни или от 1 юли? Т.е., училищата до кой месец са осигурявали учениците? Колебая се, защото матурите бяха през май и не ми е ясен юни месец, а във ФЕГ не си вдигат телефона.
Осигуровките във ФЕГ са платени до юни включително. Преди да пуснем Декларация 7, служителката провери периода.

# 326
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Моля, знаете ли при подаване на Декларация 7, коя дата трябва да впишат и съответно от кой месец започва плащането на здравните осигуровки от страна на зрелостниците - от 1 юни или от 1 юли? Т.е., училищата до кой месец са осигурявали учениците? Колебая се, защото матурите бяха през май и не ми е ясен юни месец, а във ФЕГ не си вдигат телефона.
От месец юли. Ние вече подадохме и платихме на място за месеца. Декларацията се подава еднократно

# 327
  • Бургас
  • Мнения: 4 057
Моят младеж подаде декларацията и направи ПИК,  сега трябвало с този ПИК да платим вноската, как става и каква е точно сумата за месец

# 328
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Моят младеж подаде декларацията и направи ПИК,  сега трябвало с този ПИК да платим вноската, как става и каква е точно сумата за месец

Влизате в сайта на НАП с ПИК-а - избирате е-услуги с ПИК. Избирате услугата "Предоставяне на данъчна и осигуртелна информация" - от нея "Справка за задълженията с възможност за извършване на плащане". Дължимата сума е посочена, както и срока за плащане. Ако ще плащате не през лична банкова сметка Ви съветвам да го направите чрез изипей, защото таксата за превода при тях е най-ниска, но го направете поне три дни преди крайния срок, защото пък най-бавно минават чрез тях. Ако имате въпроси или затруднения пишете ми на лични.

# 329
  • София
  • Мнения: 16 175
Aко младежът е записан да следва в Щатите, дължи ли вноски за здравно осигуряване, докато е студент?

Общи условия

Активация на акаунт