Най-после да си купя свестни препарати за почистване - 12

  • 72 360
  • 735
  •   1
Отговори
# 630
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Моля за съвет за препарат за стъкления параван, след който водата не стои на капки, а се оттича. т.е вероятно прави някакъв филм. С една дума - хубав Simple Smile Иначе успявам да го почистя с почти всичко - универсален на Фрош, един за варовик на ЛИДЛ итн, но се налага да е често и с повече усилия.
Препаратът на Фрош за прозорци създава филм върху стъклото - наблюденията ми са точно върху стъкления параван в банята.
Хайде stenly, пробвай и ще дадеш мнение. И аз си търся такъв. Решила съм следващата душ кабина, ако ще и 1000 лв ще дам за стъкла, но да са водоотблъскващи. Една бивша колежка ми каза, че майка и си сложила такива, ама късно. ММ вече беше купил стъкла за 200 лв.(през 2016 г.). Писна ми да чистя и стъклото да е на капки след като изсъхне.

# 631
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Ок, ще купя на Фрош за стъкло. Досега ползвам универсален за баня . Приемам и други съвети.

# 632
  • София
  • Мнения: 11 709
Моля за съвет за препарат за стъкления параван, след който водата не стои на капки, а се оттича. т.е вероятно прави някакъв филм. С една дума - хубав Simple Smile Иначе успявам да го почистя с почти всичко - универсален на Фрош, един за варовик на ЛИДЛ итн, но се налага да е често и с повече усилия.
Препаратът на Фрош за прозорци създава филм върху стъклото - наблюденията ми са точно върху стъкления параван в банята.
Хайде stenly, пробвай и ще дадеш мнение. И аз си търся такъв. Решила съм следващата душ кабина, ако ще и 1000 лв ще дам за стъкла, но да са водоотблъскващи. Една бивша колежка ми каза, че майка и си сложила такива, ама късно. ММ вече беше купил стъкла за 200 лв.(през 2016 г.). Писна ми да чистя и стъклото да е на капки след като изсъхне.
Никога повече кабина, никога, ако ще и да е 10- хил лева, и да е силно рекламирана,  писна ми от тази която имам. Няма начин да  не се получат черни точки по уплътненията. Заради тях изписах специална течност от Германия само и само да ги чисти, е... не, не става, все ще има по някое 1 - 2  останало на тези долни уплътнители, скъсаха  ми нервите, без ръце останах от триене. Идва ми да я буфна и да си направя нещо друго. Да, стъклата са и много добре, не задържат капки, но и при мен водата е хубава, така че с една мека кърпа като ги мина и са нови, но уплътнителите....и то само тези долу.

# 633
  • Мнения: 2 133
Освен, че просто забърсвам веднъж на седмица с Фрош за прозорци, след всяко къпане се минава с перо за прозорци цялото отделение, включително и стъклото. Нямам проблем със силикона или Г-образната рамка, в която е легнал стъкленият параван.
Водата ни е мека.

# 634
  • Мнения: 1
Здравейте, бихте ли ми препоръчали универсален препарат за под (ламинат/паркет и плочки), бях ползвала универсалния на Чисто за под, но новите нямат нищо общо с първоначалните, които бях взела.

# 635
  • София
  • Мнения: 10 585
Аз теракота мия с доместос, паркета и ламината с мистър пропър.

# 636
  • Мнения: 1 359
Stenly, с нетърпение чакам отзива ти за Фроша, тъй като положението при мен е същото, с тази отяратително твърда вода, буквално след 1 ползване на банята от основното почистване няма и следа...

# 637
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 267
Аз ползвам за ламинат различен препарат от този за паркет от една марка са - emsal
този е за паркет
http://taxta-magazini.com/image/cache/pochistvashti/pochsitvasht … /2720-800x800.jpg
този за ламинат
https://uploads.remediumapi.com/5ecc40206af72c3ad4d4ccc0/66109/6 … 1278de6d/480.jpeg
няма как да се мие с един и същ защото повърхностите са различни - ламината е ламиниран с някаква пластмаса а паркета е лакиран Simple Smile

# 638
  • Мнения: 2 133
Emsal ми замазваше паркета. Ползвам препарат на Егер - по-назад в темата съм писала за него, и снимка му бях прикачила.

# 639
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Някой има ли мнение за верото DUAL(май такова беше)? Можем ли да го съпоставим с Феъри платинум, или може би с Денк мит Thinking

# 640
  • Pazardjik
  • Мнения: 448
Някой има ли мнение за верото DUAL(май такова беше)? Можем ли да го съпоставим с Феъри платинум, или може би с Денк мит Thinking
С Феъри-НЕ,за другото нямам мнение.

# 641
  • Мнения: 13 549
Някой има ли мнение за верото DUAL(май такова беше)? Можем ли да го съпоставим с Феъри платинум, или може би с Денк мит Thinking
В момента мъча това, но не зная дали питаш за същото?  Ужасно е, единственото хубаво е дозатора. Не може да се сравнява нико с Денк мит, а с Феъри платинум изобщо.

Последна редакция: вт, 02 юни 2020, 10:05 от Пролетно цвете

# 642
  • Мнения: 2 901
Лично за мен това https://www.bing.com/images/search?view=detailV2&id=45260414 … p;expw=500&q=веро+дуал&selectedindex=1&ajaxhist=0&vt=1&eim=1,3,6,8,10&ccid=zo8MVDqp&simid=608055042566652547&sim=11 и това https://www.bing.com/images/search?view=detailV2&ccid=c0S4j7 … p;expw=300&q=веро+дуал&simid=608047483461372765&selectedindex=7&ajaxhist=0&vt=1&eim=1,3,6,8,10&sim=11, са доста добри, защото феъри направо ми сваля кожата от ръцете.

# 643
  • София
  • Мнения: 35 113
Аз сега съм с лимон - еми, много ми харесва.

# 644
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Някой има ли мнение за верото DUAL(май такова беше)? Можем ли да го съпоставим с Феъри платинум, или може би с Денк мит Thinking
В момента мъча едно, но не зная дали питаш за същото? На моето пише, гел антибактериал. Ужасно е, единственото хубаво е дозатора. Не може да се сравнява нико с Денк мит, а с Феъри платинум изобщо.
За същото, с помпа. В момента е на 3 лв/л. в местна верига за битови химии, та го загледах днес. Няма да го купувам щом не сте много доволни. Аз за 3 лв от Одрин 1 литър Феъри платинум си взех. Въобще нищо не ми смъква платинума. От години ползвам само него. Направя ли експеримент с нещо друго - после ме е яд.

Общи условия

Активация на акаунт