Шеф, мултиварка или както ние го наричаме КУКЪР - Тема 6

  • 51 675
  • 809
  •   1
Отговори
# 330
  • Paris, France
  • Мнения: 14 031
Невена, херметика ми френска световнонеизвестна марка DOMOOVA. Няма опция за регулиране на налягане и температура. Всичко минава през налягане, дори програма griller. Така исках да си правя хрупкави зеленчуци, греда. Всичко става мито-премито-сварено-окъпано. Ползвам го само за варене на говеждо.
Купих си нехерметик Едисън. Да пробвам. Също става сварено. Но аз много рядко готвя "манджи". А, с херметика само ориза става перфектен, програма 12 мин. Но аз ориз правя три пъти годишно.
Затова днес поръчах фрейър, TriStar, 45 евра, да не ме е яд, ако пак се разочаровам Grinning За мъжа щв правя пържени картофи, за мен любимите ми загорели зеленчуци и меса. Да видим.

Domoova съществуват като фирма от 2017г и се чудя кога са успели да станат световноизвестни. Купуват евтинджоси от Китай и им лепват лого. Сега всички марки правят така. Даже големи фирми като Robusta не успяват да преведат упътването.

Проблемът с твоя лукът е, че капакът се сваля напълно, а програмите не тръгват докато не завъртиш копчето. И моят е такъв, но понеже капакът е закачен, отключвам, отварям и заключвам както е отворен. Тогава пържи. Твоят м
не пече кекс, така ли? Моят пече и на програмата кекс не се вдига налягането.

Твоят всъщност, ако е един като ябълка малко, заоблен, е модифицирана оризоварка с налягане.

Пак, прави хубави неща. Една съседка го има и си готви в него, само дето дъщеря и не успява да го отвори, но твоят може би е друг. Нейният е бял и с тясно дъно. Разгледай рецептите за Cookeo и Instant pot. Има много вкусни манджи без пържене. Аз почти не пържа в моя. Не ми е удобно. Пържа си в един чугунен тиган, който само се плакне с вода, през това време пускам кукъра с малко вода или боб с доста вода и добавям изпърженото.

# 331
  • Мнения: 2 575
Да като ябълка е, бял. Купа 4 литра. Един път пекох сладкиш, за проба, не ми хареса консистенцията. В него правя леща, бьоф бургиньон, pot au feu...и рядко паста/спагети със сос и сьомга, това се получава. Но сложа ли зеленчук, получавам много добре сварена зеленчукова маса. Програмата бавно готвене на слаб огън е на другата крайност - трае 6 часа и свинското ми беше още лееко твърдо.

# 332
  • София
  • Мнения: 1 544
Скрит текст:
Невена, херметика ми френска световнонеизвестна марка DOMOOVA. Няма опция за регулиране на налягане и температура. Всичко минава през налягане, дори програма griller. Така исках да си правя хрупкави зеленчуци, греда. Всичко става мито-премито-сварено-окъпано. Ползвам го само за варене на говеждо.
Купих си нехерметик Едисън. Да пробвам. Също става сварено. Но аз много рядко готвя "манджи". А, с херметика само ориза става перфектен, програма 12 мин. Но аз ориз правя три пъти годишно.
Затова днес поръчах фрейър, TriStar, 45 евра, да не ме е яд, ако пак се разочаровам Grinning За мъжа щв правя пържени картофи, за мен любимите ми загорели зеленчуци и меса. Да видим.

Domoova съществуват като фирма от 2017г и се чудя кога са успели да станат световноизвестни. Купуват евтинджоси от Китай и им лепват лого. Сега всички марки правят така. Даже големи фирми като Robusta не успяват да преведат упътването.

Проблемът с твоя лукът е, че капакът се сваля напълно, а програмите не тръгват докато не завъртиш копчето. И моят е такъв, но понеже капакът е закачен, отключвам, отварям и заключвам както е отворен. Тогава пържи. Твоят м
не пече кекс, така ли? Моят пече и на програмата кекс не се вдига налягането.

Твоят всъщност, ако е един като ябълка малко, заоблен, е модифицирана оризоварка с налягане.

Пак, прави хубави неща. Една съседка го има и си готви в него, само дето дъщеря и не успява да го отвори, но твоят може би е друг. Нейният е бял и с тясно дъно. Разгледай рецептите за Cookeo и Instant pot. Има много вкусни манджи без пържене. Аз почти не пържа в моя. Не ми е удобно. Пържа си в един чугунен тиган, който само се плакне с вода, през това време пускам кукъра с малко вода или боб с доста вода и добавям изпърженото.
[/spoiler]

Неви, Пепа е написала "Невена, херметика ми френска световнонеизвестна марка DOMOOVA." Wink

# 333
  • Мнения: 2 575
Пардон за лекия спам. Фрайъра е моята машина Grinning Вчера пристигна, вече работи 4 пъти. Ям храна с вкус на барбекю. Супер, много много доволна. Обобщение - за топящи се ястия, сосове - кукър, за хрупкави меса, зеленчуци, картофки - фрайър. Остава да им намерим място.

# 334
  • Мнения: 28 532
Пардон за лекия спам. Фрайъра е моята машина Grinning Вчера пристигна, вече работи 4 пъти. Ям храна с вкус на барбекю. Супер, много много доволна. Обобщение - за топящи се ястия, сосове - кукър, за хрупкави меса, зеленчуци, картофки - фрайър. Остава да им намерим място.
Имам ги и двата, и място им намерих! Wink

# 335
  • Мнения: 21
Здравейте ,много моля  да ми помогнете като ми обясните, как се ползва този мултикукър Panasonic, чисто нов седи в шкафа , упътването , нямам идея къде е  ,благодаря ви много момичета  хубава вечер.

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 17:21 от Не се сърди, човече

# 336
# 337
  • Мнения: 947
Здравейте отново момичета.

Невена, още веднъж благодаря за препоръката за Olla GM! Колкото кукъри гледам и все към този ме влече. Харесах си Modelo H. Гледам ги и се чудя какво да поръчам.. За какво служи този капак? И купите гледам са два размера, а има и купа с капак..
https://www.storeollasgm.com/es/26-modelo-h
Вие какво бихте си взели и защо?

# 338
  • Paris, France
  • Мнения: 14 031
МаНишма, Има няколко размера Олли ГМ и вече има и овална и затова трябва да се внимава какъв размер купуваш. За ежедневно ползуване за 2-6 човека 6 литровата е достатъчна. Ако искаш да готвиш много порции редовно или да слагаш големи парчета месо като цяла овча плешка, примерно, е по-добре да вземеш 8 литрова, но тя заема повече място, купата е широка и не прави хубаво ориз за по-малко от 8-10 порции и за нея по-трудно се намират аксесоари, а и е по-скъпа..

Капак за печене - капакът, който виждаш на снимката, на която има тенджера Olla GM modelo H + капак и в момента се продават за 124 евра е халогенен, май беше капак. А може и да е с обикновен реотан. Честно казано, ви дала съм го, но не обърнах внимание какъв е. Служи за изпичане отгоре на кексове, хляб, запичане на манджи като сърми и мусака и печене на месо, картофи, пиле. Не съм си купила, защото не ми се занимава и защото имам мощен, бърз газов грил. Нищо не обръщам. Само вадя кексове и тортиля и слагам под Грила в обикновената фурна. За мусака площта е смешно малка в тенджерата. Ако искам със заливка, сготвям под налягане с много малко вода и после само разстилам в тава и запичам под Грила. Ти си реши искаш ли такъв. Не се препоръчва капакът да се ползува с тенджерата в корпуса, защото на места вдига до над 250° Ц и може да скапе електрониката в корпуса, а тя не е предвидена за толкова високи температури.

Втора купа - ако искаш иноксова трябва да я намериш в друг сайт. В този има само с покритие. Аз бих купила само корпуса с тенджерата вътре и допълнително една или 2 иноксови тенджери. Другият вариант е пакет от корпус и 2 тефлонирани тенджери, направо от този сайт. Ако не се ползува капака за печене и не се пече често в нея няма проблем.

6 литрова бих взела. 4 човека сме у дома и в момента готвя в 5 литров и ни стига.

Доста хора писаха в темите, че са взели пакети с по 2 тенджери, капак и не ги ползуват.

Има ли къде да я видиш? Или ще поръчваш насляпо? Преместихте ли се? Ако имаш място, направо я вземи! Ако имаш миялна е добре да вземеш втора купа веднага. За останалото нека се изкажат другите.

# 339
  • Мнения: 947
Преместихме се, но аз си я искам за България де. Кухнята ми там си е доста голяма и ще я сместя на плота. Не съм я виждала на живо и тепърва ще я търся. Оказа се, че не е толкова просто да се поръча от Испания. Може, но трябва да отида до границата да си взема поръчката. Направо смешно ми се струва, но така ми обясниха местните тук. В крайна сметка най-вероятно ще отидем в Испания да го търсим този кукър. Тук си поддържат Кукео, Тефал основно. Както казах, аз фраер си имам за печене. Интересен ми беше този халогенен капак, ама ще пропусна. Много ми се искаше и иноксова купа да си купя. Между другото имам и нов проблем тук, който преди съм нямала. Не мога да правя плащания с картата си от тяхна банка. Утре ще ходя в банката да говоря с тях.

# 340
  • Мнения: 2 114
Моля за съвет.

Това добре ли е да се вземе: https://www.storeollasgm.com/es/modelo-h/232-olla-gm-h-cabezal-d … as-excelsior.html ?

Не знам докога е намалението и искам да взема най-доброто.
Готвя и без налягане.
Искам няколко купи, че да не се налага да изпразвам все още топла купа и да я мия.


Или това:

https://www.storeollasgm.com/es/modelo-h-deluxe/240-olla-gm-h-de … as-excelsior.html

Или

https://www.storeollasgm.com/es/modelo-h-deluxe/238-olla-gm-h-de … beta-slowpot.html

# 341
  • Мнения: 1 878
https://www.tetshop.bg/32597-cover-plastic-f273748

счупи ни се тази част на Philips HD3037/70... в сайта я няма, в сервиза не вдигат, някой да е поръчвал от друго място?

# 342
  • Мнения: 6
Здравейте, успях да изчета само малка част от всичките ви теми нямам времето за повече, нямам и ФБ затова искам да ви попитам.
Имам желание да си купя мултикукър от България, който да е комбиниран(доколкото разбрах има такива), мисля да го ползвам почти всекидневно, ако може да пече хляб и кекс, и да има опция пържене. Моля препоръчайте ми модел. Благодаря Simple Smile

# 343
  • Sofia
  • Мнения: 1 053
Чакаме апартамент за акт 16 и мислим само спалнята и банята на направим и да се нанесем. И мисля че един мултикукър ще ми е полезен, но само тогава. Дали си заслужава за месец-два да си взема, после едва ли ще го ползвам имам си и тенджера под налягане и ще си имам печка.

# 344
  • Мнения: 19 689
Ти, като почнеш да го ползваш, после няма да искаш да спреш Blush

Общи условия

Активация на акаунт