Отговори
# 75
  • Мнения: 5 612
Пълномощно изкарано в посолството подлежи ли на превод и легализация?

# 76
  • Мнения: 1 161
Да ,но е затворено в момента.

# 77
  • Мнения: 5 776
Пълномощно изкарано в посолството подлежи ли на превод и легализация?
За ползване в България не трябва, правиш си го на български, а легализация няма, то си е с печат на българското министерство. То затова и цената му беше трийсетина евро ако не се лъжа.
За Гърция ми се е налагало да пиша декларация, да я заверя при тях и после да я дам за превод и легализация в гръцкото външно, за някаква глупост в някоя от институциите, вече не помня коя.

Сега последната ми драма е, че се разведох с бърз развод при нотариус със споразумение. В България ми искат въпросното споразумение с апостил, превод и легализация. Гърците не искат да ми слагат печата, защото не е документ, издаден от институция. Добре, че адвокатката накрая успя да намери някаква вратичка и като се прибера, ще трябва да платя някакви електронни паравола и да отида до съда.

# 78
  • Мнения: 5 612
За пълномощно гръцки нотариус ми иска 50-80 €! Българска адвокатка пък после ми търси 200 € за превод и легализация на въпросното пълномощно и гръцки акт за раждане на детето!  Май се опитват да ме пуснат по пързалката,а?!
Скания,дано минат гладко при теб нещата 🤗!

# 79
  • Мнения: 124
Сваляте си пълномощно от интернет ,заверката е 30 евро В посолството се плаща само с карта.Когато е само заверка,става същия ден,и не е необходим запазен час.

# 80
  • Мнения: 346
Здравейте, искам да поръчам бойлер за роднина, живееща в Солун, но нищо не отбирам от гръцки. Знае ли някой сайт, през който мога да поръчам техника онлайн с кредитна карта от чужбина/Европа?
Единствено открих този сайт https://www.mediamarkt.gr/product/oikiakes-suskeues/thermosifone … haristero/1497444

но не разбирам нищо, а и не виждам емблемите на Мастър кард и други подобни.

# 81
  • Мнения: 5 776
Аз пазарувам всичко онлайн, няма значение къде е издадена картата. Този магазин специално е една от големите вериги тук и вярвам, че няма да има никаква пречка за поръчката ви. Иначе ако имате предпочитан модел, може да погледнете в сайта на skroutz.gr, през годините имам всякакви поръчки през него, включително доста скъпа техника и нямам никакви забележки.

# 82
  • Мнения: 346
Много благодаря за отговора. Погледнах и предложеният ми сайт, но нито в единия сайт, нито в другия виждам бутон за "добавяне" в кошницата. Не разбирам гръцки, но все си мислих, че няма как да сбъркам бутона. Дали пък от Финландия имам ограничени права за поръчка?

Скрит текст:

# 83
  • Мнения: 5 776
Отдолу трябва да излизат в кои магазини е наличен модела, цените и сумата за доставка. Избирате магазин по желание и чак тогава ще може да продължите поръчката.

# 84
  • Мнения: 346
ок, мерси много за насоките. Почивните дни ще се мъча с поръчката Simple Smile

# 85
  • Атина
  • Мнения: 258
Здравейте, искам да поръчам бойлер за роднина, живееща в Солун, но нищо не отбирам от гръцки. Знае ли някой сайт, през който мога да поръчам техника онлайн с кредитна карта от чужбина/Европа?
Единствено открих този сайт https://www.mediamarkt.gr/product/oikiakes-suskeues/thermosifone … haristero/1497444

но не разбирам нищо, а и не виждам емблемите на Мастър кард и други подобни.
В сайта, който сте пратили пише, че бойлера не е в наличност. Иначе кошницата е горе в дясно. Но явно поради изчерпан продукт не ви препраща към плащане.
Пробвайте в "Скруч", както ви е препоръчала Scania - пращам ви го.
https://www.skroutz.gr/c/3129/ilektrikoi-thermosifones.html?from … CE%BD%CE%B5%CF%82

# 86
  • Мнения: 421
Здравейте,
Поканени сме на кръщене в Атина, дали има някакви специфични обичаи/традиции или изисквания към подаръка, нещо особено при това събитие? Ще съм благодарна за насоки. Детенцето е на 1.5 години и е много близко. Благодаря на всички, които ще се отзоват.

# 87
  • Мнения: 5 612
Мария,ние бяхме на кръщене миналата неделя! Подаръка е хубаво да е нещо за детето,но можете да "подарите" и пари в плик или нещо златно.  Ако не сте ваксинирани е задължително да имате резултат от Рапид тест,направен на предния ден!

# 88
  • Мнения: 855
Здравейте,
Аз имам въпрос за мое познато дете и реших, че тук ще е най-удачното място да попитам. Има ли някой гръцки сайт или форум от където може да се получи повече информация и отзиви за магистърските програми на ΟΠΑ?

# 89
  • Мнения: 5 612
Знаете ли какви документи се изискват за записване на дете за детски ясли?

Общи условия

Активация на акаунт