Отговори
# 60
  • Мнения: 4 571

Мислех, че е като тук , в Бг- за която колегия си платиш таксата, там имаш право да работиш.
Това не е вярно. В България всеки адвокат може да се явява на дела в цялата страна. Колегиите нямат общо с правоспособността на адвоката.

# 61
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 753
Не споря. Опит имам само за едно лозе преди години.

# 62
  • Мнения: 124
Относно всякакви проблеми с работодател, включително и неизплатени заплати ,можете да се обърнете към ΕΠΙΘΕΏΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΊΑΣ. Напълно безплатно. Повечето работодателите бързо стигат до споразумение,щом чуят,че ще подадете сигнал.Има и българка,Ваня Неделчева,помагаща безплатно.

# 63
  • Мнения: 5 704
Можете ли да ми препоръчате преводач/адвокат към консулството в Солун!

# 64
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 753
jeni4ka, опитах да те помоля за контакт с Валя Неделчева на лс, но е забранено. Писах на СЕПЕ преди 2 седмици с молба за нейн мейл или телефонен номер, но явно не обичат английски, та отговор нямам.

# 65
  • Мнения: 6 306
Здравейте.
Някой запознат ли е как стои въпросът с колие с бг регистрация на български граждани живущи постоянно в Гърция. Важи ли периода от 6 месеца през който могат да ги ползват преди да сменят регистрацията и има ли някакви подробности около това.
Интересно ми е и в случай на проверка как може да се докаже че колата е от 3 месеца например в Гърция, т. е. че се ползва в рамкоте на въпросните 6 месеца, а не от 6 години да речем.

# 66
  • Мнения: 124
TopsyG ,писах ви на лично. Техният офис ми е много наблизо,ако имате нужда от помощ, насреща съм.
 Geizer,шест месеца е за туристи,може би и за учащи,не съм сигурна.Ако си постоянно живееш тук,не можеш да си смениш вече книжката в България.Сменяш е с гръцка, по принуда.Как ще стане бг номера,гр книжка?
Второ,всяка година в данъчната декларация се добавя,ако е на твое име.Няма опция да я вкараш ,ако е с бг номер. Не си струва за едни 100- 200 на година да рискувате. За самите проверки не знам точно,на  мой познат бяха искали винетка за не по- малко от шест месеца.

# 67
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 753
jeni4ka, благодаря!  Но къде точно в този сайт/ форум се намира контактът на тази жена- Валя?

# 68
  • Мнения: 124
Работно време на центъра: Понеделник, Вторник, Сряда и Четвъртък от 09.00ч. до 14.00ч.
телефони: 210 8841253, 210 8841818
Атина, ул.”Г Семпемвриу”48 /Γ’ Σεπτεμβρίου 48 Β Αθήνα/

# 69
  • Мнения: 6 306
TopsyG ,писах ви на лично. Техният офис ми е много наблизо,ако имате нужда от помощ, насреща съм.
 Geizer,шест месеца е за туристи,може би и за учащи,не съм сигурна.Ако си постоянно живееш тук,не можеш да си смениш вече книжката в България.Сменяш е с гръцка, по принуда.Как ще стане бг номера,гр книжка?
Второ,всяка година в данъчната декларация се добавя,ако е на твое име.Няма опция да я вкараш ,ако е с бг номер. Не си струва за едни 100- 200 на година да рискувате. За самите проверки не знам точно,на  мой познат бяха искали винетка за не по- малко от шест месеца.
Вкарването не е никакъв проблем. На границата никой не го интересува. Въпросът е какво се случва после.
В данъчната декларация няма как да се декларира докато не е регистрирана в Гърция колата, това е ясно. Данък ѝ се плаща в България.
Мен ме интересуваше този закон според който чуждестранни граждани имат 6 месеца срок да си регистрират колите. Ама и аз не знам за кои точно става въпрос. Със сигурност не е за всички, понеже има много иззети коли, че и шофирани със пълномощно. Възможно е наистина да е само за туристи.
     Те и полицаите не са много наясно ми се струва. Имам позната, спирана поне 3 пъти за проверка и нищо. Посдтоянно пребиваваща, а колата с бг номера. Ходи всяка година до Бг да минава преглед.
      Мъжа ми също беше питал някакъв полицай преди време. Казал му че нали съм българка, нямало проблем.
      В същото време на други по морето и Солун им иззеха колите. Rolling Eyes
      Тя цялата работа е заради митото, което искат в Гърция. Ние за един пикап платихме 1 000€ мито.
       Сега една приятелка си е наумила да си регистрира колата след въпросните 6 месеца, че не ѝ стигат финансите и за мито.
     Та заради  нея питам.

# 70
  • Мнения: 5 776
Ако имаш разрешително за престой, не можеш да караш кола с бг номера. Зависи от кефа на полицаите дали ще направят проблем. На едно момиче от темата ѝ бяха взели колата, която е на родителите ѝ и беше влязла в Гърция за кратко. После парите, които ѝ искаха бяха страшно много и мисля, че накрая я прежалиха. По принцип аз и книжката си по-късно смених, с полицаите нямах проблем, но застрахователите се хващат за това ако стане нещо и не плащат.

# 71
  • Мнения: 124
Всичко е на късмет,но не си струва риска. При едно ПТП става бахало.Имах познат преди години,работещ законно.За щетите,които беше нанесъл, трябваше да плати много,много хиляди евро.Просто беше съсипан. Бг застрахователите много бързо се отмятат,когато излезе истината наяве.

# 72
  • Мнения: 6 306
Смяната на книжката, не я ли направиха задължителна?
Нейната е сменена между другото.
Сега си е променила планивете. Ще си вкара кола с транзитни номера, ама щяла да си я кара, докато стане регистрацията. Joy
    Та вчера обяснявах че не може цял месец да си джътка с транзитни номера из Солун. Joy

# 73
  • Мнения: 1 163
Здравейте ,може ли да ми кажете най лесния начин за вадене на пълномощно.
Ще се ползва в България.

# 74
  • Мнения: 5 776
В посолството

Общи условия

Активация на акаунт