Отговори
# 45
  • Мнения: 1 010
Аз предлаган като район Неа Макри, на 40 км с кола от центъра и на морето! Потърсете от сега, защото всичко се разграбва!

# 46
  • Мнения: 482
мерси, MamLina, ще погледна Flowers Rose

а да питам генерално - може ли човек да се оправи само с английски/ немски език за ежедневни нужди - да напазарува, да наеме къща, да попита за нещо?

# 47
  • Мнения: 124
мерси, MamLina, ще погледна Flowers Rose

а да питам генерално - може ли човек да се оправи само с английски/ немски език за ежедневни нужди - да напазарува, да наеме къща, да попита за нещо?
Разбира се.

# 48
  • Мнения: leet
Здравейте момичета, имам нужда от вашата помощ,пак.
Моля да ми препоръчате адвокат, които е наясно с гръцкото и българското законодателство, става въпрос за фирма,която искам да направя, но не ми е ясно къде ще е по добре да я регистрирам и имам нужда от професионален съвет.
Много благодаря.

# 49
  • Атина
  • Мнения: 280
Здравейте момичета, имам нужда от вашата помощ,пак.
Моля да ми препоръчате адвокат, които е наясно с гръцкото и българското законодателство, става въпрос за фирма,която искам да направя, но не ми е ясно къде ще е по добре да я регистрирам и имам нужда от професионален съвет.
Много благодаря.
На първата страница, пост #8 Geizer е написала телефон на адвокат в Солун.

# 50
  • Мнения: 1 010
Има и сайтове за работа и регистрирация на, фирма в страни на ЕС.

# 51
  • Атина
  • Мнения: 280
За съвет относно регистрация на една фирма в една или друга държава, аз лично бих се обърнала първо към счетоводител, а не към адвокат. Счетоводител най-добре ще ми изясни какви данъчни предимства има една държава и къде ми е по-изгодно да регистрирам фирма. След като се изяснят тези неща относно данъците и таксите, товага бих търсила вече адвокат, за да оформи документите за регистрация.

# 52
  • Мнения: 6 305
Откъм данъци в Бг определено е по изгодно. Откъм осигуровки също. В Гърция дерат здраво.

# 53
  • Мнения: leet
Да така е, консултирах се със счетоводна фирма, обясниха ми,че след като има обект в Гърция, задължително фирмата,която го стопанисва трябва да е гръцка.
Аз исках да направя гръцка, която да я купи бг фирма, или някакъв такъв вариант, точно заради данъците, но няма как.
Така,че регистрирам там и дано има сезон;)
Благодаря на всички,които се отзоваха.

# 54
  • Атина
  • Мнения: 280
Да така е, консултирах се със счетоводна фирма, обясниха ми,че след като има обект в Гърция, задължително фирмата,която го стопанисва трябва да е гръцка.
Аз исках да направя гръцка, която да я купи бг фирма, или някакъв такъв вариант, точно заради данъците, но няма как.
Така,че регистрирам там и дано има сезон;)
Благодаря на всички,които се отзоваха.
Да, като имате обект в Гърция е задължително фирмата да е регистрирана в Гърция, та дори и като филиал. Предполагам, че след като откриете гръцката фирма, ще можете по-голямата част от печалбата да я фактурирате като плащания към българската и така няма да имате много големи данъци в Гърция. Важното е да намерите добър счетоводител, на който да са му ясни тези неща.

# 55
  • София
  • Мнения: 215
Здравейте ,всички живеещи в Гърция Simple Smile Искам да ви попитам най вече тези заминали с малки деца , как го приеха децата ? Лесно ли свикнаха ? Как се държаха другите деца с тях ? Има ли голямо разделение или не са така? Аз питам за района Солун или Лефкада ? И разбира се самите вас как ви приеха ,останахте ли си чужденците дошли в Гърция или ви приеха лесно ?

# 56
  • Мнения: 124
Здравейте,Диана! Ние сме в Атина. Никога нито аз ,нито дъщеря ми ,сме усетили расизъм.Първият й класен беше страхотен човек.За децата тя беше само дете. В класът й имаше още едно българче,което винаги странеше от нея и никога не проговори на български.Има и такива,но това е друга тема. Създаде страхотни приятелства,подкрепа имаше винаги. Много бързо се аклиматизира,тази последна година е президент на училището.
 Децата свикват ,бързо забравят трудностите. Нека не вижда вашите тревоги,а само вашата увереност.

# 57
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 752
Здравейте!
Мой познат има казус с неизплатена заплата от кораб в Пирея, та искам да му помогна и търсим адвокат по трудово право в Пирея или Атина. В сайта на външно има списък на адвокати, но само за Северна Гърция, а и не са посочени конкретно областите, в които работят. От гръцкото посолство в Сф не ми помогнаха. Референта за Гърция на външно също. Ако е възможно вие, живеещите там , да ударите едно рамо с насоки ?

# 58
  • Атина
  • Мнения: 280
Здравейте!
Мой познат има казус с неизплатена заплата от кораб в Пирея, та искам да му помогна и търсим адвокат по трудово право в Пирея или Атина. В сайта на външно има списък на адвокати, но само за Северна Гърция, а и не са посочени конкретно областите, в които работят. От гръцкото посолство в Сф не ми помогнаха. Референта за Гърция на външно също. Ако е възможно вие, живеещите там , да ударите едно рамо с насоки ?
В Пирея работят всички адвокати, практикуващи в Атина. Ако искате с български - познавам лично Милена Първанова, Татяна Цанева, Силвана Шопова... можете да ми пишете на личния. Ако предпочитате адвокати от Солун, просто ги питайте могат ли да пътуват и до Атина, ако се наложи. Няма ограничения за областите, в които да работят, просто е въпрос на пътувания, а и като някой си познава областта работи по-бързо и леко според мен. Колкото до Пирея - ако сравним с българските стандарти, това си е квартал на Атина (или район в обл. Атика, за да сме точни). Всеки адвокат от Атина може да ви е полезен.

# 59
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 752
Добре. Благодаря за разяснението. Пиша на лс.
Мислех, че е като тук , в Бг- за която колегия си платиш таксата, там имаш право да работиш.

Общи условия

Активация на акаунт