Отговори
# 105
  • Мнения: 5
Мами, присъединявам се и аз към гръцката група. Скоро си възобнових профила в сайта, бяха го зарязала в последните години. Живея в Солун от 2012 и ще се радвам да обменяме опит! Благодаря ви!

# 106
  • Мнения: 4 097
Здравейте и от мен. Присъединявам се към групата, тъй като сме почти на финала на покупката на къща в Гърция. На този етап, идеята е да живеем в България, а лятото, основно, и ваканциите да сме там, но знае ли човек, накрая може да стане и за постоянно Simple Smile

# 107
  • Мнения: 1 990
Здравейте, можете ли да ми препоръчате хубави магазини за детски играчки и стоки в Атина? Някакви подходящи места за забавление на бебе? Извинявам се, че така се включвам, но ще съм много благодарна за идеи и препоръки Hug

# 108
  • Мнения: 5 727
Здравейте,
Идвам с един въпрос към вас: има ли автобусна линия или влак от Солун до Уранопули? Или как и от къде може да се стигне до град Уранопули с автобус, влак...

# 109
  • Атина
  • Мнения: 285
Здравейте,
Идвам с един въпрос към вас: има ли автобусна линия или влак от Солун до Уранопули? Или как и от къде може да се стигне до град Уранопули с автобус, влак...
има автобусна линия. https://ouranoupoli.gr/el/%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%BF%CE%BB%C … E%AF%CF%89%CE%BD/

# 110
  • Мнения: 5 727
Благодаря, много!
Само да попитам: сигурно в Солун няма само една автогара 😀, та дали това е някъде в централната му част?
Става въпрос за възрастен човек, който от София трябва да стигне до Уранопули и е без кола.
Та дали ще успее да напасне цялото пътуване?

# 111
  • Мнения: 6 314
Виж го на картата. Пиши "ΚΤΕΛ Χαλκιδικής".
Билет трябва да си вземе от гишетата. На всяко гише има табела за къде продават билети.
Автобуса се чака на вътрешния паркинг. Има номера и трябва да разбере на кой номер място ще дойде автобуса. Има пейки за чакащите. На автобусите на предното стъкло има табелки също за къде пътуват, за да не стане объркване.
Уранопули е последна спирка, та няма как да се обърка къде да слезе.
Билет по принцип може да се купи и от шофьора ама се мръщят, че си имало гишета. До сега не са ми отказвали билет, ама все пак...
И да е внимателен на автогарата, че всякакви обикалят.

ПП : Уранопули е по скоро туристическо село. Много е хубаво през лятото. Големите хотели са извън самото село. В селото има малки семейни хотелчета и стаи под наем.

# 112
  • Мнения: 5 727
Много благодаря за информацията!

# 113
  • Мнения: leet
Здравейте момичета, имам следния въпрос, трябва да регистрирам лодка,която е във Волос под Гръцки флаг, за съжаление не мога да открия информация какви документи трабва да набавя, лодката е вече там.
Ще съм благодарна на всякаква помощ,лодката не е нова, малка рибарска лодка.

# 114
  • Мнения: 6 314
Мисля че трябва да питаш тук:

Volos Port Authority

Пристанищни власти във Волос

Упътвания
Адрес: Venizelou 191, Volos 383 33
Телефон: 2421 353800

# 115
  • Мнения: leet
Благодаря ти geizer,а дали откриваш email на които да си изпратя запитването?

# 116
# 117
  • Мнения: 482
Здравейте, планираме пътуване до Атина по време на майските празници. Идеята е да пътуваме с кола (наехме апартамент с паркомясто) и да се предвижваме с градски транспорт. Вече от няколко места чувам, че все още продължават стачките на градския транспорт в Атина и понякога, за съжаление, са целодневни. Коя е най-добрата алтернатива за предвижване в града в такъв случай? Предполагам такси, но не съм запозната какво е нормално като цена и има ли опасност да попаднем на някакво нелицинзирано? Има ли приложение, от което се вика кола или няма проблем да се използват стоянките(предполагам има такива)?

И следващият логичен въпрос е има ли сайт или друго място, където предварително се обявяват тези стачки?

# 118
  • Атина
  • Мнения: 285
Здравейте, планираме пътуване до Атина по време на майските празници. Идеята е да пътуваме с кола (наехме апартамент с паркомясто) и да се предвижваме с градски транспорт. Вече от няколко места чувам, че все още продължават стачките на градския транспорт в Атина и понякога, за съжаление, са целодневни. Коя е най-добрата алтернатива за предвижване в града в такъв случай? Предполагам такси, но не съм запозната какво е нормално като цена и има ли опасност да попаднем на някакво нелицинзирано? Има ли приложение, от което се вика кола или няма проблем да се използват стоянките(предполагам има такива)?

И следващият логичен въпрос е има ли сайт или друго място, където предварително се обявяват тези стачки?
Намерете си друга квартира на подходящо място, за да се придвижвате пеша и да не ви трябва градски транспорт - има много такива места. А ако искате да отидете примерно до морето или на Сунио, отидете с колата. Ако имате нужда от съдействие за мястото на квартирата - пишете. По принцип много туристи без да познават Атина си запазват квартири и попадат в най-опасните и бих казала гадни райони.
За стачките можете да се информирате тук
https://apergia.gr

# 119
  • Мнения: 482
Aqua Marina, благодаря за отговора. Района на квартирата е някъде тук:


Уж мненията бяха, че е на хубаво място, но не е близо до централната част. Има много транспорт наоколо на картата, но реално как ще е…хората са използвали Метро линия, която се пада някъде от долна страна. Надявам се, че квартала наистина е нормален. При виртуална разходка по Гугъл Мапс ми се видя спокоен Sweat Smile

 
Скрит текст:
Но за безопасността наистина знам, че само местен може да каже на 100%. Имаме опит в Истанбул, където никой не иска да стъпи в квартала зад малката Айя София, обаче веднъж стана проблем с единия хотел, който бяхме резервирали и собственика ни закара в друг негов в тази част. И то пък така взе, че ни хареса, че оттогава с години само там отсядаме, независимо дали за къс или дълъг престой, но намерихме друг семеен хотел. Прибирали сме се посреднощ от Истиклял или Галата пеша чаааак дотам, когато не сме изморени и е хубаво времето, и освен бесните моторчета, от които наистина трябва да се пази човек, като се влезе в квартала (и не само там де),не сме усетили някаква опасност. А с години казваха как в тази локация не се отсяда. Нормални местни хора си живеят там. Може да не са от хайлайфа, обаче са местни, които си имат кафенца, магазини, семейни хотели. Естествено може и просто да сме имали късмет за всичките пребивавания там. Иначе точно три-четири преки след конкретния район започва мигрантската част, в другата посока е Гранд Базар. Там наистина не е ок. Но в Атина ще ни е за пръв път и нямаме никакъв опит и познати.

Последна редакция: нд, 09 апр 2023, 12:47 от lenchita

Общи условия

Активация на акаунт