Кутията за обяд - какво приготвяте за у-ще или офиса - 8 тема

  • 30 924
  • 782
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 038
Привет, днес дребната ще хапне солени кифлички, яйце и чери домати, круша и бисквити с кондензирано мляко. Хубав ден Simple Smile

# 646
  • shumen
  • Мнения: 17 982
За закуска-сандвич със салам и кашкавал,за обяд в стола ще имат пиле с домати и ориз и мляко с ориз,за СЗ-банан и няколко тутки.

# 647
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
Добро утро! Simple Smile

Днешната храна в кутия:
МЗ - манго и някакво странно киви - ни е зелено, ни е жълто...
Обяд - хелоунска трицветна паста с чери домати, маслини, каперси, с пармезан и амарантови пуканки за хрупкавост; салата - спанак, рукола, круша, козе сирене, червен лук и сушени червени боровинки с Дука и чесново-горчичен дресинг; сурови кашу и кайсиеви ядки, сушени череши и хелоуински шок. бонбони.



клик за голяма снимка

Приятна почивчица пожелавам!  Simple Smile

# 648
  • Мнения: 2 739
Добро утро, минавам пак без снимка Relaxed

За хлапачката- тостери с кашкавал.
За мен- пилешка пържола на скара, зелева салата, малко домашно кьопоолу.

Приятна ваканция, макар и кратка на всички!

# 649
  • София
  • Мнения: 13 009
Добро утро!
Моите пак ще почиват само утре, а в понеделник си учат редовно.

Морена, искам да ме осинови, моля те! Simple Smile

Днес всички ще пием студено мляко с какао и ще закусваме домашни кроасани със сладко от бели череши.
За обяд имаме за задушени с гъби и мини морковчета свински мини пържолки. Гарнитурата е паниран карфиол.
За десерт има и при нас от хелоуинските бонбони.
СЗ - печени кестени.

# 650
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
Fever Ray, готово!  Hug
Благодаря! Simple Smile

И нашите в предстоящия понеделник ще учат редовно, до 3я етаж не стигали изборите, пък миналия (по онзи ден де) беше присъствен (на отглеждане). Жалко, хубаво беше до миналата година, когато се почиваше след избори.  И без това са страшни скръндзи на ваканции МОН, то поне Образованието да беше читаво... щерката пише повече вкъщи, отколкото в у-ще.  #Cussing out

# 651
  • Мнения: 166
Детето днес занесе за обяд кремсупа от тиква със сметана и моцарела + крутони, а за следобедна закуска има банан.

# 652
  • Мнения: 28 359
Детето днес занесе за обяд кремсупа от тиква със сметана и моцарела + крутони, а за следобедна закуска има банан.
Може ли рецептата за супата, и аз правя но моята рецепта не е със сметана и моцарела!

# 653
  • София
  • Мнения: 1 635
И моите девойки си занесоха днес стандартните закуски,бно нямах време за снимане от редене на коси и тоалети. За обяд имат паста дженовезе.

Отнесоха и по една купчина "духчета" (котешки езичета в бял шоколад) за почерпка.

# 654
  • Мнения: 166
Детето днес занесе за обяд кремсупа от тиква със сметана и моцарела + крутони, а за следобедна закуска има банан.
Може ли рецептата за супата, и аз правя но моята рецепта не е със сметана и моцарела!

Разбира се 😁 Сварих картофи, моркови и тиква. Като подправки сол,черен пипер, къри и малко индийско орехче. Пасирах. При сервиране добавих готварска сметана и нарязах малко моцарела, която от топлината на супата леко се стопи и стана чудна.

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 15:06 от Mihaide

# 655
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
След пасирането на зеленчуците (и не само) за крем супа, добавянето на пр. мляко/течна сметана  и масло си е класика. За разкош. Simple Smile

# 656
  • Мнения: 28 359
След пасирането на зеленчуците (и не само) за крем супа, добавянето на пр. мляко/течна сметана  и масло си е класика. За разкош. Simple Smile
Аз добавям масло и ръся със запечени слънчогледови или тиквени семки...ще пробвам със сметана и моцарела! Wink

# 657
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
След пасирането на зеленчуците (и не само) за крем супа, добавянето на пр. мляко/течна сметана  и масло си е класика. За разкош. Simple Smile
Аз добавям масло и ръся със запечени слънчогледови или тиквени семки...ще пробвам със сметана и моцарела! Wink
О, ама поръската (във всичките ѝ вариации) си е съвсем друго нещо. Simple Smile

# 658
  • Мнения: 28 359
Морена, така е, ама нали все ги мислим и пустите кила...

# 659
  • shumen
  • Мнения: 17 982
За днеска за закуска пожела отново принцеса с кайма,за обяд в стола са имали кюфте по чирпански и бисквити,за СЗ-банан и няколко тутки.Утре ще почиват,а в Понеделник си е учебен ден.

Общи условия

Активация на акаунт