Графики на БТ - коментари

  • 47 521
  • 736
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 10
Здравейте момичета за втори месец меря БТ и този месец нещо се обърках имам придърпване в левия яйчник още от 9ти ден на цикъла от тогава започнах и с тестовете за овулация но разбирасе са отрицателни според мен ОВУ трябва да бъде някъде около 16 17 ти ден от МЦ но БТ падна и се задържа ниска та немога да разбера сега това нормално ли е тъй като досега съм нямала пълна графика и незнам така ли трябва да е. Благодаря








п.п само да добавя че меря БТ между 7.00 7.30 ректално

Последна редакция: ср, 18 дек 2019, 11:37 от Toni1989

# 166
  • София
  • Мнения: 36 103
Здравей Денис Simple Smile
Наскоро писах, за да се консултирам за моята графика и изглежда тя доведе до бременност Simple Smile
Скрит текст:
Цикълът ми се очакваше в неделя, на 15.12 и тогава тествах положително.
Температурата не спираше да се покачва досега, водя се в 4г.с., но тази сутрин е спаднала малко и това много ме притесни. Можеш ли да коментираш дали е нормално такова леко понижение на този етап?

В допълнение, имах леко кафеникаво зацапване тази сутрин
Disappointed Relieved
Тестовете продължават да показват положителни, пуснах и бета ЧХГ тази сутрин но тези неща изключително много ме притесниха ..

Здравей!
Много се радвам за теб. Честито! Пожелавам ти лека, спокойна и безпроблемна бременност. Hug
След като има бременност - БТ не я мисли толкова, защото, тя зависи ( е резултат) от хормоните, а те при бременност доста варират. А ти мереше и орално?! ( ако не бъркам), а то е много неточно.
При теб БТ се запазва висока, въпреки този лек спад. Т.е не показва да има проблем.


Здравейте момичета за втори месец меря БТ
Скрит текст:
и този месец нещо се обърках имам придърпване в левия яйчник още от 9ти ден на цикъла от тогава започнах и с тестовете за овулация но разбирасе са отрицателни според мен ОВУ трябва да бъде някъде около 16 17 ти ден от МЦ но БТ падна и се задържа ниска та немога да разбера сега това нормално ли е тъй като досега съм нямала пълна графика и незнам така ли трябва да е. Благодаря
п.п само да добавя че меря БТ между 7.00 7.30 ректално
Здравей!
Дотук, нищо притеснително, О. предстои - продължавай с тестовете.
О. може да е и по-късно, което не е проблем, просто МЦ ( ако няма бременност) ще бъде по-дълъг от обикновено.
Дано това да ти е на късмет Peace

# 167
  • Мнения: 10
Здравей Денис Simple Smile
Наскоро писах, за да се консултирам за моята графика и изглежда тя доведе до бременност Simple Smile
Скрит текст:
Цикълът ми се очакваше в неделя, на 15.12 и тогава тествах положително.
Температурата не спираше да се покачва досега, водя се в 4г.с., но тази сутрин е спаднала малко и това много ме притесни. Можеш ли да коментираш дали е нормално такова леко понижение на този етап?

В допълнение, имах леко кафеникаво зацапване тази сутрин
Disappointed Relieved
Тестовете продължават да показват положителни, пуснах и бета ЧХГ тази сутрин но тези неща изключително много ме притесниха ..

Здравей!
Много се радвам за теб. Честито! Пожелавам ти лека, спокойна и безпроблемна бременност. Hug
След като има бременност - БТ не я мисли толкова, защото, тя зависи ( е резултат) от хормоните, а те при бременност доста варират. А ти мереше и орално?! ( ако не бъркам), а то е много неточно.
При теб БТ се запазва висока, въпреки този лек спад. Т.е не показва да има проблем.


Здравейте момичета за втори месец меря БТ
Скрит текст:
и този месец нещо се обърках имам придърпване в левия яйчник още от 9ти ден на цикъла от тогава започнах и с тестовете за овулация но разбирасе са отрицателни според мен ОВУ трябва да бъде някъде около 16 17 ти ден от МЦ но БТ падна и се задържа ниска та немога да разбера сега това нормално ли е тъй като досега съм нямала пълна графика и незнам така ли трябва да е. Благодаря
п.п само да добавя че меря БТ между 7.00 7.30 ректално
Здравей!
Дотук, нищо притеснително, О. предстои - продължавай с тестовете.
О. може да е и по-късно, което не е проблем, просто МЦ ( ако няма бременност) ще бъде по-дълъг от обикновено.
Дано това да ти е на късмет Peace
Много ти благодаря Денис за бързият отговор и се извинявам за досаждането.Дано ми е на късмет този месец купих си и преферт гел и сме решили и така да пробваме. надявам се скоро да има с какво да се похваля
Желая на всички в групата приятно изкарване на предстоящите светли празници и бадете здрави.

# 168
  • Мнения: 131
Здравей, denis
Според теб дали е имало О. Въпреки положителните тестове нямам покачване на бт.
Меря ректално в 6:45. Попринцип очаквам да (не) ми дойде на 26 М. Откриха ми малки кисти на щитовидната жлеза. Миналия месец пусках тсх 1.117 и прогестерон 17.4 на 7ден след О. Казаха че всичко било нормално.

Последна редакция: чт, 19 дек 2019, 08:23 от Mowriana

# 169
  • София
  • Мнения: 36 103
Здравей, denis
Според теб дали е имало О. Въпреки положителните тестове нямам покачване на бт.
Меря ректално в 6:45. Попринцип очаквам да (не) ми дойде на 26 М. Откриха ми малки кисти на щитовидната жлеза. Миналия месец пусках тсх 1.117 и прогестерон 17.4 на 7ден след О. Казаха че всичко било нормално.
Скрит текст:
Здравей!
Ако БТ не се повиши  - не е имало О.
Ако е имало О, БТ трябва да се повиши и задържи в границите, 37.0 - 37,2 ( само за теб, само за този МЦ)
Провери си терм-ра, може да се е повредил.
Живачен се държи 10 мин.
Дигитален, 3-4 мин след сигнала.

Дай да видя прогестерона заедно с рефер. граници.
Как засече О., когато изследва Прогестерона?

# 170
  • Мнения: 131
Здравей, denis
Според теб дали е имало О. Въпреки положителните тестове нямам покачване на бт.
Меря ректално в 6:45. Попринцип очаквам да (не) ми дойде на 26 М. Откриха ми малки кисти на щитовидната жлеза. Миналия месец пусках тсх 1.117 и прогестерон 17.4 на 7ден след О. Казаха че всичко било нормално.
Скрит текст:
Здравей!
Ако БТ не се повиши  - не е имало О.
Ако е имало О, БТ трябва да се повиши и задържи в границите, 37.0 - 37,2 ( само за теб, само за този МЦ)
Провери си терм-ра, може да се е повредил.
Живачен се държи 10 мин.
Дигитален, 3-4 мин след сигнала.

Дай да видя прогестерона заедно с рефер. граници.
Как засече О., когато изследва Прогестерона?


О е засечена на преглед с уз

# 171
  • София
  • Мнения: 36 103
О е засечена на преглед с уз
Скрит текст:
Показва, че е имало О., но може да е и по-висок. Peace
 

# 172
  • Мнения: 1 996
Добро утро, Денис! Ето и моята графика с молба пак за съвет и коментар:



Последвах съвета ти, и от 12.12 меря вместо в 4.20, в 5.20, с малко повече сън. На 13, 14 и 15.12 бяха доста наситени тестовете за О, но не видях твърдо положителен. Предните месеци имах проблеми с ниски ЛХ и прогестерон, за съжаление сега не мога да го изследвам.

# 173
  • София
  • Мнения: 36 103
Добро утро, Денис! Ето и моята графика с молба пак за съвет и коментар:
Скрит текст:


Последвах съвета ти, и от 12.12 меря вместо в 4.20, в 5.20, с малко повече сън. На 13, 14 и 15.12 бяха доста наситени тестовете за О, но не видях твърдо положителен. Предните месеци имах проблеми с ниски ЛХ и прогестерон, за съжаление сега не мога да го изследвам.
Здравей!
Графиката е добре дотук, О. може да е била на 14/15 ден от МЦ. БТ трябва да се задържи в границите 37,1 - 37,3 (ако правилно съм определила средната БТ за ФФ - с това приложение ми е трудно да преценя).

# 174
  • Мнения: 1 996
Денис, много благодаря за бързия отговор! Дано да се задържи висока, ако не - края на януари започвам нова стимулация.

# 175
  • Мнения: 42
Добро утро , момичета . Как ви се струва графиката към момента ? Този месец цикъла ми е 35 дни,  така че очаквам овулацията да е към 19-20 ден .

# 176
  • София
  • Мнения: 36 103
Добро утро , момичета .
Скрит текст:
Как ви се струва графиката към момента ? Този месец цикъла ми е 35 дни,  така че очаквам овулацията да е към 19-20 ден .
Здравей!
Как разбра, че този МЦ е 35 дни?! Това няма как да се предвиди преди да има О.
Графиката е добре дотук.
Прави тестове за О. и опити, поне през ден и дано да се получи. Peace

На всички, Весело посрещане на Нова Година!  Hug

# 177
  • Мнения: 1 755
Честита Нова Година, Денис и момичета! Пожелавам здраве, щастие и само двуфазни и трифазни графики с успешен финал!
Предполагам днес повечето от нас ще имаме проблем с времето на измерване и точността на БТ, party girls Grinning
Отбелязвам си късното лягане, късното мерене и краткият сън в бележки, но все пак се надявам да се задържи висока t.   
Успех на всички!

# 178
  • Мнения: 42
Честита Нова Година , момичета . Пожелавам най-вече  здраве и сбъднати мечти.

Въпроса ми е следния - кога според Вас мога да изследвам Прогестерон  и нормално ли е  температурата днес да не мърда от стойности за предния ден .

# 179
  • София
  • Мнения: 36 103
Честита Нова Година , момичета . Пожелавам най-вече  здраве и сбъднати мечти.

Въпроса ми е следния - кога според Вас мога да изследвам Прогестерон  и нормално ли е  температурата днес да не мърда от стойности за предния ден .
Скрит текст:
За много години!
О., според мен, е била на 16/17 ден от МЦ - Прогестерон (+Е2) може да изследваш на 24 ден от МЦ.
Да, нормално е БТ да се задържи една и съща стойност, няколко дни, стига тази стойност да е достатъчно висока, това не е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт