Противогрипна ваксина сезон 2019/20

  • 18 881
  • 232
  •   1
Отговори

Анкета

Ще поставяте ли противогрипна ваксина тази година?

Опции:

* Гласуването приключено: вт, 15 окт 2019, 08:12

# 225
  • Мнения: 9 276
Грипът е вирус, но не всеки вирус е грип. Много са вирусите, които обикалят наоколо, но повечето не са чак толкова опасни.
Интересно ми е дали тамифлу-то е повлияло, защото ако и то не е оказало влияние, най-вероятно не става дума за грип.

# 226
  • Пловдив
  • Мнения: 5 915
Факт е,че с Тамифлу се оправихме. Сега се борим със страничните му ефекти.

# 227
  • Мнения: 76
Миналата есен сложих за пръв път противогрипна ваксина на детето, на 4 години. Никакви странични ефекти освен, че за пръв път откакто е тръгнала на ясли и градини изкарва зимата почти без да се разболее. Докато други години сме карали по един месец болести с пиене на три вида антибиотик един след друг, тази година имаше 2-3 дни с нещо като хрема и това е. Задължително от тук нататък ваксина, просто няма място за сравнение. Тази година ще сложа и на другото ми дете, на годинка и половина ще бъде есента живот и здраве.

# 228
  • Другата България
  • Мнения: 36 881
Аз съм писала в темата и преди, есента.
От години ваксинирам семейството си, всяка есен.
Основно Инфлувак ползвам. Същите години никой не боледуваше, дори не се разболяваше, да не говорим за усложнения. Е тази зима какво стана не знам, но първо майка ми, сега аз и мъжа ми сме болни, и то доста тежко караме пусти грип....вируси ли се измениха не знам, но това се случва за първи път от наистина години.
Въпреки всичко мисля, че ще продължа да слагам ваксините.

# 229
  • Мнения: 414
Аз съм писала в темата и преди, есента.
От години ваксинирам семейството си, всяка есен.
Основно Инфлувак ползвам. Същите години никой не боледуваше, дори не се разболяваше, да не говорим за усложнения. Е тази зима какво стана не знам, но първо майка ми, сега аз и мъжа ми сме болни, и то доста тежко караме пусти грип....вируси ли се измениха не знам, но това се случва за първи път от наистина години.
Въпреки всичко мисля, че ще продължа да слагам ваксините.

По-нагоре някой беше споделил същото, пак ваксиниран с Инфлувак. Ние вече втора или трета зима слагаме Ваксигрип, до преди това все Инфлувак, и да чукам на дърво - всички сме добре, дори сополиви няма вкъщи.

# 230
  • Другата България
  • Мнения: 36 881
Явно ще търся Ваксигрип наесен, живот и здраве.

# 231
  • Мнения: 2 480
Ние сме с ваксигрип и засега тази зима не ни е нападало нищо.

# 232
  • Мнения: 1 217
Аз се оплаках от Инфлувак. Години с него не се разболявахме, аз и децата, (мъжът ми не се ваксинира), тази година се опитва туй-онуй, наесен и аз ще търся Ваксигрип.

Общи условия

Активация на акаунт