Домакини 69/ Усмихни се, и светът ще се усмихне с теб

  • 44 938
  • 737
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 9 856
Ааа, аз като дадат за грипа и започвам да усещам как съм болна вече.
Казаха, че който е карал щама, има имунитет и ако се зарази, го кара леко. И аз тая малка надежда, че сме карали вече точно грип и край. 😁


Ма ко, има всевъзможни екстри вече, да.
Аз няма да гледам пиленца, само за яйца. А Бубка ще си умира от кеф, обожава кокошки.

# 571
  • при късмета
  • Мнения: 23 999
Вале, няма нищо сложно да си развъждаш пиленца. Трябва само да има петел при кокошките, тя като реши, че ще люпи пиленца започва странно да кудкудяка, все някой съсед ще ти каже какво иска. Слагаш няколко яйца, според големината на кокошката и точно след 21 дни имаш пиленца. Това обаче трябва да стане напролет. И кокошките, освен кокошарник, да знаеш, че искат и да излизат. Трябва да оградиш някакво място около кокошарника, да се разхождат през деня. За лятото де, зимата май затворени стоят, тук вече някой друг трябва да питаш. Но и да има системи за хранене и отопление, да знаеш, че не трябва да ги оставяте дълго без надзор. По кокошките има доста болести и като стоят затворени от една, за 2-3 дни може всички да се тръшнат. Като се наблюдават болната кокошка лесно се отстранява. Не ме бий, че ти съсипвам ентусиазма
Ние бяхме 6-7 годишни и на село с едни съседски деца излюпихме десетина пиленца. Другите деца там си живееха, информира ни един ден, че една кокошка "се е разквацала" (така казват на село), взехме яйца от тях и от нас, направихме гнездо на кокошката на покрива на една външна постройка и тя си остана там да си мъти пиленцата. Баба им се чудеше къде е кокошката, отписа я, помисли, че я е отмъкнало нещо, а нашата се чудеше къде са яйцата.  Като щъкнаха пиленцата след време, двете баби се караха да ги вземе другата, че си направили сметка какво и колко животни да гледат, а ние разбира е отнесохме конското Joy

# 572
  • София
  • Мнения: 9 856
Ма ко, спокойно,  не ми убиваш нищо.
Да, знам, но ние си ходим всяка събота и неделя, а и съседът предложи да ги наглежда.
Аз още не знам за зимата. Може да ги пратя на курорт при кокошките на майка ми😋.
Пиленца не ща. После какво да ги правя, не искам да ги колим.
Иначе кокошарник най-назад в двора, измислили сме го как да изградим, има около 30 квадрата там поляна под овощните дървета.
За болестите... Четох, че има препарати за превенция. Ще го измислим. От една година го нищим въпроса, ще се справим. Пък и само 5 кокошки са.

# 573
  • Мнения: 5 996
Тук съм гледам темата перната Simple Smile
Аз обичам пернати Simple Smile

Валенцето
Скрит текст:
  нашите кокита до миналата зима си ги гледахме дистанционно. Кофите ( хранилки) събират храна за 10- 15 дни. С водата нещата са мналко по различни, там могат при сухо време до седмица, ако вали и 10 - 15 дни защото е свързана с водосточна тръба.Проблем през зимата се оказа не събирането  на яйцата, почнаха да се учат да си ги ядат.Но и това има решение.Сега заради пъдпъдъците всеки ден си ходим ( по- често мъжа ми по -рядко аз), че на тях такава хранилка няма как да направим.
За да имаш най -рано август яйца разпитай съседите къде има най - близо ферма за птици и кога записват или има вариант без записване. Другия вариант е готови отгледани , но обикновено в такива случаи продават 2-3 г износени и според мен не е оферта.
Ние нашите ги вземаме края на март началото на април на 1 месец и принципно на 6 м започват да снасят. Бо записваме поне началото на февруари. Оказа се че сегашните ни започнаха на 4 м и все още не са почивали.Всеки ден от 10 кокошки 10 яйца.Отделно люпихме ( с инкубатор) едни декоративни, но половината се оказаха петлета и сега имаме сам 2 от тях.Техните яйца са по - малки. Та сега сме на 3 вида яйца в къщи. Отделно пилешко месо.Ето сега има един петел побойник който си чака реда за 2 февруари.Скача и се бие с който се опита да отвори да ги храни.

# 574
  • Мнения: 11 622

Добро утро!
Джейми голяма прегръдка и много, много се радвам за развитието!
Мако чакането е зле, ама времето минава бързо Kissing Heart
Вале хич не го мисли за 5 кокошки - всеки съсед ще ги прибере при себе си за зимата!
Фло - огън, че не остана!
На мен ми дойде датата за операция - края на март - устройва ме от всякъде.
Няколко дни ми гръмна главата с Кратун да водим тел. разговори и да пращаме мейли - трябва да си намери работа за 1 седмица през юли. До тук чакаме 2 отговора и имаме едно потвърждение. В събота ще се реши всичко - ако не отговорят, тези, които чакаме, в събота имаме среща с потвърдилите да се попълни формата към училището и да се оправят документите. Тука нали всичко е обвързано със застраховки - не всеки има такава, че да взема под 16г на "стаж". Емоция си е за Кратун, че до сега не е водил такива разговори.
Спорен ден ви пожелавам!

# 575
  • Мнения: 39 302
Мерси за кафето, Лейди! Признавам си, че очите ми зашариха и към сладките резанчета.
Нашата щерка поработи няколко дни и се отказа заради колежките. Казах ѝ да свиква с такива персони.

# 576
  • Мнения: 893
Къщичка с кокошчици и аз искам. И доматки ще си бодна, и краставички. Ех, мечти...
Лейди, този стаж от къде му се изисква?
Благодаря за палците, свършиха работа, но одисеята продължава. Ще се похваля като стане ясно.
Снощи мм и той се разсмърка, вече и четиримата сме болни. Едната девойка и аз почти оздравяхме, но ще я оставя вкъщи и утре.
Смърфи, колко време ще сте там?

# 577
  • при късмета
  • Мнения: 23 999
Има дни в които човек не трябва да става от леглото. Трябваше да мина през майка сутринта, да полея цветята и да видя дали от ВиК са сложили бележка, че водата ще засичат, разбира се докато я няма. Видях датата, часа обаче изобщо не счетох за нужно да погледна.
Тръгнах към докторката, че от вчера ухото, освен заглъхнало, ме заболя. Изпуснах станцията на метрото, та се връщах една спирка. При нея се чудех от къде да започна, на майка ми с рецептата, на мъжа ми със случая и направлението или с мен да обясня какво ми е сега и за манипулацията за ксантелазмите. Прегледа ме, каза, че гърдите и гърлото са чисти и ме прати на УНГ, каза "отиваш долу, в трети кабинет". Чинно намирам аз 3те кабинет, имаше една жена, която чакаше и пациент вътре. Идва моя ред и се оказва, че докторката е джипи и трябва да отида в трети кабинет, ама в другото крило, там са специализирани кабинети. Добре, че поне там нямаше никого. Ама докторката все пак ме върна де, трябвало не в кабинета, а на регистратурата да платя и да представя направлението. Прегледа ме, каза, че никак не е добре положението и ме прати на снимка на синусите. Направих снимката и си я чакам, като ме извикаха, вместо да ми я дадат, казаха, че трябва втора да правим, на първата абсолютно нищо не беше излязло. Миналата седмица влязох с шефа за трите снимки на краката, у нас пак няма да изгасне до Коледа. В Козлодуй, ако закъсат за мощност, мога да помагам. Разгеле направих снимката. Върнах се при УНГ, хвана се за главата. Изписа една рецепта от двете страни, включително АБ за 10 дни. Всичко е в гной. Не знам как толкова бързо е станало, от няколко дни съм със задна хрема, но не съм вдигала Т, а при най-малкото веднага я качвам още преди всички други симптоми, на гърлото нищо му няма, обикновено само сутрин ми е запушен носа, но през деня нищо ми няма, вчера не можах да си отпуша носа и при едно навеждане направо усетих течност да се изсипва в ухото. Обиколих 3 аптеки докато намеря всички лекарства и най-накрая се прибрах. Искам да се завия през глава и да не ставам днес, ама имам дете за взимане и водене на плуване.
Манипулацията трябваше да е в понеделник, отложих я
Калинче, към училището ли трябва да кара този стаж Кратун?
Мушкатова, радвам се, че палците са свършили работа, ще чакам, ама да се похвалиш

# 578
  • Мнения: 893
Мако, оздравявай бързо!😘 Виж, ние как боледуваме колективно и не се налага да излизам. Шегувам се, много е гадно, пази се! И приключвайте с гадната серия вече!

# 579
  • при късмета
  • Мнения: 23 999
А, той шефа беше малко болен преди 2 седмици. И при него беше само хрема, ама бързо се оправи. Мъжа ми понеже към мен има имунитет се разболява само от шефа и той изкара нещо за 1-2 дни. Обичайна при мен е най-дълго и с най-много усложнения.
Днес на докторката предложих сода каустик да предпиша, ама не поиска Joy

# 580
  • Мнения: 11 622
Мако бързо оздравяване! Важното е, че се е видяло и има адекватно лечение!
Хортензия с вирусите кофтито е, че от един и всички.... Бързо възстановяване!
Мария колкото и да предпазваме децата, вече трябва да се научат да се справят сами с хората около себе си...
Този work experience е заложен в училищната програма. Следващата учебна година е последната за задължителното образование. От училище им дават писмо и форма за попълване от фирмата. Идеята е да се опитат сами да потърсят работа, ако не успеят, училището ще съдейства. Ако и така не се получи ще си ходят на училище през тази седмица. Един вид да създадът някакъв опит в търсене, намиране на работа и една седмица да видят какво е да не си на чилище, а да работиш Laughing В самото училище също има "работа". За първата си работа Кратун кандидатства преди 5г - да включва сутрин компютрите на малките, а в края на учебния ден да провери дали са изключени Laughing За тази работа трябваше да напише молба, мотивационно писмо и да се яви на интервю. По този начин се "бори" за мястото Laughing От тогава в края на всяка учебна  година си кандидатства за някаква работа. Това не е задължително - училището обявява "работни" места и който иска кандидатства. Не ти носи никакви привилегии. Сега за първи път прави това същото нещо, но вече извън училище.

# 581
  • Мнения: 39 302
Много е хубаво това, Лейди! Прочетох го и на децата ми.

# 582
  • Бургас
  • Мнения: 6 587
Ма-ко,стискам палци за теб е Лейди!

# 583
  • при късмета
  • Мнения: 23 999
Привет!
Калинче, много добре са го измислили.
Славе, Hug
Ей сега идваме от ортопедията. Видя го и другия доктор (доста положителни коментари прочетох за него, не че ми трябваха щом нашия е казал, че трябва да е той), потвърди, че този нов метод е подходящ за неговия случай. Обясни ми какво трябва да направя за финансиране от касата и в понеделник трябва да отида да си взема становището, че да действам. Обясни ми и процедурата, даже шефа вече знае, че предстои операция.доста добре го приема и аз гледам да съм много спокойно пред него, да не го тормозя.
Сутритна беше много студено, на прибиране вече беше приятно времето и поне се разходихме.  Разбрах, че са и ваканция и какво ще го правя това дете в понеделник, като трябва да обиколя цяла София, не знам

# 584
  • Мнения: 5 996

Да почерпя младежа премина в следващия етап от живота .
Мако пази се .
Аз приключох с физиотерапията днес.

Общи условия

Активация на акаунт