RYANAIR -16

  • 44 287
  • 743
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 115
Здравейте, винаги ли проверяват размера на допустимия багаж преди качване ?

Купих си днес раница и свга като я измерих се оказа че е повече от 40см 😭.

И понеже имам операция си взех раница с колелца , за съжаление те стърчат и няма как да бъде смачкана, за да бъде точния размер. Sad

# 541
  • София
  • Мнения: 16 117
Пътувам само с Райън ер от София. Не винаги проверяват точния размер. Имат набит поглед и ако мернат нещо по-голямо карат да го мушнеш в еталона. Но за 4 г. пътуване през месец да са го правили 4 -5 пъти. Въпрос на късмет е. Не препълвай раницата за да може да я смачкаш и да влезе в мярката.

# 542
  • Мнения: 16 874
Върни малко назад, точно бях писала за тези с колелцата. Отдавна не бях пътувала с раян. И на двата полета през декември направиха проблеми на хора с колелца, въпреки че влизаха в размерите и тестовите кутийки.

# 543
  • Мнения: 3 389
Нещо много са се надъхали май на нашето летище. Скоро писах, че племеничката ми имаше проблем, но с Уиз. Колелата на куфара и се свалят и влиза точно в кошарата, проверявали ся я още във фоайето преди лентата и тази от наземния не и е разрешила да си сложи колелата след проверката. Бях побесняла, колко злобен трябва да си да накараш детето да носи куфара през цялото летище? Явно и при Раян нещата не са цвете като ви чета.

# 544
  • sf
  • Мнения: 10 206
Какво значи не са й разрешили? Та пет крачки след проверката никой не те гледа къде ходиш и какво правиш?!

# 545
  • Мнения: 3 389
След проверката е тръгнала да слага колелата и онази и е казала, че не може, щом така е минала през нея няма право да го слага повече. На 18 е и се е притеснила, искали да да доплаща за багаж, защото на картинката била нарисувана раница, а тя е с куфар и не можело да го слага легнал в клетката, трябвало изправен, а ако е изправен стърчи нагоре, а в страни е празно. Там се е преборила някакви хора са се застъпили и явно служителката е избесняла, че не може да и вземе пари. Ние пътуваме със същите куфари и само чакам да ми се направят на интересни, но не, мерят, слагаме колелата и продължаваме.

# 546
  • Мнения: 1 536
Не е задължително, но нарочно ги разбъркват за да не сте със съедни места с компанията, което е супер тъпо. За кратки разстояния бива, но иначе е изнервящо, поне за мен.
Наистина ли нарочно ги разбъркват? Ако има достатъчно свободни места, ще ме разделят ли с 12 годишно дете без право на безплатно място?

# 547
  • sf
  • Мнения: 10 206
Скоро пътувах с моя на 12г, и двата пъти ни разделиха, единия през 15 реда. Ама и двата пъти имахме късмет, че до мен беше празно и се премести.

# 548
  • Мнения: X
Пътувам само с Райън ер от София. Не винаги проверяват точния размер. Имат набит поглед и ако мернат нещо по-голямо карат да го мушнеш в еталона. Но за 4 г. пътуване през месец да са го правили 4 -5 пъти. Въпрос на късмет е. Не препълвай раницата за да може да я смачкаш и да влезе в мярката.


Аааа, бай Ман*ал не ги карат да си мерят ръчните багажи, които са 2 пъти по-големи от допустимото. Само възрастни жени и белички.

# 549
  • Мнения: 110
Не е задължително, но нарочно ги разбъркват за да не сте със съедни места с компанията, което е супер тъпо. За кратки разстояния бива, но иначе е изнервящо, поне за мен.
Наистина ли нарочно ги разбъркват? Ако има достатъчно свободни места, ще ме разделят ли с 12 годишно дете без право на безплатно място?
Според мен да, за да си платите за място.  Ако имате късмет, може да се размените, но последният път самолета беше пълен и нямаше как.

# 550
  • Мнения: 2 883
Доста е неприятното това с местата.
На нас с мъжа ми ни се случи докато бях бременна, и докато обяснявах на стюардесата, че мъжа ми трябва да е до мен, момичето, до което седях каза, че нейната приятелка седи до мъжа ми и си размениха местата без драма.
Иначе - много дребнаво от страна на Раян 🙄

# 551
  • Пловдив
  • Мнения: 40 858
И аз не виждам какъв е проблемът...като искаш да избираш къде да стоиш си плащаш. Не е милион все пак Simple Smile

# 552
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Затова си имат цени местата - как ли пък няма да отсъпя на 2ри ред платено заради някой, който се скъпи за 5 евро, а е с претенции!

В магазина има сирене за 5 и 15лв. Много са дребнави като не ми дават от скъпото, пък така ми се яде!

# 553
  • Гражданин на света
  • Мнения: 370
И аз съм на мнение,  че щом искаш да сте заедно-плащащ. Последния път прибирикйки се от Виена  /с уиз не раян но то е същия принцип/ не бяхме заедно с мъжа ми но за нас не е драма този 1.30.  МЪжа ми бе помолен да си размени мястото, което беше на 3 ред и да отиде на 33. Той се съгласил и. станал. Тръгна назад а отзад се качваха хора, и като направи едно задръстване е като му бе вдигнат  един скандал. А той е притеснителен и като се впрегна щеше да получи инфаркт, съответно каката, която вече беше седнала блажено до съпруга си, се правеше на умряла.лисица. Така че искаш -плащаш . 😘

# 554
  • София
  • Мнения: 1 951
Интересно как някой не предложи на някого от 33 ред да иде на 3-ти ред! Много нахални хора има.

Общи условия

Активация на акаунт