RYANAIR -16

  • 44 327
  • 743
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 5 942
Доста е неприятното това с местата.
На нас с мъжа ми ни се случи докато бях бременна, и докато обяснявах на стюардесата, че мъжа ми трябва да е до мен, момичето, до което седях каза, че нейната приятелка седи до мъжа ми и си размениха местата без драма.
Иначе - много дребнаво от страна на Раян 🙄

Е колко да е дребнаво? 5-7 евро? Да си бяхте платили. Ясно са описани условията, били сте информирани, че ще бъдете разпределени на случаен признак и въпреки това съвсем дребнаво сте решили да спестите тази дребна сума и да се опитате да се преместите нерегламентирано.

# 556
  • София
  • Мнения: 11 708
Аз съм отказвала да се преместя, както аз не пътувах до ММ, така и тези не пътуваха заедно. Бяха 20-годишни и беше страшко пуфтене и приказки после, но не отстъпих. С безплатно място бях, но ми се беше паднало до прозореца и си го исках, а не да се сменям със средно. Бях си предвидила, че съм там и ще си почина отпускайки се на стената.

# 557
  • Мнения: 928
Moмичета , имам питанка. Единия ми куфар / приоритито/ ще ми е пълен с бебешки дрешки за подарък. Една позната ми каза да отрежа етикетите за да си нямам проблем. Вярно ли е ?Все пак са за подарък. Как без етикет? има ли опасност да ги конфискуват?

# 558
  • София
  • Мнения: 16 165
Никой няма да конфискува детски дрешки. Спази изискванията за течности, гелове и забранени на летището стоки.
Рязането на етикети го практикувахме при соца. Уж че са си наши, не сме ги купили в чужбина. Тогава даваха да се изнася много малка сума валута и всеки търгуваше подмасово.
Иначе за подарък на бебо са ни давали дреха с частично изрязан  хартиен етикет - явно за да не се вижда цената.

# 559
  • Мнения: 928
Благодаря, щото все пак са цял куфар с дрехи. Малко с е поолях.
Да не си помислят че е с цел търговия. Ще пътувам до  Германия

# 560
  • Германия
  • Мнения: 8 107
Живеем в ЕС все пак, с право на свободно движение на хора и стоки..

# 561
  • София
  • Мнения: 16 165
Няма страшно за където и да е.
И аз всеки път мъкна за внучо  бебешко от Лидл.
Че тамошния е на неудобно място за дъщеря ми.

# 562
  • Мнения: 928
Благодаря ви много. Притесних се да не стане някой фал

# 563
  • Мнения: 131
Може би е коментирано, но някой дали е имал нужда от фактура за пътуването си и как е изискал такава?

# 564
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Мисля, че ти пращат фактура на имейла, след като платиш. Поне аз имам спомен, че са ми пращали.

# 565
  • София
  • Мнения: 16 165
В събота купувах билети за м. март. Като стигнах до плащане и въвеждане № на кредитната карта имаше и графа за Булстат № на фирма. Може би после  изпращат ф-ра на мейла.

# 566
  • Мнения: 131
Уж попълних всички данни, но не съм получавала. И сега ровя да намеря как ще я получа, но не мога да се ориентирам.

# 567
  • Мнения: 1 524
Уж попълних всички данни, но не съм получавала. И сега ровя да намеря как ще я получа, но не мога да се ориентирам.
Мисля, че в мобилното приложение не можеше да се види. Някъде по резервацията излизаше, но и аз не се сещам къде точно. Иначе си я има фактурата в pdf.

# 568
  • София
  • Мнения: 37
Връщал ли си е някой някакви пари от кансериран полет по вина на пътуващия? Имам 3 месеца до датата на полета, но май няма да пътувам. Пише, че връщат правителствени такси до 1 месец.

# 569
  • столицата
  • Мнения: 3 837
Мисля, че само ако имате застраховка.

Общи условия

Активация на акаунт