На децата ОСМИ клас да им спори, а при нас веселбата да кипи!

  • 34 079
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 670
Спунк, благодаря за новата тема!

Попътен вятър на всички малки и големи!

За ТУЕС-арчетата и Семково - е връзката там наистина е ужасна и ми се е случвало да обикалям в около станции и хотели, за да открия. Не ги мислете децата, много ще се забавляват!

Вчера девойката не пожела да отида с нея в училище. Поизнервила се е с пропусквателния режим покрай президента. Минало тържеството, говорили  с класния 10-тина минути и си тръгнали. Не пускали в училището, поради мерки за сигурност. С част от децата се познава, каза че няма особени впечатления на този етап и имали цели 2 момчета.

NSt, честит празник на детенцето ти!

# 76
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 719
Благодаря за темата!

Да се разпиша за списъка - ПГПЧЕ - Плевен

NST, честит празник на детето и на всички софиянци и именници!

Откриването беше добре. Малко повече, според мен. Имахме си поп, който накрая окъпа учениците с вода, песни, танци, балет, награждаване на ученици и учители и изчитане на всички класни ръководители, съпроводени от викове и пляскане. Най-силни и гръмогласни бяха от най-малката паралелка Simple Smile Днес ще видим как ще протече първия истински учебен ден.

# 77
  • Мнения: 1 919
Не съм разбрала, че имаме нова тема.
Честит празник и успешна година на всички!
Ние прибрахме дамската чанта и девойката натовари пак раницата - поне е тематична с цветовете на английското знаме. А днес имат само АЕ и мат+ физическо.
Откриването го пропуснах, а днес ще чакам отзиви за преподавателите и децата.

Сиси, да ти дам и нашите за подвързване Simple Smile.

Последна редакция: вт, 17 сеп 2019, 13:43 от galia_mi

# 78
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
NSt, честит двоен празник! Здраво и успешно да е момчето!
Честит празник и на столицата и всички именици днес!

Не се притеснявайте за липсата на обаждания. Заети са децата Simple Smile А и на Семково обхватът хич го няма.
Свиква се с НЕобаждането. Дребният по лагери и турнири е все така. Треньорът прибира телефоните и им ги дава за по 15 минути вечер, след вечеря, но пак не се обажда всяка вечер Simple Smile

# 79
  • Plovdiv
  • Мнения: 548
Ния, ако ще те успокоя - моите са с 16 г. разлика - сладката ни грешка, както се шегуваме вкъщи!
❤🍀 Не, въобще не.🤣 Приключихме вече. Второкласник и бебе, голяма забава беше.🥰
Имали сте няколко години затишие. 🤗

Последна редакция: вт, 17 сеп 2019, 16:12 от N i y a

# 80
  • София
  • Мнения: 6 094
А, то пък като имаше обхват на заешкия лагер на ФЕГ, сякаш някой звънеше. С общи усилия сглобявахме пъзела тук и във ФБ. Joy

# 81
  • Мнения: 2 310
Здравейте!

В класа на дъщеря ми са 18 момчета  и 9 момичета, има надпланов близнак. Не съм информирана подробно все още за нищо, чакам да и дойде настроение да разказва. За сега няма такова.

NST, честит празник!

Весел лагер на ТУЕС-арчетата!

Cool Baby, ИИЧЕ - интензивно изучаване на чужди езици

И трите ми деца са родени през ноември. В рамките на две седмици правя три пъти рожден ден с дечурлига. Много е емоционално приповдигащо и финансово разтоварващо   Simple Smile

# 82
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
А пък ако говорим, е като разпит, че иначе няма да каже нищо съществено. Стандартният отговор е "нищо": Какво правихте днес? - Нищо.

Същата работа е и вкъщи. Само дето започва да нервничи след втория въпрос и започва да бучи с думите "На разпит ли съм сега? Аз питам ли те какво си правила днес?"...Expressionless
Обажда ми се само ако му трябва нещо. Иначе - забрави. А пък колко разправии сме имали с това, че не си вдига телефона като му звъня, не е истина...По едно време бях луднала.

# 83
  • Мнения: 4 064
Дъщеря ми снощи беше в много минорно настроение. Така и не успях да разбера случило ли се е нещо или е много уморена. Прибра се рано - в 3, а досега все към 8-8:30 се прибираше. Предполагам, че подобни настроения ще зачестят, предвид възрастта и се притеснявам. По принцип винаги сме били много близки, отношенията ни са  приятелски и така като не знам какво става, ми е напрегнато. Дано си въобразявам.

Миа, и ние основно си пишем. Аз не обичам да говоря по телефон, вероятно прилича на мен. И с писма по гълъб да реши да ми пише, важно ми е да има комуникация, че ето, сега се притеснявам.

# 84
  • Мнения: 817
Бейби, ето РИЧЕ-то



Ето ИИЧЕ-то



Сравни часовете по език, Б и Х.

# 85
  • Мнения: 3 964
Ами то си е за лудване. Като знаем как бръмчат моторни и безмоторни /преди време ме отнесе велосипедистка, караща в насрещната посока/, колко концентрирани са наборите, а и цялата непредвидимост в големия град, не може без тревога. Моята, за да не я ловя, че джътка из мрежата, маха звука. Който ще да си звъни, както му е удобно. Телефон не се чува.

# 86
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
Моята, за да не я ловя, че джътка из мрежата, маха звука. Който ще да си звъни, както му е удобно. Телефон не се чува.
Същото се случва и при нас. Всеки път оправданието е, че е забравил да си включи звука (примерно ако му звъня след училище, за да го питам ще закъснява ли, няма ли...). На мен притесненията ми идват и от факта, че той абсолютно нищо не казва, когато иска да остане навън. Нито с кого ще бъде, нито къде ще ходят. Не ми се струва нормално. Колкото и да се опитвам да съм разбираща към възрастта му и да го оставям да си има лично пространство, това негово абсолютно информационно затъмнение, което се опитва да прокара, ми е страшно неприемливо.

Дъщеря ми снощи беше в много минорно настроение. Така и не успях да разбера случило ли се е нещо или е много уморена.
Може наистина да е била уморена. То са си емоции и вероятно напрежение преди първия учебен ден, което си действа изтощаващо. Пък и щом казваш, че имате връзка и ти споделя, предполагам, че сама ще дойде да каже, ако има нещо...Но напълно ти разбирам притесненията.

Последна редакция: вт, 17 сеп 2019, 17:27 от Izida

# 87
  • Мнения: 561
Хорааа, липсите на новини са добри новини. Simple Smile
Забравихте ли като ходихме на лагери за по 20 дни и с едно обаждане за целия период от пощата посред бял ден, дето нито на домашен, нито на служебен можеше да откриеш някой от вашите, за да му кажеш, че грахът и зеленият фасул са си добре, но лютеницата със сирене и халвата с масло най се котират. Simple Smile
Не го мислете толкова, щом няма тревожен звън, всичко е наред. Simple Smile
Наричам тази техника "с гръб към пързалката". Ако го зяпаш непрекъснато, все си на тръни как ей сега ще се пречука. Ако не го гледаш си по-спокоен, защото поне не си развинтваш въображението и най-много да се чуе някой писък. Ама и да го гледаш, пак няма да му попречиш да се пребие, та резултатът е същият, само нервите и стресът са други. Да, всичко може да им се случи, но не го мислете. Вече сте направили достатъчно, за да им изградите навици и да се пазят сами, от тук насетне вниманието и Господ ги пази, вие от другия край на града / държавата няма как да го направите и едно късо: "добре съм", "нищо не правя" са ми крайно достатъчни. Simple Smile

Последна редакция: вт, 17 сеп 2019, 17:21 от Na_Vesi_Pateto

# 88
  • София
  • Мнения: 2 768
Мартеа, и моята се е скапала нещо, тъгува за предишното училище.
Освен всичко днес са им "изтипосали" 70 думички по немски, като за начало, учителката малко поговорила на немски, а моята  Rolling Eyes Сблъсък с товарен влак май има, аз не зная как да и помогна, а най-вече трябва ли. До тук никога не съм се месила в ученето.  Много се надявам да не се налага.
 е това е, споделих, но още ми е свито под лъжичката, май адаптацията ще се проточи

# 89
  • Мнения: 3 964
Звездичка, ако учителката е Алексиева, тя само си дава вид на свръхстрога. После отпуска децата, но първо им взема страха. Тя положи основите на немския при хлапя - 1-ви - 4-ти клас. Не вярвам аршинът й спрямо гимназистите да е различен. Обича децата, разбира ги, но го играе страшна.

Общи условия

Активация на акаунт