На децата ОСМИ клас да им спори, а при нас веселбата да кипи!

  • 34 107
  • 736
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 6 182
Хм, и от нашето старо училище се чу нещо преди седмица, че били приготвили отпусните. Аз викам на щерката: "ми да си ги държат". После нейна бивша съученичка се обади да я пита, дали ли са ѝ служ. бележка, че е записана в новото училище... След седмица всичко утихна и заглъхна.

# 541
  • Мнения: 4 070
И във френската на едно от многото класирания е прието дете на наш дипломат, което не се е явявало на изпитите - това е казала дама от училището на  родител на познато дете. Интересно как е отбелязан този прием на страницата им, детето няма номер  в платформата на МОН, а доколкото помня , ФЕГ качваха приетите/останалите под чератта точно с тези номера.
Може да е детето в класа на дъщеря ми, нямаше го в списъка на 11 септември на родителската/бяха 26/, появи се в началото на учебната година и станаха 27.

може и от нашия клас да е Wink

# 542
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Остана ли изобщо някой 8-ми клас без "+1"?

# 543
  • Sofia
  • Мнения: 926
Засега "нашия" клас държи Grinning Аз подпитвам тия дни Simple Smile

# 544
  • София
  • Мнения: 478
В седмицата преди 16 ти и аз ходих в старото училище, за да ми издадат отпусно, т.к. в 91 НЕГ изискваха. Отказаха ми, т.к. такъв документ нЕма, а и в новото училище трябвало да удостоверят писмено, че са записали ученика, за да може да се издаде отпусно от предишното. На родителската в НЕГ на 16.09.ни раздадоха поименно удостоверение за всяко дете с данни за старото училище. На следващия ден отново посетих старото училище, издадоха ми заветното отпусно, което размахах победоносно на шефа си след поредното зверско закъснение за работа. Вечерта го връчвам на екс- седмокласника ( записан, между другото още на 15 юли), за да получа отговор, че "а--а-а, вече не е нужно, така каза г-жата". Насилствено натъпках отпусното в раницата му и забраних да ми го връща повече. Историята мълчи за по-нататъшната му съдба. Надявам се да не се окаже, че пак ще вадя, защото е било изхвърлено, а  МОНът е "размислил" по темата.Dizzy Face

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 16:42 от magsyn

# 545
  • Мнения: X
Остана ли изобщо някой 8-ми клас без "+1"?
Този въпрос ще е все по-актуален всяка следваща година. Голямото ми дете също учеше в 1АЕГ. Започнаха 26, завършиха 32 (!!!).

# 546
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Да, явно има пак някакво раздвижване с тези писма.
В нашия клас още са си 26 Hands Pray

# 547
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Този въпрос ще е все по-актуален всяка следваща година. Голямото ми дете също учеше в 1АЕГ. Започнаха 26, завършиха 32 (!!!).

8-ми "г" даже не успяха да започнат 26. Направо стартираха 27 още на 16-ти. Joy То не е за смях работата, но не знам какво можем да направим...

# 548
  • София
  • Мнения: 957
Мартеа, къде ходи дъщеря ти на лека атлетика? Доволни ли сте, сериозно ли тренират? Синът ми проявява интерес към този спорт, но към момента е тренирал само в провинцията.. Ще съм благодарна на инфо на лични, да не занимаваме аудиторията Blush

6tiplio,
Не съм Мартеа, но да отговоря и аз за леката атлетика Simple Smile
Дъщеря ми тренира в НСА,  момчетата в отбора са едва няколко и се търсят желаещи. Ако искаш, пиши ми на лични за повече инфо. Simple Smile

# 549
  • София
  • Мнения: 6 094
От мен съвет - ако е учил АЕ, не го оставяй без втори език тази година. Провери и в други школи.
...защото после ще му дойде нанагорно или за да оползотвори успешно достатъчното свободно време, което има или и двете? Simple Smile Иначе е учил АЕ.
Второто + да не привиква на по-слабо натоварване.

# 550
  • Мнения: 2 311
И при нас нищо не се чува за РС. Пък на мен толкова ми се ходи  Crossing Arms

По АЕ правят диктовки. Г-жата чете на български, те пишат на английски. И транскрипции до дупка.

Все още не са имали философия, за да каже учителят кой учебник да купим, по другите предмети всичко сме си набавили.

27 деца са в класа на дъщеря ми, засега.

# 551
  • Мнения: 439
И в класа на сина ми са +1 Angry

# 552
  • София
  • Мнения: 5 131
Ако още на 16.09 са.били 27, това означава или близнаци, или две деца с равен бал.

# 553
  • Мнения: X
Спускането на парашутистите продължава и в по-горните класове. Когато синът ми беше в 11 клас, внезапно се сдоби със съученичка от 32-ро, доведена дъщеря на една видна министърка на външните работи.

# 554
  • София
  • Мнения: 1 819
Както бях писала, и нашите са 27. Поразрових се и се оказа дъщеря на дипломат. Но според чичко гугъл, хлапето миналата година е било в софийско училище. Явно е прието по партийна линия.

За допълнителните занимания - тенисът остава и поиска да продължи с английския.

Общи условия

Активация на акаунт