СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 3

  • 26 373
  • 782
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 035

Образование е това, което остава, когато забравим всичко, което сме научили в училище.
Алберт Айнщайн
Нашата поща:
Скрит текст:
Споделяме, качваме, ползваме полезни материали по всички предмети, любезно предоставена ни от набор 2005.
*@abv.bg - парола се предоставя на лични само на потребители, които са писали редовно в поне три последователни теми.

БАЛООБРАЗУВАНЕ:
Оценки от свидетелството за основно образование след VII клас по БЕЛ и математика САМО от 7ми клас:
Отличен (6) - 50 т.
Много добър (5) - 39 т.
Добър (4) - 26 т.
Среден (3) - 15 т.

Първи вариант
Оценка по български от националното външно оценяване х2 + оценка по математика от националното външно оценяване х2.
Втори вариант
Оценка по български от националното външно оценяване х2 + оценка по математика от националното външно оценяване х1.
Трети вариант
Български или математика х3 + математика/български х1.

*При решение на педагогическия съвет на дадено училище, в балообразуването може да се включват оценки от състезания или олимпиади.
Ако ученик не се е явил на изпитите от националното външнооценяване, ще може да кандидатства със сбора от дипломата.
МАКСИМАЛЕН БАЛ 500т.

ВАКАНЦИИ И НЕУЧЕБНИ ДНИ за учебната 2019/2020 година
http://mon.bg/upload/20513/zap_NVO_2019_2020.pdf?fbclid=IwAR2-K4 … KaoMAhToFz-wEezUw
Скрит текст:
Начало и край на ваканциите с изключение на лятната през учебната 2019/2020 година:
01.11.2019 г. – 03.11.2019 г. вкл. – есенна
21.12.2019 г. – 05.01.2020 г. вкл. – коледна
05.02.2020 г. – междусрочна
11.04.2020 г. – 20.04.2020 г. вкл. – пролетна за I - XI клас

Неучебни дни:
20.05.2020 г. – Държавен зрелостен изпит (ДЗИ) по български език и литература
22.05.2020 г. – втори ДЗИ

Начало на втория учебен срок на учебната 2019/2020 година:
06.02.2020 г. – I - XII клас

Край на втория учебен срок на учебната 2019/2020 година:
30.06.2020 г. – VII – ХІ клас (18 учебни седмици)

09.06.2020 г. – НВО по БЕЛ в края на VII и на Х клас
11.06.2020 г. – НВО по математика в края на VII и на Х клас

З А П О В Е Д
№ РД09-2152/ 27.08.2019 г. за определяне на дати за провеждане на изпитите от НВО в IV, VII и X клас


Календар на мероприятията за седми клас през учебната 2019/2020 г.


Списък на произведенията от 6ти и 7ми клас, които ще се включват в НВО по БЕЛ:
Скрит текст:
Шести клас:
 "Хубава си, моя горо“ (Любен Каравелов)
 „Отечество любезно, как хубаво си ти!“ (Иван Вазов)
 „Косачи“ (Елин Пелин)
 „Художник“ (Веселин Ханчев)
 Из „Под игото“ (Иван Вазов): главата„Представлението”  и  главата „Радини вълнения“
„Братчетата на Гаврош“ (Христо Смирненски)
 „Серафим“ (Йордан Йовков)

Седми клас:
 "Стани, стани, юнак балкански"(Добри Чинтулов)
 "Вятър ечи, балкан стене" (Добри  Чинтулов)
 "На прощаване в 1868 г." (Христо Ботев)
"Немили-недраги" (Иван Вазов) - : І, ІІ, ІІІ, V, X глава, епилог.
"Една българка"(Иван Вазов)
"Опълченците на Шипка"(Иван Вазов)
 "Българският език" (Иван Вазов)
"До Чикаго и назад" (Алеко Константинов) - откъсът от „Вие трябва да сте били на Пловдивското изложение и знаете големия павилион?“ до „На г. Айвазияна търговията отиваше твърде зле, според думите му, но той имаше надежда да разпродаде повечко „рядкости“ в последните два месеца, септември и октомври, когато след летния сезон позаможните американци ще посетят изложението.“
"Бай Ганьо" (Алеко Константинов) -  „Бай Ганьо пътува“
  "Неразделни" (Пенчо Славейков)
  "Заточеници" (Пейо Яворов)
 "По жътва"  (Елин Пелин)
 "По жицата" (Йордан Йовков)

ЕЛЕКТРОННО ЧЕТИМИ УЧЕБНИЦИ  - линк от МОН със списък на издателствата


Предишни теми
Предучилищна: 1, 2, 3
В очакване на първи клас: 1, 2, 3, 4
Първи клас: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Втори клас: 1, 2, 3
Трети клас: 1, 2
Четвърти клас: 1, 2
Пети клас: 1, 2, 3
Шести клас:1, 2, 3, 4, 5, 6
Седми клас: 1, 2

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 11:34 от bubcheto15

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Брех, тез седмокласни теми, като топъл хляб вървят. Grinning
Бубче, благодаря за труда!

# 2
  • Мнения: 5 234
Мерси за темата. Flowers Cherry Blossom Flowers Four Leaf Clover
Тези червените дати, ах! И по средата концерта на Графа, който ще трябва да пропусна...тюх.

# 3
  • Мнения: 520
И тази година смятам да взема Сборника по математика за 7 клас на Архимед, ние по този учебник ще работим!

# 4
  • София
  • Мнения: 9 097
Бубче, благодарности и от мен да новата тема.
Младежът още трудно се настройва на учебна вълна.
Учителката от школата се оказа безкрайно права. Преразказът за домашно се отлага всеки ден за следващия. Ще видим накрая дали няма да го пише в събота вечерта Rolling Eyes .

# 5
  • София
  • Мнения: 4 035
Ааааа, зазу, у нас е тормоз Simple Smile Вчера почти приключи с черновата. Щеше още в неделя да го напише, но бяхме на рожден ден, прибрахме се късно и имаше време само за домашното по математика, но вчера след като приключи с домашните за училище, почна преразказа, днес се надявам да го приключи.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 097
Той с нищо не е почнал. Рязко му се доспива като трябва да пише преразказа Joy .

# 7
  • София
  • Мнения: 946
Курсът й по математика започва от 1-ви октомври. Уроците по БЕЛ най-вероятно от края на другата седмица.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 431
И нашият преразказ отлежава ... Вчера и днес младежът се бори с другата част от домашната - 4 теста. Не знам дали всеки път ще е такава голяма домашната, направо не виждам как ще се справи с всичко  Tired

# 9
  • Мнения: 569
Извинете за въпроса, но някой може ли да ми каже по коя формула смятаха тази година бала за Френската? Не можах да го намеря Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 5 093
Извинете за въпроса, но някой може ли да ми каже по коя формула смятаха тази година бала за Френската? Не можах да го намеря Simple Smile
Опасявам се, че не разбрах въпроса.

# 11
  • Мнения: 569
Извинете за въпроса, но някой може ли да ми каже по коя формула смятаха тази година бала за Френската? Не можах да го намеря Simple Smile
Опасявам се, че не разбрах въпроса.
Кой от трите варианта:
"Първи вариант
Оценка по български от националното външно оценяване х2 + оценка по математика от националното външно оценяване х2.
Втори вариант
Оценка по български от националното външно оценяване х2 + оценка по математика от националното външно оценяване х1.
Трети вариант
Български или математика х3 + математика/български х1."

# 12
  • София
  • Мнения: 5 093
Първи вариант.

# 13
  • София
  • Мнения: 8 931
Мисля че дъщерите ни са в едно и също училище  При нас даже математичката им е класна 
Ако класната ви се казва Вълкова, значи са наистина в едно училище.
Иначе и аз обичам математиката, винаги ми е била лесна. Не мога да разбера хората, които не разбират задачите. Ама ето на, падна ми се такова дете. С чужд език и български няма проблем.

# 14
  • Мнения: 4 966
Благодаря и аз за новата тема! Бързо ще свършват тази година!
Ех, момичета, и нашият преразказ отлежава. Но всеки ден сме на зъболекар. И понеже живеем извън София пътят си отнема време в двете посоки. После пише домашното за училище и...
Но ще настоявам днес да почне. Поне да прочете разказа, план евентуално. Или пък да порешава от домашното от учителката по математика. А другата седмица май ще са повечето входни.
Някой питаше в края миналата тема - да, почнаха допълнителните занимания и то с пълна сила.

Общи условия

Активация на акаунт