Неработещ мъж

  • 4 832
  • 93
  •   1
Отговори
# 90
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
На мястото на авторката не бих му предлагала такъв вариант. Мъж с две толкова малки деца + домакинството, ще изтрещи още на следващия ден и ще си го изкара на жена си. Със сигурност ще се наложи после да промени това положение.

# 91
  • Мнения: 118
Не трябва да те интересува хорското мнение.Важното е вие да се чувствате добре!На мен тази идея не ми допада,но всеки е различен.☺

# 92
  • Мнения: 3 865
Защото се притеснявам как ще го приемат хората около нас.
Докато аз не работех, ми се подиграваха, че съм домакиня.
Не искам да го възприемат за чехъл.
Това ще се отрази на брака ни.

ми иди и ги питай същите кое ги устройва най много и го направи - така ще се предстваш добре пред света, пък семейното щастие кучета го яли

# 93
  • Мнения: X
Мен ме притесняват две неща.
1. Хорското мнение е градено с десетилетия наблюдения. Да, отстрани звучи клюкарски за съвременната мадама, но в хорското мнение винаги има база, върху която си струва да се размисли човек защо, аджеба... Мисля, че базата за чехльото, издържан от жена си, щото така е лесно и мекичко, е доста резонна. Има и изключения, но хайде честно - кой мъж примира да сменя памперси, като дори жените не примират?
2. Нещо не ме кефи желанието на авторката мъжът да остане вкъщи. Да, той се е позовал на 'глупавия' довод с хорското мнение. А да не би финансовият довод да е по-умен? При двама работещи? Хе. Отделно и че авторката писа, че е с по-стабилни доходи. А не по-високи. Интересно как става, ако досега е била година в майчинство.
В резюме, темата нещо не ми се връзва с реалността.
На въпроса все пак - ако мъжът не иска да остави работата си, ми се вижда неуважително да бъде принуждаван. Жената - също. Това обезсмисля темата, както е зададена. Какво точно коментираме? Неуважението или хорското мнение, или странното тропане с крак?
Плюс това в малък град пенсионерки има бол за детегледачки.
П. П. Всъщност с деца на 1и 3 кога последно е работила, че има стабилни доходи?

Последна редакция: пн, 23 сеп 2019, 16:44 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт