Френски мадами

  • 20 292
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 194
Хайде едно bonjour и от мен!
Поля браво на теб , че ни организира. Аз отдавна се чудех дали сме "достатъчно " на брой за наша си тема, ама ето, че много мами се отчетоха! Sunglasses
честити ви национален празник! Ние се опитахме да гледаме парада тази сутрин, но на Яна и омръзна бързо бързо и отидоха с баба си в парка(далеч по-полезно и здравословно занимание),а пък аз сега мързелувам и се чудя дали все пак нещо полезно мога да свърша, въпреки "напредналата ми бременност".
Със солдовете тази година се простих(аз и не съм им майстор, де), само бебетата намазаха малко в началото.
Най-странното е, че  и ние имахме място в ясла за Яна от септември! Съобщиха ми го няколко часа преди да разберем, че и за апартамента ни одобряват и се местим в друг град! Трябваше да се обадя и да откажа мястото-това в Париж особено си е чисто "нахалство"  защото се случва веднъж в живота такъв късмет, ама ето! Майтап на съдбата! А яслата беше е супер-частна, близо до нас! като знам Яна милата как и се иска да играе с децата! Сега в парка често идват групи деца от летните центрове и тя си взема раничката и се нарежда до тях! Даже вчера казала на баба си да я остави на мира и да не идва и тя с нея! Тя отивала на "деска гадинка". А чак 2007 ще тръгне! Sad
Хайде, след като се записах в темичката, ще пиша пак като измисля нещо интересно, че този бременен мозък ::

# 16
  • Мнения: 847
Мами ,можете ли да ми кажеш как да си ка4а снимка долу в подписа?
Тази в аватара я разбрах,но в подписа ми излиза линк към снимката...??
Мерсаж Hug

# 17
  • Мнения: 664
Хайде и аз да се разпиша тук Simple Smile

Poliia, аз пазарувам от популярните сайтове - най-много имам и най съм доволна от качеството на  Verbaudet, напоследък много харесвам babywalz, единств. им недостатък е, че са много бавни с доставката(около 2 седм.)

mariakara, защо чак 2007 ще почва Яна ясла? В малките градчета не е ли по-добре положението с местата?
Мари е на assistante maternelle, мн. съм доволна, но си идва скъпичко.

Момичета, да ви питам, пътували ли сте с air france и доволни ли сте? Цената ми излиза горе-долу като с  bg air, с които всеки път  пътувам и сега се чудя коя да избера...

# 18
  • Мнения: 1 194
Аниа, аз съм летяла и с двете компании и съм еднакво доволна. Никога не съм имала оплаквания от Бг-Еър(явно съм късметлия) и полетите с Еър Франс не са ме впечатлили с нещо "по-така". Даже последния път самолетът им ми се стори по-нестабилен по време на полета и кацането, но може да е било случайно.
А Яна 2007 тръгва на училище, не на ясла. Тази година имахме място за ясла, но го загубихме. В по-малките градове(не средни като Страсбург или Нант, а съвсем мъничките , където ние ще ходим)положението не е по-розово просто защото няма ясли-повечето жени са домакини или в conge parentaл или пък комисиите за местата през септември вече са минали.

# 19
  • Мнения: 1 465
Проблемът с яслите и тук е голям newsm78 Ние не сме се записвали, но смятаме да го направим и ще търся някаква garderie. За малките градчета е още по-кошмарно. ooooh!
Мариякара, къде се местите? Ама сега веднага след като родиш ли? Хи хи отборът от френски юначета ще се увеличи поне с две бебчета още Party
Аня, Vertbaudet при нас доставят за цял месец и съм ги отписала от заявките си по интернет. То май по нет-а само снимки ще поръчвам newsm78 От La redoute да не се излъже някой по интернет да поръчва, малееее там бях поръчала подарък за мъжа, ами той, човекът забрави кога му е бил рождения ден, когато подаръкът пристигна.
От няколко дни все разглеждах сайта на Camaieu, харесах няколко нещица, отивам да пробвам, ми най-си е добре да избираш на място в магазина. Нищо от това по нет-а не беше хубаво в действителност. Много съм разочарована, ама не от дрехите, а от собствената си крива и затлъстяла фигура Cry
Хайде до после Grinning

# 20
  • Мнения: 3 423
Момичета, да ви питам, пътували ли сте с air france и доволни ли сте? Цената ми излиза горе-долу като с  bg air, с които всеки път  пътувам и сега се чудя коя да избера...

Летяла съм и с двете. Франcетата са класи над нашите юнаци.

А иначе по темата - честит празник на всички революционерки,
на мъжете ви, на съседите ви, че и на пощальона.  Laughing Laughing Wink


# 21
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Благодаря, 4естит празник и на вас моми4ета   bouquet
И ние всяка година подновяваме молбата за ясла и последно ни казаха, 4е ако аз си намеря работа веднага вземат Тони, а в4ера полу4ихме писмо с отказ и да подадем нова молба за 2007  #Crazy
От Ла Редут и аз поръ4ах и за да го полу4а на другия ден трябваше да отида до един от пунктовете им. Да, оба4е там ми казаха, 4е ми били изпратили колета по погрешка в друг пункт и не знаят кога ще дойде  Shocked Лошото, 4е за да ги овикам единствената връзка е по специален скъп телефон , на който винаги 4акам по поне 10 мин  #Cussing out  а и след 4 дни си тръгвам.

# 22
  • Мнения: 1 194
Поля, ние се местим в banlieue, 4-та зона, града се казва Houilles(чете си се Уй на Бг Embarassed). В този район работя и вместо три часа път на ден ще имам само 15 мин. пък и наема на м. кв е много по-малък. Местим се веднага след раждането, че апартамента го плащаме от & юли, тоест в момента плащаме два наема, на старото и новото място и ...заедно с ремонта там и новото бебе, здраво икономии правим. Пък и искам майка докато е там да се заеме с почистването и подредбите, аз само да "деменажирам " с децата.
 Аз последно от Vertbaudet си поръчах сутиен за кърмачки, дойдоха за десет дни, да не повярва човек. Иначе мнението ми за тях е доста негативно-миналата година едни бодита за Яна пътуваха повече от месец и в резултат и бяха малки, а една възглачничка пристигна отделно от поръчката след сума ти време. Аз не съм много спец по интернет шопинг-а, ама сега бях бременна и с Яна и нямаше как да се мотам по магазините...

Поля  и Мама Щтрумпф, кога заминавате вие за БГ?

# 23
  • Мнения: 1 465
Август месец сме си в България Grinning
Лиска, благодаря и аз за честитката Simple Smile
С Air France само вътрешни полети съм имала, не са зле, със сигурност стюардесите са по-усмихнати от българските, играчки даваха на Поло, възглавничка една, и ми казаха, че ако желая биха му стоплили млякото/това лично пилотът ни го предложи Flutter/

# 24
  • Мнения: 1 194
Аз пък , честно ви казвам, като летях с Еър Франс последния път , стюардите бяха едни мъже, много намусени и хич не им се работеше, а самолетът се тресеше ужасно. Rolling Eyes А с бг линиите ни сложиха в бизнес класа да ни е широко с Яна и стюардесата през пет минути идваше да ни пита имаме ли нужда от нещо и тн. Явно си въпрос на полет и на късмет(знам, че много мами плачат от бг линиите, с право със сигурност, просто аз за сега не съм патила от тях!)

# 25
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Мария, ние се прибираме в сряда  newsm44 с немците летим  Party

# 26
  • Мнения: 11 315
Moмичета, приемате ли една погранична мама? Много ще се радвам.  Hug

# 27
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Арвен, добре си ни дошла  Hug

# 28
  • Мнения: 1 465
Moмичета, приемате ли една погранична мама? Много ще се радвам.  Hug
Ама какви са тези въпроси за приемането?Crossing Arms
Я бързо се разписвай тук, всеки е добре дошъл, пък и е по-интересно така Grinning Hug
Как са Фрида и Алонсо? Flutter

# 29
  • Мнения: 11 315
Арвен, добре си ни дошла  Hug
Moмичета, приемате ли една погранична мама? Много ще се радвам.  Hug
Ама какви са тези въпроси за приемането?Crossing Arms
Я бързо се разписвай тук, всеки е добре дошъл, пък и е по-интересно така Grinning Hug
Как са Фрида и Алонсо? Flutter
Ми знам ли?  newsm78
Благодаря за посрещането!  Hug
Алонсо спи, Фрида играе с пластелин в момента.
Пуснах им нови снимки в подписа ми. Който има време за губене  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт