Есенното слънце вече грее, а порасналото ЮНче гука в количка и на глас се смее - Тема 4

  • 16 614
  • 798
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 458
От колко време е с варицела и кога са контактували за последно. Варицелата е, заразна два дни преди да избият пъпките, а инкубационния период е 20 дни. Сметни кога трябва да се появят пъпки и ако има как изолирай баткот за известно време.
Ами аз даже не знаех, че имат шарка. В петък като го взехме нямаше, а в събота се е нашарило едно детенце. Той е от събота с темп. като си мислех, че е някой вирус, но след днес направо настръхнах като разбрах. Само се моля да не е шарка, че и аз не съм я карала и бебчо няма имунитет, а няма на кой да го оставя по цял ден съм сама с тях. Направо ми се свива сърцето само при мисълта,че бебчо може да се зарази. Няма спане от притеснение направо ужас. От януари месец не е ходил на градина. Пуснах го за две седмици и айде започнаха гадорийте. Лошото е че е предучилищна и като не го водя много време започват да се заяждат, ще видим как ще процедирам, само да мине това сега, че нямам вече нерви. 😞😟

# 751
  • София
  • Мнения: 1 304
Момичета, аз да Ви питам, чувал ли е някой за диастаза и по точно Не на Диастазата? Отзиви? Аз не знам дали имам де, но ми попадна някакво инфо.

# 752
  • Мнения: 370
nikita111,ние сме така от десети ден😁,без ръце останах. За минута не ми дава да го оставя. Сменяме игрите на 5 мин. Различни играчки съм струпала на 5 места из къщата. В хола,в трапезарията,на шезлонга,в спалнята. Гледаме през любимия му прозорец,после сме на магнитите върху хладилника,после на огледалото,обикаляме местата с играчки,стаята на каката на стената с графити,следаме детски и си говорим врели некипели цяяяял ден. Няма да се учудя да проговори след месец.😅
С домакинската работа определено ми е трудно,а ме побърква да е безпорядък. В краткия сън през деня включвам на бързи обороти и така. Мъжа ми го използвам събота и неделя,когато не е дежурен да се занимава с малкия,а аз обръщам къщата основно.
Мислех да взема раница,но с лице напред евентуално я дават за след 6 месеца или когато бебето седи самостоятелно,та още се чудя.
Kroki_kk,за Не на диастазата  преди имаше инфо в бога на Маги Пашова,но скоро не съм чела там.

# 753
  • София
  • Мнения: 4 010
От колко време е с варицела и кога са контактували за последно. Варицелата е, заразна два дни преди да избият пъпките, а инкубационния период е 20 дни. Сметни кога трябва да се появят пъпки и ако има как изолирай баткот за известно време.
Ами аз даже не знаех, че имат шарка. В петък като го взехме нямаше, а в събота се е нашарило едно детенце. Той е от събота с темп. като си мислех, че е някой вирус, но след днес направо настръхнах като разбрах. Само се моля да не е шарка, че и аз не съм я карала и бебчо няма имунитет, а няма на кой да го оставя по цял ден съм сама с тях. Направо ми се свива сърцето само при мисълта,че бебчо може да се зарази. Няма спане от притеснение направо ужас. От януари месец не е ходил на градина. Пуснах го за две седмици и айде започнаха гадорийте. Лошото е че е предучилищна и като не го водя много време започват да се заяждат, ще видим как ще процедирам, само да мине това сега, че нямам вече нерви. 😞😟
Ако от събота да пъпките на детето значи е било заразно в четвъртък. Обаче, ако баткото се е заразил, все още не е заразен за вас. Следи го 15 дни, ако тогава не се случи нищо, значи ви се е разминало. Сегашните симптоми не би трябвало да са от шарка-много е рано още.

# 754
  • Мнения: 60
Момичета има затишие та се притесних да не би да има нова тема и аз да не съм разбрала Simple Smile дайте знак Simple Smile  иначе сега се връщаме от последните ваксини. Малко плакахме и ще се следим. Давам Калпол на 4 часа три пъти. Така ми казаха понеже се очаква висока темп. Поне минаха вече. Сега чак на годинката.

# 755
  • Мнения: 439
И аз се чудих да няма нова тема.. 😁 Иначе снощи спахме 9 часа 😮😮😮 хремата ни е по добре, но продължаваме с чалъмите с храненето.. веднъж изпива 90, друг път 200.. веднъж яде 5 пъти, друг път 6.. не мога да и направя никакъв режим.. когато не е гладна нищо не е в състояние да я накара да засмуче шишето.. но и това сигурно ще мине..

# 756
  • Мнения: 232
Не и прави режим, води се по детето... ти когато не си гладна ядеш ли насила? Simple Smile аз от 2я месец си я оставям тя да си показва кога какво иска. Един ден яде 4 пъти , един ден 5 пъти, един ден спи по 4 часа следобяд друг ден по 30 мин. Еми насила не мога да я накарам като не иска. Така, че не се притеснявай тя си знае най-добре какво и кога иска Simple Smile))

# 757
  • Мнения: 60
И моята бебка си е на поискване с яденето. Миклих си че яде малко но като се опитам да и дам повече си го връща затова колкото толкова. Щом се чувства добре не я насилвам. Аз от една седмица не мога да спя. Малката се събужжда посреднощ и като почне едно говорене един смях. Стои будна точно два часа и после заспива. Снощи беше от 12 до 2. Предната вечер от 2 до 4...ужас

# 758
  • Мнения: 2 510
И аз съм сама с бебето по цял ден, каката засега е на градина, ама да видим докога, че цяло лято вкъщи научи английския с тия детски. Вечер като заберем каката, отиваме на парка, тя играе, аз разхождам бебето, че иначе се буди. После се прибираме, правим салата и сядаме да вечеряме. Аз ям за 5 мин и после я взимам и така се разнасяме до 22,30 обикновенно, когато заспива нощен сън. Преди дремваше към 21 и издържаше до 24, та сега гледам да не й давам да спи преди това. Таткото е много изморен след работа, често закъснява и всичко е на мен. Добре поне, че чете на каката приказки да я приспива. Чистя, готвя, пазаря, всичко...ама няма начин. Нямам помощ в града, а като идем при бабите и дядовците, бебка плаче от тях, и после я гушкам двойно, докато я успокоя. Даже на сватба я водихме с нас, защото орева света при баба си. Ама период е, ще мине, после става по-зле, като пролазат и почнат да щъкат Simple Smile

# 759
  • Мнения: 458
Някой да мисли да захранва с каша, а не с пюре? Питам защото мисля, ако баткото не се изпъпчи до 10 тина дни да започна да захранвам по лъжичка, но незнам защо имам спомен, че баткото го започнах с каша и му беше много добре, та сега се чудя за бебко дали да не процедирам пак така.

# 760
  • София
  • Мнения: 4 010
Аз каша изобщо няма да давам. Баткото не искаше, а и двете деца са едри и педиатъра каза, че няма нужда от каша. Тя носи само калории без полезните елементи на заленчуците.

# 761
  • Мнения: 1 024
Ние сложихме вчера вторите ваксини, вече сме на 4месеца.
През деня беше супер, но снощи вдигна Т, и днес е много неспокойна, само плаче иска да спи в мен, оставяли я се събужда. А преди даже на ръце трудно се унасяше, или количка или легълцето. Едвам хапва по 60мл..дано премине, жално ми е да я гледам как страда..

# 762
  • Мнения: 60
И аз съм сама само с мъжа ми. Бабите са далеч а мъжа ми се прибира гроги та малката стои с него около час само. Чистене пране готвене гладене всичко мен чака и с това недоспиване съм направо "екстра". Дитмеид благодаря за винаги полезното инфо. Тъкмо се чудих какви са разликите от пюре и каши. Аз тепърва почвам да чета за захранване и съм объркана.

# 763
  • Мнения: 370
Ditmade супер съвети и аз ти благодаря 😊
Иначе и ние много бърборкаме и пеем, през нощта, сутринта, забавно е, на моменти дори вика, но поне не плаче Simple Smile
Днес направихме много дълга разходка, но на връщане едва я удържах. Почна да се върти и да се набира да излиза хаха, та се чудя дали да изваждам другото столче 🤔

# 764
  • Мнения: 439
Някой да мисли да захранва с каша, а не с пюре? Питам защото мисля, ако баткото не се изпъпчи до 10 тина дни да започна да захранвам по лъжичка, но незнам защо имам спомен, че баткото го започнах с каша и му беше много добре, та сега се чудя за бебко дали да не процедирам пак така.
Аз започнах с пюре по препоръка от педи. Вчера една, днес 2 лъжички и мляс мляс 😁😁😁

Общи условия

Активация на акаунт