Как да постъпяр ако само аз искам бебе

  • 3 308
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 258
Спомням си, че преди години когато майка ми каза, че ще си имаме бебче (тогава аз на 9 г., сестра ми на 4 г.) аз и баща ми също не бяхме особено въодушевени, само сестра ми се радваше. Но след като се роди беше огромна радост, за баща ми още повече - след 2 дъщери да има син. А сега с брат ми се разбирам по-добре, отколкото със сестра си, въпреки че разликата ни е 10 год. (а може би именно заради това  newsm78).
Дай им малко време да го осмислят и ще се зарадват - в теб расте нов живот, което е страхотно!  bouquet

# 16
  • Мнения: 14 133
Дай време на съпруга си и щерката да осмислят наистина новината. Едно бебе сега ще е промяна в статуквото на всички, нормално е идеята да се посреща не толкова ентусиазирано от всички.
Мисля си, че скоро, когато започнеш да носиш снимки от видеозона на бебето, когато го усетят да рита и естествено, когато се роди, то ще донесе нова любов и щастие в сърцата на близките ти.

При теб се е задействало веднага майчинското чувство. Но съпруга ти и дъщеря ти имат нужда от повечко време. Желая ви всичко най-добро!

Честито бебенце  bouquet Няма нищо по-хубаво от това - радвай се и не се затормозявай излишно  bouquet
Честито и от мен и лека бременост!!!  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 128
     4естито бебе,
     Имам приятел на 29 години,който си няма брат или сестра и ми е споменавал,4е му е тъжно.Докато беше по млад такива мисли не му идваха,но с напредването на възраста все по ясно оценява какво озна4ава да си само дете и 4е някой ден когато родителите му си отидат няма да има братска подкрепа.Дъщеря ти не може да осмисли ситуацията от вси4ки страни,просто е малка пък и 10 години е била принцесата вкъщи,може би се страхува ,4е ще остане на втори план.Трябва да и покажеш 4е в твоето сърце има оби4 и за двамата по еднакво и 4е тя ще продължава да бъде на мама радоста.Успех в на4инанието и смело напред.

# 18
  • Мнения: 2 292
според мен те просто още не могат да възприемат новината и да свикнат с мисълта. Дай им време  Wink А ти си се радвай на бебчето, честито. Всичко ще се нареди  Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 3 826
Честито.
Дай им време да свикнат,че семейството ще се увеличи с още един член Wink.

# 20
  • Мнения: 3 478
Честито и от мен  bouquet И аз съм на мнение, че им трябва време да свикнат, всичко ще бъде наред, ще видиш Hug.

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз съм винаги ЗА!

# 22
Винаги съм казвала, че искам второ дете, но в началото и при нас беше така.
Като научи първите месеци мъжът ми почти не говореше за бебето, все едно, ако не го споменава го няма.
Синът ми не беше убеден за какво е цялата работа и все питаше кой ще обичам най-много. Не беше лесно.

Сега обаче и двамата да влюбени в бебка - чак да не повярваш как се променят нещата. Joy hahaha

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз като повечето тук смятам, че ще свикнат с идеята и скоро ще се радвате всички заедно HugИ не че ме питаш, ама аз ще си кажа - спри да пушиш или поне ограничи цигарите максимално, тровиш детето Sad

# 24
  • Мнения: 2 584
честито и от мен,  bouquet при мен беше същото, не планувано бебе, разбрах че съм бремена на 3м. но съпруга ми беше категорично против аборт, вярно трудно е  финансово но ще се справите, синът ми също не показваше голямо въодушевение ( на 13г. беше а аз на 32) но сега се радва много на сестра си и няма търпение да проходи и да проговори за да я учи да играе на компа Grinning, да не говорим колко радост ще ти донесе едно малко бебче, от личен опит го казвам, просто още не са се окопитили, аз също не бях много въодошевена точно заради тези пусти пари, но като го видях на видеозона и реших че не мога да махна, а и са прави да не оставяш дъщеря си сама, по късно ще го оцени, съпруга ми е един, а ние сме 4 деца и винаги е било много весело в нас

# 25
  • Мнения: 3 091
Дейна, ЧЕСТИТО!

поговори спокойно със съпруга си! виж какви са неговите аргументи. В едно семейство смятам, че това трябва да бъде общо решение, а не повод за скандали...
Относно страховете ти - рано е да се настройваш! Опитай се да мислиш позитивно! Лично аз ти стискам палци, каквото и да решите!
Бъди желана и обичана!
УСПЕХ!

# 26
  • Мнения: 817
Честито и от мен.След като бебето вече е факт ,то значи мъж ти е мислил все пак нещо................... Wink
давай смело напред ,пожелавам ти приятно бременеене и леко раждане , а всичко друго ще си дойде на мястото.И съм сигорна ,че на края дъщеря ти ще обича най-много бебчето Laughing Blush

# 27
  • Мнения: 5 475
благодаря за подкрепата момичета, май тя ми липсва най -много, имам си и моите страхове пушачка съм и съм на 37, знам ли изобщо дали мога да износя здраво дете?

 Ама хайде стига с тия комплекси за годините  Peace
тук хората раждат първо дете на тези години
вземи се в ръце,поговори с мъжа ти
успех и леко бременеене!   bouquet

# 28
  • Мнения: 5 317
благодаря за подкрепата момичета, май тя ми липсва най -много, имам си и моите страхове пушачка съм и съм на 37, знам ли изобщо дали мога да износя здраво дете?
Стига с тези отрицателни мисли. NaughtyЧестито,всичко ще е наред.

# 29
  • Мнения: 3 457
задръж го и моя мисли мисли,и накрая аз отсякох че ще го родя не беше в особен възторг,ама еляа сега го виж когато малкия е на 3 месеца и се хили като ряпа-няма по-щастлив татко от него Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт