Как да постъпяр ако само аз искам бебе

  • 3 309
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 750
Здравейте, виждам , че тук се дискутират най-различни теми и реших, че мнозинството може да помогне и на мен. Скоро научих ,че съм бременна, съпруга ми каза че трябва да го осмисли , но не показа и най- малките признаци на радост....още го обмисля. Имам 10г дъщеря, която и тя като татко си определено не изпадна във възторг, на кратко май само аз го искам това бебе, но се страхувам , че ще ми е доста трудно ако те просто се съгласят, но тайно в себе си няма да го искат. посъветвайте ме как да постъпя? newsm78

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Първо честито  bouquet
Ако има за какво да се замисля нека да мисли ,но ако ти чустваш че искаш да имаш бебе и имате възможност да го гледате от това по хубаво няма
По принцип аз съм винаги за, да се даде живот на още едно детенце и винаги се радвам когато някой реши да запази бебенцето.
Може би сега им се струва страшничко да се пренастроят и мислят за всички перипети коитто трябва да прескочите но с времето това дете ще стане най обичано от тати и кака сигурна съм в това.
Моят съвет е не оставай дъщеря си сама.
Каквото и да решите успех

# 2
  • Мнения: 477
Първо честито  bouquet
Ако има за какво да се замисля нека да мисли ,но ако ти чустваш че искаш да имаш бебе и имате възможност да го гледате от това по хубаво няма
По принцип аз съм винаги за, да се даде живот на още едно детенце и винаги се радвам когато някой реши да запази бебенцето.
Може би сега им се струва страшничко да се пренастроят и мислят за всички перипети коитто трябва да прескочите но с времето това дете ще стане най обичано от тати и кака сигурна съм в това.
Моят съвет е не оставай дъщеря си сама.
Каквото и да решите успех
newsm74  202uu  202uu

# 3
  • Мнения: 1 272
Deina, честито бебе!
Ти най-добре би могла да решиш какво да правиш, т.като най-добре си познаваш хората и ситуацията.  Но все пак аз бих си го износила и отгледала, ако имаме финансова възможност. Фактът, че дъщеря ти не е във възторг ме кара да мисля, че тя има нужда от едно братче/сестриче. А на съпругът ти явно наистина му трябва време, но не за да реши, а за да свикне с мисълта за "ново" бебе.
Каквото и да решиш - УСПЕХ   bouquet

# 4
  • Мнения: 3 116
Първо честито  bouquet
Ако има за какво да се замисля нека да мисли ,но ако ти чустваш че искаш да имаш бебе и имате възможност да го гледате от това по хубаво няма
По принцип аз съм винаги за, да се даде живот на още едно детенце и винаги се радвам когато някой реши да запази бебенцето.
Може би сега им се струва страшничко да се пренастроят и мислят за всички перипети коитто трябва да прескочите но с времето това дете ще стане най обичано от тати и кака сигурна съм в това.
Моят съвет е не оставай дъщеря си сама.
Каквото и да решите успех

 Hug

# 5
  • Мнения: 4 915
Дай време на съпруга си и щерката да осмислят наистина новината. Едно бебе сега ще е промяна в статуквото на всички, нормално е идеята да се посреща не толкова ентусиазирано от всички.
Мисля си, че скоро, когато започнеш да носиш снимки от видеозона на бебето, когато го усетят да рита и естествено, когато се роди, то ще донесе нова любов и щастие в сърцата на близките ти.

При теб се е задействало веднага майчинското чувство. Но съпруга ти и дъщеря ти имат нужда от повечко време.

Желая ви всичко най-добро!

# 6
  • Мнения: 750
благодаря за подкрепата момичета, май тя ми липсва най -много, имам си и моите страхове пушачка съм и съм на 37, знам ли изобщо дали мога да износя здраво дете?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Майка ми роди братче то ми на 37 и тя пушеше тогава а аз бях на 12.Положението и доколкото си спомням беше подобно като при теб-само дето аз много се радвах.Сега имам братче на 12 което промени живота на цялото ни семейство.

# 8
  • Мнения: 4 806
аз съм винаги "за" детенце.
Често в такива случаи отношението се променя (на съпруга и на другото дете).
Възрастта не е никак страшна, не е повод за безпокойство, но цигарите трябва да се опиташ да спреш, ако ли не - поне да намалиш.

Честито нов живот, дано всичко потръгне добре и много радост да ви наобиколи Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 7 191
благодаря за подкрепата момичета, май тя ми липсва най -много, имам си и моите страхове пушачка съм и съм на 37, знам ли изобщо дали мога да износя здраво дете?

Ама разбира се че ще можеш  bouquet  Simple Smile Освен това в наши дни се правят сигурни изследвания, така че човек навреме да знае дали детенцето е здраво.
А иначе - както са писали и другите мами - дай малко време на семейството да осмислят ситуацията.
И честито бебче, едно мъниче е нещо прекрасно  Grinning

# 10
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 392
Говори с тях - разбери защо са резервирани и им кажи за своите чувства. Така или иначе бременността е факт и размислянето  newsm78 е малко закъсняло ...
Един малък човешки живот е безценен и не може да се вземе решение с лека ръка за премахването му. Тук има тема за майките около 40-те - почети там, ако ти е интересно.
Успех и много щастие  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 3 407
Миличка, казваш на "37 съм", все едно си на 107! Какви са тези глупости, особено пък ти е второ дете, на тази възраст една бременност ще ти се отрази изключително добре, баба ми е родила 2-те си деца на 36 и на 37 съответно- а тя е родена 1905 година и беше светска жена, която много държеше на външния си вид и здравето си!
Аз родих първото си дете на 32 и да ти кажа два месеца след раждането изглеждах и се чувствах като милион долара на цяло, второто ми дете се надявам да бъде на твоите години. Зависи от здравословното ти състояние и начина ти на живот, естествено и годините имат значение, но ако си над 40 и ти е първо-разбирам.
Помисли за финансовия аспект на нещата, ако можете да си го позволите- не го мисли, но ако имате затруднения, тогава може да помислиш, защото не е все едно- поне според мен.
Иначе по отношение на мъжа ти и дъщеря ти- не го мисли толкова, ако това са ти притесненията ще те успокоя, че когато видят бебинка нещата ще добият друг характер- каквото и да решиш- успех!

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
Ами "шокът", за който пишеш че са изпаднали ме кара да вярвам, че си ги сварила неподготвени, т.е., че не сте обсъждали варианта за 2 - ро дете... newsm78 Ако е така е нормално първоначално да има момент на "настройка" и преосмисляне, важното е ти да си дадеш сметка какво искаш и да им покажеш че е важно за теб. Защото няма по - голяма благословия от това за една жена, а и не познавам човек, който да не обича детето  (братчето/сестричето) си!
Просто им дай малко време! Hug

# 13
  • Мнения: 1 117
Ако аз бях на твое място мисля, че щях да износя , родя и отгледаме бебчо. Разбира се ,ако няма притеснения от финансова гледна точка. А вероятно съпругът ти се е замислил, защото все пак бебешкото време е поотминало за него , дъщеря ви е голяма и самостоятелна. Остави го да си мисли, мисля че ще свикне и ще се радва. А за дъщеря ви е трудно , заради мисълта ,че вече няма да е само дете и цялото внимание и грижи да са концентрирани само към нея.

# 14
  • Мнения: 8 917
Дай време на съпруга си и щерката да осмислят наистина новината. Едно бебе сега ще е промяна в статуквото на всички, нормално е идеята да се посреща не толкова ентусиазирано от всички.
Мисля си, че скоро, когато започнеш да носиш снимки от видеозона на бебето, когато го усетят да рита и естествено, когато се роди, то ще донесе нова любов и щастие в сърцата на близките ти.

При теб се е задействало веднага майчинското чувство. Но съпруга ти и дъщеря ти имат нужда от повечко време. Желая ви всичко най-добро!

Честито бебенце  bouquet Няма нищо по-хубаво от това - радвай се и не се затормозявай излишно  bouquet

# 15
  • София
  • Мнения: 6 258
Спомням си, че преди години когато майка ми каза, че ще си имаме бебче (тогава аз на 9 г., сестра ми на 4 г.) аз и баща ми също не бяхме особено въодушевени, само сестра ми се радваше. Но след като се роди беше огромна радост, за баща ми още повече - след 2 дъщери да има син. А сега с брат ми се разбирам по-добре, отколкото със сестра си, въпреки че разликата ни е 10 год. (а може би именно заради това  newsm78).
Дай им малко време да го осмислят и ще се зарадват - в теб расте нов живот, което е страхотно!  bouquet

# 16
  • Мнения: 14 133
Дай време на съпруга си и щерката да осмислят наистина новината. Едно бебе сега ще е промяна в статуквото на всички, нормално е идеята да се посреща не толкова ентусиазирано от всички.
Мисля си, че скоро, когато започнеш да носиш снимки от видеозона на бебето, когато го усетят да рита и естествено, когато се роди, то ще донесе нова любов и щастие в сърцата на близките ти.

При теб се е задействало веднага майчинското чувство. Но съпруга ти и дъщеря ти имат нужда от повечко време. Желая ви всичко най-добро!

Честито бебенце  bouquet Няма нищо по-хубаво от това - радвай се и не се затормозявай излишно  bouquet
Честито и от мен и лека бременост!!!  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 128
     4естито бебе,
     Имам приятел на 29 години,който си няма брат или сестра и ми е споменавал,4е му е тъжно.Докато беше по млад такива мисли не му идваха,но с напредването на възраста все по ясно оценява какво озна4ава да си само дете и 4е някой ден когато родителите му си отидат няма да има братска подкрепа.Дъщеря ти не може да осмисли ситуацията от вси4ки страни,просто е малка пък и 10 години е била принцесата вкъщи,може би се страхува ,4е ще остане на втори план.Трябва да и покажеш 4е в твоето сърце има оби4 и за двамата по еднакво и 4е тя ще продължава да бъде на мама радоста.Успех в на4инанието и смело напред.

# 18
  • Мнения: 2 292
според мен те просто още не могат да възприемат новината и да свикнат с мисълта. Дай им време  Wink А ти си се радвай на бебчето, честито. Всичко ще се нареди  Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 3 826
Честито.
Дай им време да свикнат,че семейството ще се увеличи с още един член Wink.

# 20
  • Мнения: 3 478
Честито и от мен  bouquet И аз съм на мнение, че им трябва време да свикнат, всичко ще бъде наред, ще видиш Hug.

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз съм винаги ЗА!

# 22
Винаги съм казвала, че искам второ дете, но в началото и при нас беше така.
Като научи първите месеци мъжът ми почти не говореше за бебето, все едно, ако не го споменава го няма.
Синът ми не беше убеден за какво е цялата работа и все питаше кой ще обичам най-много. Не беше лесно.

Сега обаче и двамата да влюбени в бебка - чак да не повярваш как се променят нещата. Joy hahaha

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз като повечето тук смятам, че ще свикнат с идеята и скоро ще се радвате всички заедно HugИ не че ме питаш, ама аз ще си кажа - спри да пушиш или поне ограничи цигарите максимално, тровиш детето Sad

# 24
  • Мнения: 2 584
честито и от мен,  bouquet при мен беше същото, не планувано бебе, разбрах че съм бремена на 3м. но съпруга ми беше категорично против аборт, вярно трудно е  финансово но ще се справите, синът ми също не показваше голямо въодушевение ( на 13г. беше а аз на 32) но сега се радва много на сестра си и няма търпение да проходи и да проговори за да я учи да играе на компа Grinning, да не говорим колко радост ще ти донесе едно малко бебче, от личен опит го казвам, просто още не са се окопитили, аз също не бях много въодошевена точно заради тези пусти пари, но като го видях на видеозона и реших че не мога да махна, а и са прави да не оставяш дъщеря си сама, по късно ще го оцени, съпруга ми е един, а ние сме 4 деца и винаги е било много весело в нас

# 25
  • Мнения: 3 091
Дейна, ЧЕСТИТО!

поговори спокойно със съпруга си! виж какви са неговите аргументи. В едно семейство смятам, че това трябва да бъде общо решение, а не повод за скандали...
Относно страховете ти - рано е да се настройваш! Опитай се да мислиш позитивно! Лично аз ти стискам палци, каквото и да решите!
Бъди желана и обичана!
УСПЕХ!

# 26
  • Мнения: 817
Честито и от мен.След като бебето вече е факт ,то значи мъж ти е мислил все пак нещо................... Wink
давай смело напред ,пожелавам ти приятно бременеене и леко раждане , а всичко друго ще си дойде на мястото.И съм сигорна ,че на края дъщеря ти ще обича най-много бебчето Laughing Blush

# 27
  • Мнения: 5 475
благодаря за подкрепата момичета, май тя ми липсва най -много, имам си и моите страхове пушачка съм и съм на 37, знам ли изобщо дали мога да износя здраво дете?

 Ама хайде стига с тия комплекси за годините  Peace
тук хората раждат първо дете на тези години
вземи се в ръце,поговори с мъжа ти
успех и леко бременеене!   bouquet

# 28
  • Мнения: 5 317
благодаря за подкрепата момичета, май тя ми липсва най -много, имам си и моите страхове пушачка съм и съм на 37, знам ли изобщо дали мога да износя здраво дете?
Стига с тези отрицателни мисли. NaughtyЧестито,всичко ще е наред.

# 29
  • Мнения: 3 457
задръж го и моя мисли мисли,и накрая аз отсякох че ще го родя не беше в особен възторг,ама еляа сега го виж когато малкия е на 3 месеца и се хили като ряпа-няма по-щастлив татко от него Mr. Green

# 30
  • Мнения: 5 295
Честито   bouquet! Няма място за тревоги - само за радост  Hug!

# 31
  • Мнения: 817
Честито, вярвам, че всичко ще е наред! Peace

# 32
  • Мнения: 1 564
Deina, честито бебе!
Ти най-добре би могла да решиш какво да правиш, т.като най-добре си познаваш хората и ситуацията.  Но все пак аз бих си го износила и отгледала, ако имаме финансова възможност. Фактът, че дъщеря ти не е във възторг ме кара да мисля, че тя има нужда от едно братче/сестриче. А на съпругът ти явно наистина му трябва време, но не за да реши, а за да свикне с мисълта за "ново" бебе.
Каквото и да решиш - УСПЕХ   bouquet
=======================================================================
 smile3501

# 33
  • Мнения: 6 618
Честито!!!!! Hug
На бъдещият тати му трябва време .

# 34
  • Мнения: 750
Момичета, благодаря на всички! И за куража и за критиките Simple Smile. Знам ли какво е мислил мъжа ми mam4e mia, май просто не му се е вярвало, че може да стане от един път:)!!!Проклетите пари, не са много, но то на кой ли му стигат..... И при мен е така Iva 97, ако не обеля дума все едно нищо не се е случило. Даже не зная,кога е добре да кажа на дъщеря си,че съм бременна, всеки опит започващ от моя страна с "да предположим, че ще си имаш братче или сестриче.." истински я ядосва...започнах да свиквам.Благодаря ви още веднъж за подкрепата и добрите пожелания, дадохте ми сили и кураж!

# 35
  • Мнения: 1 305
Честито и от мен   bouquet
Пожелавам ти леко бременеене и здраво бебче.

# 36
Само да не вземеш да се тревожиш за глупости - всичко се оправя по реда си.
А после като видиш бебка да се хили - боже, не знаех, че пак може да е толкова хубаво. Струва ми се, че чак сега постигнах мир със себе си - пари, кариера, контакти - всичко е ала- бала, децата са това, което те прави завършен човек.
Дано всичко  да мине леко. Чакаме те при майки с две деца. То, пак всичко ти с променя, обаче с второто дете е по- лесно. Например, като че ли сега не бързам - със сина ми исках да проговори, за проходи, да прояде сам - все едно това ще върне предишния ми живот. Не знаех, че става по-хубаво.
Сега не бързам, радвам се на всяка усмивка.
В началото е трудно, обаче голямото дете като разбере, че бебка не е заплаха и не е конкуренция, започва да се чувства отговорен фактор. Laughing
Дай им само малко време

# 37
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Честито бебе!Такава важана новина иска време да се осмисли,всичко ще се нареди,не се притеснявай.Лека бременност!

# 38
  • Мнения: 743
Честито за прекрасната новина. Не се тревожи, може би не са очаквали и затова са реагирали така. В момента в който се появи бебчето ще се промени всичко. Човек не може да остане безразличен към едно малко същество. А и през бремеността ти ще се променят постоянно. За тях това също ще стане много важно събитие.

# 39
  • Мнения: 3 268
Честито!Това е чудесна новина и твоите хора ще свикнат с нея.А като се роди бебето ще изпаднат в умиление и възторг.Говори с дъщеря си,няма по-хубаво нещо от това да имаш брат или сестра.Моите деца са с голяма разлика и е много хубаво,синът ми е влюбен в Калина,а а за баща й да не говорим.Отначало и той се ошашави като му казах,но ела го виж сега-с голям син и малка дъщеря колко е горд.Не се отказвай,това е шансът ти да станеш отново майка,не го пропилявай,ще си много щастлива,повярвай ми.Аз родих на 36 г. и сега покрай малката станах отново на 30,и физически и психически,а скоро станах на 40.Никой не ми ги дава,всички питат това първо дете ли ми е,с една дума бебето ми върна младостта.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт