Кърмене от шише

  • 1 515
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 26
Здравейте, честито бебе!

Налагайте компресче със смрадлика на разраненото между кърменията и изплаквайте преди да цедите.
Предлагайте гърда на бебето, може да успее да засуче. Повикайте консултант по кърмене, за да ви насочи.

За изцеждането. Оставяте помпата на първия ход, този който всмуква начесто и плитко, докато не усетите рефлекса на потичане и кърмата не тръгне на хубави струйки. След това минавате на следващата степен с по-дълбокия вакуум. Ако кърмата излиза на равномерни струи, чак тогава минавате на най-дълбокия вакуум. Не махайте фунията от гърдата, докато вакуумът работи, така може да се нараните. Размествайте фунията, като оказвате лек натиск към определено място около ареолата, после към друго и така, докато обиколите всички участъци на гърдата. Поддържайте гърдата с другата ръка и масажирайте нежно в посока от периферията към ареолата. Ако струята отслабне, минавате на по-ниска степен, а ако спре, на най-ниската.
Друг вариант е да започвате с ръчната помпа и като тръгне кърмата, да минете на електрическата на втора степен и нагоре.
Много ви благодаря, ами то ние още в болницата бяхме с ръчна помпА, и за това реших че ако вземем електрическа ще се цедя по повече, но просто явно нещо някъде бъркам

# 16
  • Мнения: 8 601
Бебето не може ли да суче? Защо тръгвате по този трудоемки начин на хранене?
За зърната си купете крема Medela Purelan 100 - горещо препоръчвам, действа много бързо, успявала съм да кърмя, макар и да съм имала проблем с някое от зърната.
Най-добрата помпа е бебето, правила съм пробно кърмене и това показа.  Наистина, ако нямате мед. причини,  изберете кърмене, а не цедене.

Общи условия

Активация на акаунт