Точно така. Новите технологии се плащат с ''мръсни'' пари от добив на петрол. Следя изкъсо дебата в Норвегия, където зелените екстремисти искат до 10-тина години да закрият цялата нефтена индустрия. Наричат я мръсна, а парите от нея - мръсни. Децата на работещите в тази индустрия се тормозят по темата, абе зелените екстремисти се опитват да опетнят цялата индустрия. Това, което празните им глави не разбират обаче, е че точно тези пари плащат за зелените им технологии, болниците, училищата, детските градини, железниците, старческите домове, велосипедите и всичко останало. Много са наперени като си правят сметките, ама тези сметки се плащат с парите от петрола. Такава им е работата на климатичните екстремисти, които и Грета представлява - недомислена. Но пък на последните местни избори са удвоили процентите си и явно успяват да заблудят младите и неопитни хора да гласуват за тях. Това са предимно млади хипита, които живеят в центъра, нямат деца, не работят или току що са започнали да работят, живеят под наем, нямат кола, пият кафе лате в барчетата и общо взето нямат идея от икономика и кой плаща латетата им. Тези хора си мислят, че знаят най-добре какво е в интерес на всички останали.