Първокласници. Тема 2

  • 20 402
  • 756
  •   1
Отговори
# 465
  • shumen
  • Мнения: 18 024
Аз също исках да откажа,но сърце не ми даде като каза,че всички си поръчали само той не.Поръчах един голям и един настолен да видим дали ще ми харесат.

# 466
  • Мнения: 6 717
Аз винаги съм харесвала календара, който правят в градината. Изненадах се, че и в училище предлагат. Дори двама фотографи ще има, единият в петък, другия в понеделник ще прави снимки. И понеже всички момичета (или поне приятелките на щерката) ще правят и коледна топка, та поръчахме и такова нещо за 3 лв. Grinning
Не знам дали вярва още в дядо Коледа. До миналата година вярваше.

# 467
  • София
  • Мнения: 973
А моя дребосък уж се снима миналата седмица с каките си, а вчера имали снимки в техния клас...и си била поръчала два големи календара от по 7 лева 😁😁   Добре, че класния й видял каките та ги питал...аз мразя големи календари, а тя чак 2 искала 😂

# 468
  • Мнения: 1 333
Реших и аз най-накрая да кажа истината за дядо Коледа.Опитах се да не го шокирам и накрая след толкова обяснения ми каза "мамо,дядо Коледа в градината е чичо Фильо охраната,но в къщи съм виждал истинския,вие спяхте и аз тихичко го наблюдавах"....леко се шокирах и му обясних,че е било сън,обаче той "...и той не ти хареса джинджифиловите сладки"Joy
Нещо не ми се получи.
При нас нищо не са споменали за календари и на мен са ми ужасни...

# 469
  • Мнения: 2 532
И при нас не са казвали за календари.
А как са с краснопис вашите деца?

# 470
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Чак краснопис не мисля, че е реалистично да очаквам на тоя етап, но като цяло смятам, че се справя съвсем прилично.

# 471
  • Мнения: 2 532
То и аз не очаквам и ми се виждаше долу-горе добре. Но според госпожата, има нужда от тренировки. Почти всяко домашно има "по-старателно". Иначе се справя с диктовките и четенето.

# 472
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Според госпожата се справя добре на този етап и трупа усмивки и шестички, но на мен не ми харесва как пише.

# 473
  • София
  • Мнения: 974
И при нас ще има календари. До преди да заспи я навивах да се откаже, но имало мноооого хубав с Елза и Ана Simple Smile и искала такъв. 
Относно краснописа- много се гордея с нея. Старае се много и изписва  красиво на този етап. Почти всеки ден носи "царица шестица"  в помагалото по  правопис и краснопис.

# 474
  • shumen
  • Мнения: 18 024
Палитра,чак пък краснопис на тоя етап.Моя се старае,но не пише кой знае колко красиво.Днеска пак госпожата му беше писала да внимава при препис,че преписват текстове сега от буквара и му сложила човече за 6 и пак прави грешки и то елементарни.

# 475
  • Мнения: 2 532
То и той получава отличен и разни усмивки, рибки и други стикери. Ама междувременно и си поправя госпожата. Абе дано поне се задържи четливото, като вземат да пишат по повече и по-бързо. Blush
Карам го уж тези дни да пише по страница и половина вечер с разни букви, думи, изречения. Чудех се по колко да му задавам. Но май ми се струва изморен след цял ден в училище🥴

# 476
  • shumen
  • Мнения: 18 024
Аз вечер не го карам да пише нищо.Само проверявам дали всичко е написано и набързо поглеждаме следващия урок,ако нещо го затруднява.Повече го карам да пише през уикенда през деня.След цял ден в училище е изморен и не само,че пише грозно,а и грешки прави.

# 477
  • Мнения: 6 717
И аз не давам да пише вечер, освен ако няма нещо за довършване. Вечер гледам какво са учили през деня.През почивните дни пишем малко . На моята щерка и' харесва да пише, хубаво пише в повечето случаи. Blush

# 478
  • Мнения: 7 987
Госпожата казва на децата, които пишат по-красиво, да започват да пишат с химикал. Моето още си пише с молив. Може и по-добре да е. Понякога буквите и излизат малко от редовете

# 479
  • Мнения: 2 532
При нас всички смениха моливите с химикали. Иначе както писах, моят също не е  краснописец😉
Е сега ще излезе, че само аз тормозя детето да пише 😁 А страница и половина си засича, че я пишел преди да изсмуче 1 лукче😂

Общи условия

Активация на акаунт