Цветя за терасата - 3

  • 30 535
  • 735
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 890
Миналата година валяха едни ужасни дъждове и след тях цветята ми изглеждаха като попарени. Предни години след дъжд бяха свежи, зелени.

# 316
  • Мнения: 209
Аз реших да изнеса мушкатата навън (част от тях), но като гледам че в събота пак някакви ниски температури са писали, че ще има, се чудя дали д ане ги прибера отново. Дали можеда измръзнат? Въпреки, че ги прибирах края на ноември на доста ниски градуси, но сега са свикнали вътре.

# 317
  • Бургас
  • Мнения: 16 031
Зависи в кой край на БГ си.

# 318
  • Варна
  • Мнения: 25 236
В квартала има няколко мушката, набучени в улични саксии и градинки, които оцеляха през зимата. Гледам само листата им са опърпани. Това във Варна. Та зависи наистина за кой град става дума и какви са прогнозите за температурите.

# 319
  • Бургас
  • Мнения: 16 031
И при нас в Бургас има мушкати по градинките, които са оцелели. То, не че имаше студове, само няколко сутрини беше - 4,-5°

# 320
  • Мнения: 342
Аз реших да изнеса мушкатата навън (част от тях), но като гледам че в събота пак някакви ниски температури са писали, че ще има, се чудя дали д ане ги прибера отново. Дали можеда измръзнат? Въпреки, че ги прибирах края на ноември на доста ниски градуси, но сега са свикнали вътре.

И мен ме сърбят ръцете да ги изкарам,но гледам,че за другата седмица го дават студено...Ще изчакам още малко,обикновено ги изнасям в края на март.Днес,утре само ще ги полея.А иначе съм ги държала навън до края на декември.

# 321
  • Бургас
  • Мнения: 16 031
Аз се чудя,дали другата седмица да ги наторя с нещо или да ги полея с мая.... Не знам как да процедирам.
Или да изчакам още една седмица да се климатизират навън и тогава да торя?

# 322
  • Мнения: X
Според мен по-добре изчакайте, ако ще ги торите с изкуствена тор. Особено ако са им изсъхнали доста от листата. С маята може да ги полеете и веднага.

# 323
  • Мнения: 6 584
Изнесох моите преди две седмици, но не съм ги торила още.

# 324
  • Бургас
  • Мнения: 16 031
БЛагодаря ви за отговорите.
За сега ще изчакам,че дъждът ми ги поля и са мокри:)

# 325
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
тази сутрин осъмнахме със слана поне един пръст. Sad
още преди дни аз хитро преместих игликите на перваза на прозореца, той е под козирка.
Simple Smile цъфтят маймунките шарени.

# 326
  • Мнения: 6 584
Да, и при нас има слана(Плевен).

# 327
  • Мнения: 257
Изнесох навън цикламите и сега само ги мисля. Дали ще издържат на завет,  но при минус 1, 2 градуса?

# 328
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
нищо им няма. моите бебета семеначета изкараха цяла зима на балкона и са живи.
Sad и памуклийките по тях са живи. Sad

# 329
  • Over the hills and far away
  • Мнения: 148
Я, че хубава тема имало 😀 Днес тъкмо оправих терасата и изкарах китките от "оранжерията ". Жертви нямаше, но една от  лавандулите е останала само с три клонки, надявам се да се съвземе.
Това е от миналата година, тази ще бъде същото - лавандула и жълти рози.

Общи условия

Активация на акаунт