Цветя за терасата - 3

  • 30 553
  • 735
  •   1
Отговори
# 285
  • Бургас
  • Мнения: 16 033
Аз и представа си нямам по колко вървят китките.Избягвам да влизам в цветарските магазини и да ги гледам по сайтове,че ми е слаб ангела.
Искам много цветя да си захвана пак  - маранти,калатеи,палмички и куп други,каквито имах преди години.Имах 350 саксии....Ами,липсват ми!
Обаче да хвърля куп пари за купени цветя и те да не оцелеят,тц,благодаря!

# 286
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
може да не повярвате, но такива сакъзи има на прозорците на една кооперация в Редута. и ги има всяка година. вече трета година ги следя. Simple Smile
не знам как ги омагьосват, но са като килим в Етъра - висят повече от половин метър надолу, плътни, чудно зелени, с облаци червено около тях.
от алпийските, дребноцветни сакъзи.

# 287
  • Мнения: 6 584
Може би сорта е много важен, не всички имат този ефект на водопад.
Ама кой е точно...

# 288
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
забелязала съм, че тези с по-ефектните цветчета са по-постни откъм зеленина и пищност


докато тези, с по-дребни и обикновени цветчета правят зелен килим и на неговия фон по-редичък цветен облак

# 289
  • Мнения: 6 584
На последната снимка алпийскко сакъзче ли е?
Много ми харесват всичките!

# 290
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
да. различни на цвят, но такива като големина и плътност на цветчетата

# 291
  • Мнения: 6 584
Да, направи ми впечетление терасата на съседка- точно такива цветчета, но ярко червено. Невероятна гледка!

И като ме зарибихте с този ЦветиЦвет, това си харесах и му се чудя:

# 292
  • София
  • Мнения: 11 688
.........

докато тези, с по-дребни и обикновени цветчета правят зелен килим и на неговия фон по-редичък цветен облак

Точно тези, но в тъмно бордо ги има при едни съседи, и точно така са нападали извън терасата. Съседи , съседи през няколко кооперации са , не ги познавам. Не ми е ясно как ги съхраняват, защото всяка година са едни и същи, като водопад падат. Предполагам, че ги купуват всяка година, т.е. нови са им, как ще ги съхранят иначе??

# 293
  • Мнения: 7 899
И аз така точех лиги по едни сакъзи в моя квартал. На четвъртия етаж, като водопад и всеки път като мина, ме обземаше люта завист и желание да се покатеря и да ги открадна. Докато не ме светнаха, че точно тези били изкуствени Joy

# 294
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
хахаха.
братовчедката на моичкия ме заведе през три улици в четвърта да видя, че ИМА летни иглики.
има, да. и зимни дворни орхидеи има. цъфтят под снега. Simple Smile

# 295
  • Бургас
  • Мнения: 16 033
И аз следя една тераса до работата......Не мога да разбера кой живее там,че да си поискам по едно клонче. Че има и бяло сакъзче. Точно такива висящи! Сега още не ги е изкарала цветята,чакам.

# 296
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
ей го. разбрахме се - от мен бели сакъзи, от теб онази висяща 'убавиня, май бромелия беше. Simple Smile

# 297
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Последните 4 поста JoyJoyJoy Hands Plus1 ме разсмяхте хубаво.

# 298
  • Бургас
  • Мнения: 16 033
ей го. разбрахме се - от мен бели сакъзи, от теб онази висяща 'убавиня, май бромелия беше. Simple Smile
Ехаа,супер,Добри! Бромелия - лук,имаш я!
Слагам бързовара,да знаеш Simple Smile

# 299
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
Simple Smile Simple Smile Simple Smile ще се чакаме при бат' Петьо Пандира. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт