Декемврийско бебче не се срами,покажи на мама момче или момиче си ти!

  • 19 907
  • 281
  •   1
Отговори
# 75
  • Русе
  • Мнения: 856
pontes и аз се надявам да се вдигне.Ето тук прочетох за плацента превия.И защо  линка за грешките да не се взима под внимание ,не мога да те разбера?
 Ако съм уплашила някоя бременна колежка с този линк  много съжалявам !

Последна редакция: вт, 18 юли 2006, 20:47 от maiche

# 76
  • София
  • Мнения: 721
pontes и аз се надявам да се вдигне.Ето тук прочетох за плацента превия.И защо  линка за грешките да не се взима под внимание ,не мога да те разбера?
 Ако съм уплашила някоя бременна колежка с този линк  много съжалявам !

Ами да, виж как завършва текста:
Жените не трябва да се притесняват, особено ако им е поставена диагноза плацента превия в първата половина на бременността, какъвто е случая при вашата съпруга, тъй като повече от 90% от случаите на очевидна плацента превия, диагностицирана във второто тримесечие, се коригира от само себе си до термина.
Така че ще се справим, нашите ще се вдигнат, защото ще сме в 90-те и повече процента  Simple Smile

А относно Грубите грешки, тази тема се разискваше преди време в един друг форум и ще си позволя да цитирам лекарско мнение за нея (ако не е уместно, ще го изтрия):
Самата тема е много смешна от медицинска гледна точка - непълна, неясна, на моменти и не съвсем вярна, с остаряла информация, очевидно поднесена от лекар без ясна представа за акушерството. Адресатът на темата също е неясен - за лекар е на доста ниско ниво, един лекар знае много повече и в детайли. Ако пък е предназначена за родилка, една раждаща жена не може да разбере 90% от състоянията, споменати в темата, какво остава да прецени поведението.

Това имах предвид. Бременната жена и без това се притеснява. Защо й е да знае някакви ужасни лекарски грешки, които никога няма да й се случат! И с какво ще й е полезна информацията: Груба лекарска грешка е: Предприемането на партусистенова токолиза при обилно вагинално кръвотечение...освен да развие параноя!

Най-добре да вярваме на лекарите си и да сме спокойни.

# 77
  • Русе
  • Мнения: 856
Цитат
[maiche, недей така с тая превия. Диагноза "плацента превия" се слага чак след 7мия месец (след 28-30 седмица).
Цитат
Жените не трябва да се притесняват, особено ако им е поставена диагноза плацента превия в първата половина на бременността
pontes  нали видя,че има случай на плацента превия в началото на бременността.


А за линка с грешките ,не знаех,че е бил дискусиран в друг форум .Разбира се,че лекар ще се защити.Има ли случай на осъден лекар - на лекар,който си е признал грешките?
Цитат
Защо й е да знае някакви ужасни лекарски грешки, които никога няма да й се случат!
Аз се притеснявам не само за бременността ми,аз се притеснявам и за детенцето ми, и за мъжа ми, и за роднини.Винаги се моля да са живи и здрави и никога не си казвам това на мен не може да се случиЧестно да си кажа даже чета в Родители преживели загуба,много се натъжавам.Е,на тях им се е случило.Случили са на лекари,коита правят грешки.
Цитат
Най-добре да вярваме на лекарите си и да сме спокойни.
Знам,че от лекарите ни зависи живота и здравето ,но аз на лекар не се предоверявам ,търся второ и трето мнение.В моя случая на ЖК докторът ме гледа 2 мин на ехограф.На следващата консултация му казвам ,че негов колега ме е прегледал и ми е казал,че плацентата ми не е добре разположена.Прегледа ме той повече от 2мин. и потвърди диагнозота.Ами,ако не бях отишла на друг лекар?
Още един случай преди 6г. ,когато бях бременна за първи път.Отивам аз при завеждащ Родилно отделение на преглед.Той така грубо ме преглежда вагинално,че след това имах кръв.Казва ми,че трябва веднага да постъпя в болница, и че имам 40%скъсяване на шийката.Аз не постъпих,а отидох при друг.Той каза точно обратното.

Цитат
Груба лекарска грешка е: Предприемането на партусистенова токолиза при обилно вагинално кръвотечение...освен да развие параноя!
Не мога да развия параноя,защото тази терминология ми е непозната.
pontes ,ти да не си лекар?

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 10:02 от maiche

# 78
  • Мнения: 68
И на мен ми мина тази мисъл - че Понтес е лекар Simple Smile Тя и сега ни налива здрав разум в главиците, а така ще е още по-авторитетно Simple Smile Peace

Да ви кажа сега за един магазин - за тези на които вече са им отеснели първите "бременни" дрехи - в магазина на Блага Благоева, но този, който е на Македония, защото там правят намаления, има дрехи за бременни и такива които могат да се пиргодят. Купих си една бяла пола, доста еластично трико и с бяла още по-еластична платка отпред - струва 20 лв. и поема напълняване не само на корем;) А и ще може да се носи и след това. Освен това има едни поли по 5 лв. - трико, прави, без ластик, които точно стават и за под и за над корем и са доста елегантни (за тези които още ходят на работа) и също принципно са за небременни. Те са в един голям кош до вратата. Няма голям избор на цветове, но все пак е нещо, а и продавачката е много любезна. Има и панталони за бременни, но те не ми хванаха окото, защото бяха доста голям размер. Разни блузки също стават за нас. скоро ще започне намалението на лятната колекция. 

# 79
  • Мнения: 68
Още нещо забравих - открих гимнастика за бременни - точно срещу ЦУМ, над Макдоналдс има един салон Ина за разни аеробики, каланетики и пр. - та там провеждат и гимнастика за бременни - вторник и четвъртък от 17 ч. Е, за съжаление и тя е в работно време, както всичките неща за бременни (все едно не сме хора и трябва само вкъщи да си седим  Close) но мисля да моля шефа да ме пуска веднъж седмично по-рано, за да мога да ходя, пък като науча упражненията и вкъщи ще ги правя. Ако някой има интерес и мисли да ходи да каже - току виж сме се засекли. Цената е 5 или 6 лв. - забравих да попитам точно.

# 80
  • Мнения: 572
Къде е този магазин на Македония? Може да се пробвам да го потърся днес, но ако не -
Лено, напиши ни точно как да стигнем до него?

А иначе, видях един на Княз Борис, по-близко до Алабин, отколкото до Патриарха, но не можах да го видя отвътре, много бързах, а на витрината имаше доста хубавки неща.

А за секса - на мен също ми била ниска плацентата, но моята докторка не ми каза нищо по това, та ние си правим секс от време на време - много ли е опасно!?

Аз днес бях да си направя изследвания за щитовидната жлеза, защото имам една от пубертета още. Много са отвратителни всички в нашата здравна система! Дано да са ми хубави резултатите, де.
Лекарката, която ме изпрати да правя тези изследвания, от Тина Киркова, една нова ендокриноложка, забравила да си напише някакъв УИН код и в ендокринологията на регистратурата ми заявяват, че затова трябва да платя 28 лв., ако не искам да се върна при нея да ми го напише...Естествено, че не мога да чакам още една седмица и да отсъствам от  работа всеки ден! Та платих, като поп, но работата е там, че всичките ми изследвания по тая жлеза са много повече от 28!...Просто са ужасни. Дай Боже да имам пари винаги, та да не ми е проблем да се изследвам и да се лекувам!

Аз моето бебче си го усещам най-често сутрин и вечер като съм си в леглото.
Или като се успокоя и седна в спокойна поза. Чувството е, че нещо се премества вътре, съвсем не е като червата, ами си е едно такова нежно и интересно, по-скоро на бълбукане прилича.

Хайде, оставям ви, целувам ви, до скоро!

# 81
  • София
  • Мнения: 721
Никакъв лекар не съм Simple Smile Съвсем различно - филолог  Sunglasses
Просто си казах мнението. Мисля, че списък с ужасяващи диагнози, които НЕ разбираме, по-скоро плаши, а не помага!
А, maiche, за това, което казваш сме на абсолютно еднакво мнение. При най-малкото съмнение в лекар ходя при друг. Винаги се информирам колкото мога по-добре. Примерно изчела съм всичко за тая превия, защото плацентата ми е ниска и дори 1% вероятност да има за проблем искам да знам какво може да стане. Но това не значи, че ще седна и ще изчета справочниците за всички ужасии, които прочетох в оня списък с грешките, това само ще ме стресне ненужно. Дано съм се изразила по-ясно сега и ме разбирате.
А за превията в 5ти месец - това все едно да кажеш, че бебчето е с ниско тегло, защото в 7мия месец трябва да тежи 1кг примерно, а тежи 300 грама. Е, да ама е още петия месец, то ще си порасне! Има 1-2 процента вероятност да не наддаде достатъчно и да го чакат с кувьоз, но това е изключение! Е така и с ниската плацента!
Лено, кажи кога ще ходиш на гимнастика, искам и аз да дойда. Аз мислех да ходя на йога, но ще видя, може да отида и на двете първо и да реша.
Sarra, аз затова като ходя на лекар винаги само платено ходя. Знам, че не е правилно, но след като ме разплакваха няколко пъти реших, че ще си плащам докато имам възможност....Дори сега нямам личен лекар и исках да ви питам - трябва ли ми сега покрай бременността, за нещо ще ми послужи ли или е достатъчно, че съм осигурена?!
GlanG, айде кажи за БХСто, не ни дръж в напрежение!

# 82
  • София
  • Мнения: 721
Ох, сигурно ви писна от мен, но последно. Някой ходил ли е на гимнастика, йога, масаж или курсове в Центъра за Съвременни Родители. Много професионално ми се струва, че работят и мисля да отида. Затова ако някоя има инфо, нека ми напише.

Сайтът им е този http://www.roditeli.info
Ако някоя мама прояви интерес можем да отидем заедно.

Хайде, аз отивам да се фризирам Simple Smile

А, и ще си платя самолетните билети...така че, мамчета, стискайте палци всичко да е наред и да мога да замина на почивка, че иначе всички пари ще отидат на вятъра....но не мога повече да отлагам!

# 83
  • Мнения: 333
Pontes, така значи сме колежки. аз завърших Софийския 2002. хайде като се видим ще те питам повече че да не задръстваме темата. ама май много четем и то аналитично.За личния лекар май няма много смисъл, но е добре че си осигурена.
аз все още тръпна в очакване да чуя от бебо ама ТЦ newsm78. Но търпеливо очаквам включване  Grinning .

# 84
  • София
  • Мнения: 6 810
Ехо, банда!
Сега се връщам от преглед и БХС. Не се видя пол,както и очаквах, така седеше, че беше енвъзможно да се види пола.  #Cussing out Иначе добре го прегледахме, 4камерно сърце, затворена коремна стена, ця гръбначен стълб стомах, всичко е ОК. Но пол - нъцки! Confused Диване!!!
Резултатите от БХС ще излязат чак другия петък, тогава да съм звъннела, тогава ще ми дадат телефон и на доц.Марков, за фетална морфология. Някой ако му има телефона, може и да ми го даде, да не чакам, а да се запиша още сега? Praynig
Ние последно няма да търсим квартира, ще се местим в апартамента на баща му на моя мъж, а той ще отиде да вижее във Варна, където има апартамент. И сега почваме основен ремонт - дограма, баня, кухня, подови настилки - всичко,каквото се сетите... Crazy Crazy Crazy

# 85
  • Мнения: 68
Магазина на Блага Благоева се намира на бул. Македония - тръгва се от площад Македония в посока Руски паметник от дясната страна - магазинчето е леко приземно и е сравнително в началото на булеварда. Иначе полите съм ги виждала и в магазина и  в Минерал сувенир на бул. Руски, на 2 ет., но там не съм виждала намаления.

Понтес, ще кажа за гимнастиката, само трябва да успея да се добера до шефа да питам. Иначе в неделя вече съм ТВЪРДО РЕШЕНА  newsm44 да ходя на йога - но на хотел Плиска. Днес-утре ще звънна на инструкторката и ще видя каква е процедурата и ще кажа. За съжаление за сега неделята ми е единствения възможен ден за това, тъй като тя е 1,5 или 2 часа и няма как чак толкоз да липсвам от работа. Иначе мислех един път в седмицата да ходя на йога, един път на гимнастика - и ще видите как бебето ще излети като тапа от мен  smile3534  newsm62

# 86
  • Мнения: 68
Клеми, вчера бях на една кръчма, в която имаше една сервитьорка, която доста напомняше на теб Simple Smile. Е, не беше червенокоса и нямаше коремче, но ми беше забавно Simple Smile А пола на бебето със сигурност ще го видите на феталната Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 6 810
Лено, хайде да ходим двете на йога в неделя? Аз никога не съм ходила, но ще ми е забавно? От колко часа е?

# 88
  • Мнения: 514
Приветченце, сладурани Simple Smile

Я кажете, чували ли сте за алергия, която е причинена от бременността? Сутринта ми се появи обрив по ръцете, после по краката, а сега и по корема. Местата, на които имам пъпчици са зачервени и имам сърбеж. Ходих на дерматолог, той каза, че е от бременността. Даде ми някакъв крем, който моят лекар забрани да използвам.

# 89
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
И аз съм за йогаа! Ама няма ли по-близко някъде?... Това Плиска от Захарна фабрика е на светлинни години... Макар че имаме маршрутка за там, като се замисля...

Общи условия

Активация на акаунт