Лотария "Зелена карта" 2021

  • 65 201
  • 968
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Здравейте, имам една питанка Simple Smile
Решихме и ние да кандидатстваме с мъжа ми, с който нямаме сключен брак. Той обаче е македонец. Има българско гражданство, но доколкото разбирам, като страна с право на участие трябва да посочи Македония. Т.е. ако го изтеглят, през Македония ли трябва да се случват нещата, включително и сключване на брак? То малко рибата в морето, а аз тигана слагам, но не ми е ясен този въпрос Simple Smile

# 16
  • САЩ
  • Мнения: 666
Аз не намерих информация за паспортите, но моя съвет е , ако изтичат и ги сменяте преди май (тия, с които кандидатствате), пуснете една молба, че ви трябва стария и го запазете за всеки случай, ако пиленцето кацне на рамото и се окаже, че има нужда. Но подозирам, че им трябват за бекграунд чека, не за нещо друго.

# 17
  • Сф
  • Мнения: 4 773
Gery Pery, щом има и БГ гражданство и паспорт, може и с него да кандидатства.

# 18
  • Мнения: 25 782
Аз не намерих информация за паспортите, но моя съвет е , ако изтичат и ги сменяте преди май (тия, с които кандидатствате), пуснете една молба, че ви трябва стария и го запазете за всеки случай, ако пиленцето кацне на рамото и се окаже, че има нужда. Но подозирам, че им трябват за бекграунд чека, не за нещо друго.
Той така или иначе ще запази и стария паспорт, защото в него има валидни визи за САЩ.
По скоро ми е интересно, да не би да има някакво изискване за валидност на паспорта за годината на участие... ще проучваме. И аз със въпроси около рибата в морето. Laughing

# 19
  • София-Младост
  • Мнения: 23 370
Аз не намерих информация за паспортите, но моя съвет е , ако изтичат и ги сменяте преди май (тия, с които кандидатствате), пуснете една молба, че ви трябва стария и го запазете за всеки случай, ако пиленцето кацне на рамото и се окаже, че има нужда. Но подозирам, че им трябват за бекграунд чека, не за нещо друго.
Той така или иначе ще запази и стария паспорт, защото в него има валидни визи за САЩ.
По скоро ми е интересно, да не би да има някакво изискване за валидност на паспорта за годината на участие... ще проучваме. И аз със въпроси около рибата в морето. Laughing
В първата тема в линка...т.12 и 13(стр.10, често задавани въпроси) .

# 20
  • Мнения: 3 576
Ето какво намерих за паспортите. И мен ме касае, защото ще го подновявам в някакъв момент, но ще използвам стария при апликацията.

13. What if my passport expires or I lose it before I apply for a visa?
If your passport number changes for any reason, you will have to provide evidence of why it has changed to
KCC before they will schedule your DV interview. If you entered a false, inaccurate, or invalid passport
number on your DV entry, your case will be disqualified or your DV application refused. We suggest you make
a legible photocopy of the passport you use for the entry and store it in a secure location with your entry
confirmation number (FAQ #27). A photocopy alone is not proof you entered a valid passport number on your
entry, but it can help you explain the situation. The final determination is up to the Consular Officer at the
time of your DV interview.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 5 946
Благодаря за темата!
Последните 2 години не сме участвали, но тази година няма да пропуснем.

# 22
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Здравейте.Аз също ще пусна за майка ми, макар че има 10г виза.

# 23
  • Мнения: 1
Здравейте. И тази година ще участвам, мисля за 5-ти път не съм ги броял. Днес си направих "селфи" с фотоапарата и си го обработих според изискванията, както обикновено и съм готов. Един единствен въпрос ми е изниквал през годините свързан с образователната степен във формата. Аз съм завършил Колежа по телекомуникации и пощи в София (3 годишно обучение), но преди да ни приемат в ЕС. Тогава имаше т.нар. степен "Специалист" или полувисше образование. Съответно след приемането ни в ЕС, служебно всички завършили до този момент са приравнени в българският закон, не помня точно кой член беше, към бакалаври. Това е същото, както всички, които са завършили висше образование преди 10.11.1989, според закона са приравнени към магистри. До сега винаги съм посочвал съответно във формата "бакалавър", като смятам, че така е коректно в тази ситуация. Какво е вашето мнение?

# 24
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 117
След като си приравнен бакалавър, посочваш това. 👌🏻

# 25
  • Мнения: 1 999
"Професионален бакалавър" е по нашата образователна система. Според мен правилно си писал до сега. Бакалавър е правилно да се попълни във формата.

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D … D1%80%D0%B8%D1%8F

Не участвам в лотарията и не съм запозната с указанията. Темата ми е интересна и я следя.

# 26
  • Мнения: 3 615
Някой знае ли фирма която да попълва и подава документите за ЗК?

# 27
  • Мнения: 2 516
Някой знае ли фирма която да попълва и подава документите за ЗК?
Ако не можеш да се справиш, все някой от тук ще ти помогне, включително и аз, напълно безплатно. Simple Smile
Не си давай парите на фирми. Във формуляра са въпроси, относно образование, семеен статут, телефон, адрес...Все неща, които няма как да сбъркаш. Simple Smile

Сигурна съм, че ще можеш и сама, ако имаш въпроси, попитай тук.

# 28
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 117
Формата е елементарна и според мен няма нужда да си давате парите на фирми. Отнема не повече от 5 минути.

# 29
  • Мнения: 3 615
Благодаря но все пак се интересувам и от такива фирми,попълвал съм няколко пъти сам зная ,че не е сложно.

Общи условия

Активация на акаунт