?Въпроси всякакви за СО?2019

  • 100 601
  • 12 732
  •   1
Отговори
# 12 150
  • Мнения: 17 407
Абе да, ама не съвсем Simple Smile
Е, тези, мъже, дето се усещат, ми се струва, че трудно виреят в среда на критики и забележки.
То е като с децата, замисли се Wink
Да, ама те като се усещат то няма защо да има критики Simple Smile

# 12 151
  • Мнения: 18 543
И моят играе някаква игра от време на време, но не ми пречи. Поел е например приспиването на детето, за което се благодаря всеки ден. По принцип  не трябва да се ядосвате толкова на чуждите навици, ако не могат да се променят.

512, това, което описваш е много кофти. Защо чак така си се впечатлявала. Твоите нерви кой ще ги върне? Ми като иска - да гледа ТВ, остави го. Да не се е свършил с него света. Ако са ти потраснали децата вече, пей сърце. Винаги ще си намеря аз с какво да се занимавам, ако мъжът блее нанякъде. Един живот живеем - да не се ядосваме за навиците на другите, ако не са трагични..

# 12 152
  • Мнения: 17 407
Не е въпросът във възвращаемостта на погубени нерви, както ти оценяваш преживяванията ѝ. Иде реч за простички нужди - да бъдещ чут и разбран.

# 12 153
  • Мнения: 2 002
Бианка, при нас нещата бяха вече трагични. Това бяха последните ми опити да се усети, че има до себе си човек, който се нуждае от някакво внимание. Просто да забележи, че ме има. А заниманията  - и без него мога да си се занимавам. Както и стана. Сега той е този, който ми звъни и ме кани на вечери. И ме търси. И не можел да живее без мен.
 Мандалото хлопна. Той пропусна много неща - пропусна израстването на децата си. Сега е сам. На мен звъни да ме пита какво правят децата. Синът ни си е блокирал телефона му. Но при нас има и други пристрастявания. Да е само електрониката...

# 12 154
  • Мнения: 18 545
Лиса, пробвай да въведеш правила - хранене на бебето - без телефон и екран, 30-40 мин. игра с децата - без екран, вниманието само за тях, приспиване на едното - без екран. Може пък да стане, човек не знае, докато не опита.

# 12 155
  • Мнения: 18 543
512, да, разбирам. И аз съм се ядосвала преди раздяла навремето, интензивно, но доста по-кратко като време - няколко месеца. И то без да чупя нещо даже. Затова добре си направила, че си приключила, ако така си действате.

# 12 156
  • France
  • Мнения: 12 634
Има такива мъже, които си поделят задълженията. Даже не са и кой знае каква рядкост. Просто в България, традиционно, цялата хамалогия по отглеждането на невръстни деца се пада на майката. Ни държава, ни съпружие. Нещо от рода на "на ти майчинството, оправяй се". Жалко за всички участници в уравнението.

# 12 157
  • Мнения: 17 407
Е, чак пък жалко. Аз никак не съжалявам за туй, че съм се оправяла сама, а другият участник е пропуснал развитието на децата си, въпреки физическо присъствие. На неговата сметка се пише, 512 е писала по темата Simple Smile
Зорлем съпруг, партньор и родител се не става, но сякаш повечето жени, айде и мъже слагам,  имат нужда просто от помощник и не им дреме толкоз за отношенията.

# 12 158
  • софия
  • Мнения: 1 245
Ами аз държа да ми помогне щото това дете не съм го правила само аз, знам че няма да я кретаме още дълго, писва ми ама да видим..

# 12 159
  • Мнения: 18 545
Всеки може да се оправи сам, но ми се струва по-добре за децата, когато има наличен друг родител, той да бъде включен в семейния живот.
По-добре ми се струва сам родител, отколкото с втори, който участва само с ядене и спане в семейството, но от когото децата очакват внимание и биват разочаровани всеки ден.

# 12 160
  • София
  • Мнения: 17 294
Зорлем съпруг, партньор и родител се не става, но сякаш повечето жени, айде и мъже слагам,  имат нужда просто от помощник и не им дреме толкоз за отношенията.

Зорлем не става, съгласна съм.
Но си е факт и че много често наистина човек просто има нужда от помощ. Особено майките с малки деца в майчинство. И ако партньорът им успее да им даде тази помощ адекватно и се включва като хората, отношенията вървят само нагоре.
Повече ме е умилявало да видя, че мъжът ми е разтоварил миялната, отколкото че се е прибрал с цвете, така да го кажем Simple Smile

# 12 161
  • при късмета
  • Мнения: 24 013

Зорлем съпруг, партньор и родител се не става, но сякаш повечето жени, айде и мъже слагам,  имат нужда просто от помощник и не им дреме толкоз за отношенията.
А помощта вкъщи и особено за децата, не е ли определящо за тези отношения? Не може да не ти пука, че не ти помага, а само за отношенията. Физическата помощ е израз на подкрепата и разбирането на партньора, така, че ако липсва, трудно биха вървяли отношенията. Особено, ако става дума за децата

# 12 162
  • Мнения: 17 407
Със сигурност не съм нито пъдар, нито старшинка, естествено знам за какво, кого и защо ми пука.
Не, не е определящо, не и за мен, щот не живея на компромис.

# 12 163
  • Мнения: X
Не всички хора са идеални, отдадени на семейството и половинката. Така, че няма какво да се хейти въпросния човек и да се въздиша по обреченото семейство.

Предполага се, че жената е намерила нещо в мъжа, на който е родила две деца, затова най-добре да седне с него и кротко да му изложи своето виждане за ситуацията. Като иска да седи в тоалетната 30 минути да почива, да седи, но след това да се хваща на работа и да си гледа децата адекватно. И моят мъж за много неща не се сеща, но като му кажа и премисли, се взема в ръце. И мен ме дразни, че е все с телефона си, но като му кажа и виждам, че има резулат, защото той не е сляп и осъзнава, че не е нормално да е толкова зависим.

# 12 164
  • Мнения: X
Хора, страшно ме дразни мъжа ми.
Скрит текст:
Зависим от тъпия си телефон - дали ще играе игрички, ще цъка из сайтове, ще гледа 9gag или нз си още какво - винаги ще намери нещо. Аз гледам бебе и малко дете, лудвам, а той се прибира, виза в тоалената и 30мин с телефона вътре. Направо лудите ме хващат. Карам го да храни бебето , дава лъжичката и цъка на телефона. То детето скимти да яде, той забравя да даде.
Или телевизора , де що филм види и го почва.
Когато започна да говоря по темата, че не издържам и честно казано НИКАК ДАЖЕ, той заема поведение като на алкохолик да кажеш, че пие. Отбранителна позиция, не било вярно, крещи .
Няма оправия, това е от доста отдавна ,
Скрит текст:
но сега с липсата на помощ покрай децата много ми дотежа.
Няма и да има.От това, което виждам по улиците....
Хората, особено младите, са като зомбирани....всеки върви, втренчил направо злокобен поглед в екранчето...ни приема, ни предава.
Майки, бащи по детските площадки, с телефон в ръка.Дават храна, телефона в другата ръка.Люлеят на люлката, телефона в другата ръка.
Абе, няма оправия.

Общи условия

Активация на акаунт