Топла есен настана, ДЕКЕМВРИйче скоро ще прегръща мама! 💛

  • 25 489
  • 745
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 347
малеее какви хора има, нямам думи и какво и е пречили да ви предупреди ?!?! Сигурно знае, че чакате бебе, ей големи егоисти има , много се ядосвам на несъобразителни хора..Но спокойно в крайна сметка ще си намерите нещо по-добро! Не се ядосвай повече! ...
Янка за ваксината наистина сега си мисля , че ако бях на твое място изобщо нямаше да знам какво да правя ...направо си между чука и на ковалнята...
Ледена кукла ..тея доктори понякога не ги разбирам честно , какво е това отношение...
не знам ...а на мен нищо не са ми казвали за зрелостта на плацентата..другият път ще питам. ❤Приятен ден на всички

# 556
  • Мнения: 5 349
Мерси за подкрепата, момичета. Знае много добре, още лятото като ММ го нямаше я бях питала дали възнамерява да преподпишем договора, тъй като съм бременна и трябва да знам. Всичко точно, преди няма и месец преподписахме и сега.. Дано да е за добро. Стискайте палци да намерим нашия апартамент и да попаднем на читави хазяи, които да ни искат с дете на път, че.. Това ми е най - притеснено.

# 557
  • Мнения: 482
Мерси за подкрепата, момичета. Знае много добре, още лятото като ММ го нямаше я бях питала дали възнамерява да преподпишем договора, тъй като съм бременна и трябва да знам. Всичко точно, преди няма и месец преподписахме и сега.. Дано да е за добро. Стискайте палци да намерим нашия апартамент и да попаднем на читави хазяи, които да ни искат с дете на път, че.. Това ми е най - притеснено.


Марти, доста неприятно, но ще намерите по-добро и ще си давате парите на по-нормални хора. Да се похвалиш скоро!

# 558
  • Мнения: 2 170
Марти, много е неприятно това! Ще си намерите нещо хубаво бързо, не се притеснявай, пък може и по-свестни хазяи да ви се паднат.
Щом сестра ми хареса апартамент в рамките на две седмици, вие също ще се справите бързичко😊

Момичета, вие кога смятате да сглобявате нещата за бебчетата?
Ние вече имаме всичко , което изисква да се сглоби, но се чудя кога да започна 🧐
Хем искам към 36г.с всичко да е готово , хем не знам дали не е по-добре да почакам , за да не си мисли малката , че може да се настанява в нещата на бебето. Не ми е проблем принципно, но нали имат лимит за кг , а и да не завижда ако беба е примерно в люлката, а за нея няма място....

Вече съм в 33г.с +4 дни иии гледам как си наближава .....с бая бързи темпове. Ходих на тонове и консултация. Утре ще видим и бебка на ехограф😍
Всичко с тоновете беше наред. Легнала по гръб не можах да остана , направо щях да се задуша. Сложиха не ма един огромен фотьоил и ми дадоха едно нещо да натискам (ако усещам бебето, ако ми се стегне коремът...). С Виктория такова не са ми правили , но явно навсякъде е различно.
После изкоментирахме някои неща.
Утре, на консултацията, ще обсъдим раждането, направо ми звучи нереално...все едно онзи ден го направих теста и то просто за проверка🤣 А сега гледам проверката хълца 😂😂😂😂

# 559
  • Мнения: 270
Ох Марти, много неприятно с хазайката, но пък дано е за добро Simple Smile Успех и бързо да намерите хубаво жилище 🍀

Янка, ваксината сигурно е показана за бременни и няма проблем, но избора си е лично твой. Прецени -често ли боледуваш, ще контактуваш ли с много хора или ще си стоиш вкъщи, докато си бременна и т.н.

Момичета, внимавайте с натоварването и слушайте тялото си. Вчера излязох в 11 и се  прибрах в 18.30. Бях си направила пълна програма - среща с приятелка, магазини и служебна работа. И вечерта вдигнах субфебрилна температура, боли навсякъде, зверски болки в дясна тазобедрена става и контракции през 5 минути-много силни и болезнени. Много се изплаших - помислих, че ще родя в първия ден на 8ми месец. Щях да тръгвам към спешното, но контракциите след магнезий и ношпа малко намаляха и честотата се разреди. През нощта бях спокойна и сега положението е ок, но днес съм без програма - ще пазя леглото!
Оплаках се 😚

Хубав ден и се пазете!

# 560
  • Германия
  • Мнения: 73
Марти стискам палци, но го мисли като всяко зло за добро.
Аз в момента се чувствам гладна😭😭😭. Вчера се обадиха от кабинета на АГ, че ми е повишена малко захарта и днес се съгласих да правя разширения тест🤢, не съм пила или яла от шест сутринта, освен оная гадост, а имам още час и половина. Почнах да получавам халюцинации 🍗🍗🍗🍗🍗. А тука е една майка с детенце, то милото се разхожда с една торбичка от пекарната.... а аз само си мисля, как ще я грабна и ИЗЯМ, не детето разбира се..

# 561
  • Мнения: 3 789
Идвам и аз да се оплача, че май не знам къде да раждам вече Sad в темата за болницата, в която се следя, има няколко доста негативни мнения, четох такива и във Фейсбук и не знам  Sad искам някое нормално място, просто да не е за 2-3-5 хиляди, но май такова няма и ще трябва да стискам зъби и да ми е неприятно през цялото време Sad  имам си чудесна бременност (пупу, да чукна на дърво) , но това раждане стабилно почва да ме притеснява, не знам какво да правя Sad

# 562
  • Мнения: 167
Лана, и аз се повлиях от отрицателните мнения и в момента доста се чудя как да процедирам. Хем искам моя си лекар, хем и подобаващи услуги предвид цената...

# 563
  • Мнения: 19
Здравейте момичета! Искам да ви попитам как го избирате този педиатър? По какви критерии? Да е наблизо или да е супер специалист? Има ли такива изобщо?Simple Smile Може би някоя от вас може да сподели такъв от София в район Център- Мол София- Руски паметник? Мерси

# 564
  • Мнения: 183
Идвам и аз да се оплача, че май не знам къде да раждам вече Sad в темата за болницата, в която се следя, има няколко доста негативни мнения, четох такива и във Фейсбук и не знам  Sad искам някое нормално място, просто да не е за 2-3-5 хиляди, но май такова няма и ще трябва да стискам зъби и да ми е неприятно през цялото време Sad  имам си чудесна бременност (пупу, да чукна на дърво) , но това раждане стабилно почва да ме притеснява, не знам какво да правя Sad
Lana, ако търсиш мнение за място за раждане, ти препоръчвам Правителствена болница. Плаща се 770 лв., което включва проследяване и раждане, а получаваш компетентно и адекватво лекарско мнение и луксозна атмосфера.

# 565
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Марти, ужасна постъпка от страна на хазяйката ви! Желая ви бързо да намерите вашия дом и да срещнете по-читави хора!

Относно педиатъра - аз се ослушвах за тези в близката поликлиника и филиал. Бях си избрала по мнения и слухове. Е, като отидох на място, се оказа, че избраните не записват (?!),та на късмет се паднах на единствената, която записваше ( сега като се замисля може да са имали уговорка помежду си за съответните набори). Е, вече 5 години сме с нея и съм доволна! Така че - за мен си беше късмет.

Лана, за коя болница става въпрос ( ако сметнеш, че е ОК да споделиш, може и в скрит текст). Аз лично ще съм в Окръжна ( София), където бях и преди.

# 566
  • Мнения: 3 789
Супрема, Св. София. Аз за държавна не искам със сигурност. Но то май избора за частна на прилични цени и условия е минимален.

За педиатър - приятелка ми препоръча нейния и ще отида да се запознаем като изляза болничен, ако ми допадне и на живо - тя ще е:)

# 567
  • Мнения: 4 660
Живея в малък град и ЛЛ е и педиатър, няма какво да избирам записвам я при него. Иначе имаме частен педиатър в областния град като се разболее водя ги там.

С какво мислите да сте облечени на изписването?  Аз мисля да си взема някоя червена или розова блузка. Обмислям всички да сме в розово най-вероятно трябва да го обсъдя с ММ да изглеждаме добре на снимката.

# 568
  • Мнения: 882
За изписването не съм мислила за дрехи за мен . Нз как ще изглеждам въобще и не мога да преценя . Сестра ми сподели , че било важно след като родиш протеин да пиеш . Това от Щерев и го бяха казали обаче 5 дена след като я изписаха и то защото тя се обади на лекарката и да и каже , Че глезените и ще се пръснат . Толкова се бяха надули . Някой знае ли нещо такова. Ланче една приятелка е избрала света софия заради просредяващата и която израждала там .. не съм я питала за условията как са . Марти видях , че си се насочила към Шейново аз също съм решила за там и смятам да се обадя за другата сряда да се запиша на отворени врати да разгледам обстановката ако искаш може нещо заедно да се организираме . То сега с тоя апартамент нз дали ти е  до това . Също така гледах че имат лекции ще ги разгледам пак и ако има някоя интересна бих отишла . Видях в групата че има стая да кърмачки където ти показват и дават съвети . Което ме успокой

# 569
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Лана, нямам идея за Св. София. Не съм се интересувала много за частните, но май под 2 000 лв няма никъде.
Само за съвет - интересувайте се и за неонатологичното отделение. Много е важно лекарите там също да са на ниво и ако , да не дава Господ, трябва да се реагира, да не губят и час. С моя син съм много благодарна, че неонатолозите си бяха на място.
За изписването - в каквото се чувствам добре, вероятно якето ще покрие всичко. Мисля да не правим тарапана в болницата и само със съпруга ми, баткото и евентуално някоя от бабите да поеме в нейната кола баткото.

Общи условия

Активация на акаунт