Топла есен настана, ДЕКЕМВРИйче скоро ще прегръща мама! 💛

  • 25 489
  • 745
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 5 349
Момичета, намерихме. Живот и здраве утре ще подпишем договор. Доволна съм, че стана бързо. Утре след като подпишем ще и пиша на хазяйката в понеделник да дойде да си вземе ключовете и не искам да я виждам никога повече. По - голям е от сегашния ни и на по - хубаво място. Има отпред пейки, много приятно направено, има къде да седим с приши.

# 571
  • Мнения: 354
Марти, стискам палци бързо да намерите нещо! Къде търсите?
За болница и аз вече нз Sad мн зависи кога ще тръгне раждането- аз съм се насочила към Щерев, но преди 36та там не приемат, а и ако има индикации за проблем те нямат високо ниво неонатология и проучвам и други варианти. Някой знае ли в Надежда колко в раждането? Иначе и МД си е вариант за мен, понеже са с най- мн опит и прочее, но не ги предпочитам. Иначе май, ако не си платиш поне за екип не ти обръщат внимание- ако искаш самостоятелна стая или родилна зала- като пари се доближава с частната...

# 572
  • Мнения: 347
йееей много се радвам Марти . Явно е било за хубаво, това което се е случило . Хората са казали , че за всичко си има причина, ето намерили сте по-хубава , на по-хубаво място , дано всичко да е по-хубаво!!! ..Момичета на мен ми е пак супер зле , вое ми се свят , боли ме кръст, корем, лошо ми е , повръща ми се, абе ужас е ...а до преди половин час бях добре, добре че утре съм на преглед и ще видим какви са изследванията. Вие как сте днес, някои има ли като моите оплаквания да сподели опит как да се справя до утре?!😕

# 573
  • Мнения: 8
Здравейте момичета, отскоро ви чета и да се запиша и аз - бременна в 32 седмица с момченце от 6-ти опит инвитро. Малкия за сега върви добре, само е малко дребен, но при мен има риск от гестационенн диабет и аз много се радвам, че не е прекалено голям, защото ще бъде проблем. Много хубави неща обсъждате и са ми много полезни. Моля ако някоя от вас е гледала тази количка да сподели мнения https://www.hippoland.net/chipolino-kombinirana-kolichka-3v1-pre … ramel-kkpre0193ca

Благодаря , че се присъедини , за да ми дойде и на мен смелост Grinning Притеснявах се , че съм закъсняла твърде много .

На 27 години съм от Хасково , но живея в чужбина .Очаквам първо детенце -момиченце с термин 11.12 .

Превъртях страничките на темата , но не открих дали сте коментирали избора на матраче ? На кои критерии трябва да обърнем внимание ? Благодаря Simple Smile

# 574
  • Мнения: 489
Добре дошли на новите мамчета!
Мен пак ме е хванала настинка- при нас през деня е 32-33 градуса,а на сянка си е студеничко. Вече не ходя на работа,по цял ден се разхождам с приятелки и настинах.
Чета ви с решението за болница за раждане-ние с малките градове нямаме много избор,но май и в голям град не е много лесно.
Хубава вечер на всички!

# 575
  • Мнения: 4 660
Предния път и аз не бях помислила как ще изглежам на изписването. Голям пропуск че не си бях взела стягащо бельо. Изглеждаха все едно бях в 6-7 месец.

# 576
  • Мнения: 196
Аз съм от Пловдив и ще раждам в Пълмед. Има ли друга мама, която се е насочила към тази болница? Там работя и ще ми е по-спокойно като познавам персонала, а и следящият ме АГ също работи там. Материалната база също е доста добра.
Вчера бях за болничен и слушахме тоновете на бебчо. Нищо не казаха след това. Предполагам, че всичко е ОК, щом не е пищял апаратът? Или пищи само ако са високи тоновете? Може ли някой, който е запознат да пише, че ми е за първи път и дори не знаех, че ще слушаме тонове като отидох.
Днес се престраших и купих една залъгалка, космонавт и чорапки за изписването. Ние всички останали неща сме купили, леглото сме сглобили отдавна, но дрешките ми ги даде сестра ми от племенника. Може би защото не съм ги купувала аз, всеки път като гледам дрешки все не се престрашавам да купя. Някак си като гледам бебешки дрешки и всичко изведнъж започва да придобива по-реален облик. Купила съм само едно комплектче от H&M за изписването и стоя в торбата 2 месеца.

# 577
  • Мнения: 2 170
Привет , дами!

Марти, браво , че сте намерили апартамент! Всяко зло за добро, в крайна сметка....Сега ще сте на по-хубаво място, което си в супер🙂

Лани, аз също не съм чувала много хубави мнения за Св. София. Погледни им ценоразписите на Надежда, Токуда, Щерев, Вита , а в крайна сметка Майчин дом с ВИП стая също е вариант.

Някоя мама беше питала за МБАЛ Надежда. Миналата година за раждането на Виктория там платихме към 1700лв (по спомени).
Иначе останах очарована и много доволна.

При нас днес е бая студено ии се бях екипирала в доста плътни дрехи. За изписването ще мисля нещо удобно и топло.
Бебка още не съм я доизмислила как да е облечена . Предполагам
ще е с боди с презрамки, по-плътно гащеризонче, буйки, шапчица и като я сложат в кошчето да я завием с одеяло. Другият ми вариант е боди, блузка с панталонче, чорапки , шапчица и плюшено космонавтче. Не искам да я навличам прекалено много, защото излизането ѝ ще се състои в това да я прекараме от входа на болницата до колата (на изписванията колата се спира на специално място, буквално на 2 метра от входа) и от гаража до коридора , но те имат обща врата.

# 578
  • Мнения: 5 349
Аз вчера и купих на момата премяна за изписването. Плюшенки жилетчица тип рокличка и ританки, отдолу ще е с боди с дълъг ръкав и увита в олекотеното одеалце.
Ох, на мен още ми е притеснено за всичко и така ме цепи главата .. ММ отиде на работа и съм сама, а от както се е прибрал не съм оставала вечер.

# 579
  • София
  • Мнения: 231
Здравейте на всички, днес пак бях по лекари и май се претоварих доста, защото като се прибрах имах няколко капчици кръв:cry: гледам да не се шашкам. Следих се в следващите часове, но нямаше нищо бебо е активен усещам си го, сутринта му чухме тоновете, а вчера на ехографа го гледахме. Пих но-шпа и папаверин и легнах да почивам. В следващите дни само ще лежа и ще се следя. Вече официално съм в отпуск 45 дни преди раждането. Иначе наблюдаващата ми лекарка е на мнение, че е по-добрия вариант за мен секциото според състоянието ми. Гледам да не се филмирам за глупости ма ми е малко смотано.

# 580
  • Мнения: 872
Аз съм от Пловдив и ще раждам в Пълмед. Има ли друга мама, която се е насочила към тази болница? Там работя и ще ми е по-спокойно като познавам персонала, а и следящият ме АГ също работи там. Материалната база също е доста добра.
Вчера бях за болничен и слушахме тоновете на бебчо. Нищо не казаха след това. Предполагам, че всичко е ОК, щом не е пищял апаратът? Или пищи само ако са високи тоновете? Може ли някой, който е запознат да пише, че ми е за първи път и дори не знаех, че ще слушаме тонове като отидох.
Днес се престраших и купих една залъгалка, космонавт и чорапки за изписването. Ние всички останали неща сме купили, леглото сме сглобили отдавна, но дрешките ми ги даде сестра ми от племенника. Може би защото не съм ги купувала аз, всеки път като гледам дрешки все не се престрашавам да купя. Някак си като гледам бебешки дрешки и всичко изведнъж започва да придобива по-реален облик. Купила съм само едно комплектче от H&M за изписването и стоя в торбата 2 месеца.
Ваня и аз съм се насочила към Пълмед .Утре съм на първи преглед при др.Карагеоргиев и се надявам да си паснем Simple Smile

# 581
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Здравейте на всички, днес пак бях по лекари и май се претоварих доста, защото като се прибрах имах няколко капчици кръв:cry: гледам да не се шашкам. Следих се в следващите часове, но нямаше нищо бебо е активен усещам си го, сутринта му чухме тоновете, а вчера на ехографа го гледахме. Пих но-шпа и папаверин и легнах да почивам. В следващите дни само ще лежа и ще се следя. Вече официално съм в отпуск 45 дни преди раждането. Иначе наблюдаващата ми лекарка е на мнение, че е по-добрия вариант за мен секциото според състоянието ми. Гледам да не се филмирам за глупости ма ми е малко смотано.

Дано е просто от умора. Аз също имах прокървяване в началото на 7ми - лежане нон стоп. Стискам палци!!

За матрачетата - аз лично съм набелязала твърд, с пяна, с калъфка с цип. Преди имахме с кокос, вече виждам, че ги отричат.... Важното е да е твърд, важно е за гръбнака на детето.

Добре дошли на  новоприсъединилите се!

# 582
  • София
  • Мнения: 231
Много благодаря, да определено е от това наложи се през деня да ходя доста повече от обикновено и го отчитам на това. Вече почивка, ще ходя само на тонове. Все пак, ако усетя нещо ще отида до болницата.
Избрах този матрак:
https://videnov.bg/dvulicev-matrak-s-memori-leo-bebe
Здравейте на всички, днес пак бях по лекари и май се претоварих доста, защото като се прибрах имах няколко капчици кръв:cry: гледам да не се шашкам. Следих се в следващите часове, но нямаше нищо бебо е активен усещам си го, сутринта му чухме тоновете, а вчера на ехографа го гледахме. Пих но-шпа и папаверин и легнах да почивам. В следващите дни само ще лежа и ще се следя. Вече официално съм в отпуск 45 дни преди раждането. Иначе наблюдаващата ми лекарка е на мнение, че е по-добрия вариант за мен секциото според състоянието ми. Гледам да не се филмирам за глупости ма ми е малко смотано.

Дано е просто от умора. Аз също имах прокървяване в началото на 7ми - лежане нон стоп. Стискам палци!!

За матрачетата - аз лично съм набелязала твърд, с пяна, с калъфка с цип. Преди имахме с кокос, вече виждам, че ги отричат.... Важното е да е твърд, важно е за гръбнака на детето.

Добре дошли на  новоприсъединилите се!

# 583
  • Мнения: 3 789
Алексче, за съжаление доста са надули цените и доколкото видях за Щерев, Надежда, Токуда и Св. Лазар е над 2500 лева. Св. София е 1600, Вита май също е 1600. Майчин дом, Шейново и пр. не искам категорично.. В Майчин дом лятото ходих за БХС, родилки по нощници се разкарваха между етажите по регистратури, грозна работа, току-що родили жени да ги разкарват нагоре-надолу измежду всякакви посетители..

Другата сряда съм на тонове, а последващата седмица има отворени врати в болницата и мислим с една мама да отидем, да видим как е. Може пък да не е толкова зле, кой знае.

Утре, ако не забравя, ще пусна снимка - дойде ни пелената за изписване и е много сладка. И тоалет май си имаме, остава да направя основно почистване, пране и сушене, подреждане и подготвяне на нещата през ноември и да чакаме големия ден. Мисля да си направя план график и всеки ден по малко да действам, да не ми дойде в повече и да не се преуморявам.

Има мами, които вече са изпрали всичко, но за мен е рано като цяло. Дано само всичко е наред с бебенцата ни и да си седят на топло до термини.

# 584
  • Мнения: 196
Вили, аз също съм при д-р Карагеоргиев. Невероятен млад специалист. Не бих го сменила за никой друг. Всеки преглед при него минава като песен. Можеш да питаш за абсолютно всичко без да те гледа с досада, както гледат по-големите "светила". Аз преди да се запиша при него го проверих първо в google. Нито едно лошо мнение няма. Дори го хвалят още от 2013 г., когато още е бил специализант. Мисля, че ще останеш доволна. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт