ОСМИ клас ще бъде песен - лесен, весел и успешен

  • 38 208
  • 709
  •   1
Отговори
# 285
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 401
Ами такава...като за 14 годишен  взел не леки дини под мишници. Говоря от личен опит - ученето на самостоятелност в тази възраст е голям плюс за в бъдеще. Трудно е само в началото. Всеки родител сам решава за детето си, Skulpture. Със сигурност на Вилиан не и леко в момента и си представям и колко е притеснена, и колко много го мисли. Но в крайна сметка всичко ще бъде за добро.

# 286
  • Мнения: 11 818
M_I_A, първите оценки на моята девойка бяха две 4-ки по физическо на някакво бягане (запознатите с ФЕГ ще разберат защо)!  Laughing  А днес беше щастлива, че преди да й дойде реда за поредното покриване на някакви нормативи, завалял дъжд. Bowtie Засега приема нещата философски и не драматизира, а и си обича физическото и спорта по принцип, но ще видим. Simple Smile А, имаше и коментар, че можела да се размине със стипендията другия срок заради физическото. Simple Smile

Последна редакция: чт, 03 окт 2019, 22:53 от Tatti

# 287
  • Мнения: 815
Мисля, че всичко приключи! Хубава вечер!Нацелувайте децата си и им повтаряйте, че колкото и да им е трудно в момента, са направили най-правилния избор!

# 288
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 401
Въх, единия ми пост е минал под ножа...Simple Smile

sv.ivanova, добре дошла. Simple Smile А на последното класиране септември защо не се пробвахте в ТУЕС?

# 289
  • София
  • Мнения: 6 182
M_I_A, първите оценки на моята девойка бяха две 4-ки по физическо ...
То като проверих таблицата с нормативите на МОН. 1.80м. за 14г. момичета си е за 4. Моята е скочила за тройка на релси JoyStuck Out Tongue Winking Eye

# 290
  • Мнения: 2
Izida, благодаря за посрещането! Да, имаше реална възможност да се класира, но синът ни реши, че 73-то е неговото училище. От няколко години се обучава в Телерик и реши, че така ще получава и знания в програмирането, и два нови езика ще научи освен английския.

Последна редакция: чт, 03 окт 2019, 23:32 от sv.ivanova

# 291
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 401
Значи идеално ви/му се е получило. Simple Smile Пожелавам му много успехи и в немския и в програмирането! Simple Smile

# 292
  • София
  • Мнения: 6 094
Na_Vesi_pateto, нищо друго не ме втрещи в задачата ти, освен бройката на приетите деца - 18 деца са си почти цяла допълнителна паралелка!!! Не знам какво да кажа... За решението ѝ ще те трябва комбинация от Касандра и Кашпировски.
В тези 18 деца с бал под 399,5 вероятно влизат и приети на второ класиране, когато минималният бал беше 392,5.
Ако има информация, която не бива да става публично достояние, винаги могат да дадат омотана справка. Wink
А иначе като жокер за задачата - 26 са в паралелката на щерката.

# 293
  • София
  • Мнения: 18 055
Русалка тренинг позагуби,
ни фини рими, нито груби
напоследък сътворява,
защото тука никой врява
в последно време не е вдигал,
до спорове не е достигал
и муза тъй не й е давал,
кротичко е наблюдавал
кога фитилът й ще пламне
и някой в жертвеното агне
за миг едничък ще превърне
и с огъня ще го обгърне.
Без муза тъй й доскучало
и стихче все пак прозвучало
за случаи съвсем различни,
за задачки въз мистични
със условия непълни
как точно ФЕГ се  понапълни,
как в НЕГ със парашут се каца,
кой с кал се доста поомаца.
Подхвана се и  нова тема -
дали ще е голям проблема
децата с немски да догониш
горчиви сълзи без да рониш,
 потенциала си да тестваш,
щом в ново школо се преместваш?
Дали е  мама амбициозна
и с тази стъпка тъй сериозна
беда на чадото стоварва
и във екшън нов го вкарва?
Или пък то е тъй щастливо,
в добавка пада си схватливо,
та всичко пътьом ще пребори
скептиците ще ги обори?
Помагала се дискутират,
децата май ги бойкотират
понеже са бая обемни,
с упражнения екстремни.
Мама отговори къса,
но чедото й в автобуса
със приятелче добро си чати
и във познати ни формати
таз' персона вироглава
сканирани ги получава.
И спорта тука се обсъжда,
на френската се приз присъжда
за много тежки нормативи
за зайчетата тъй игриви,
дет' се гушкат и целуват,
но не хормони в тях бушуват,
а просто колектив създават
целувчици като раздават.
И в Колежа много рипат,
а когато ги попитат -
във детайли разясняват
как едни се затрудняват,
а други като птички литват,
когато ги на скок изпитват.
Но важно е, че са щастливи
тез' пчелички работливи.
Някои  пък далече учат
и непременно ще сполучат,
а мама с липсата ще свикне
и щом във темата надникне
подкрепа само ще намери
от всички  форумни авери.

# 294
  • София
  • Мнения: 6 094
Дойдохме си на думата. Grinning
Русалче, отдавна не ни беше радвала с рими.

# 295
  • Мнения: 11 818
Ех, Русалчице, направо си имахме нужда!! Sparkling Heart И всичко си обхванала, много се смях! И финалът! Two Hearts

M_I_A, хич и не искам да ги гледам нормативите! Ама пък дано има повече такива летящи, може да са вдъхновяващи!

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 00:33 от Сиси ♥♥

# 296
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ех, че хубаво си го написала Русалка! Страхотно!

Вилиан, прегръщам те! Ще се справи момчето, боец е! На линия съм и аз, за каквото и да е.

# 297
  • Мнения: 1 919
За скоковете ми изглежда много непостижима  нормата. Явно има деца, които я постигат. Аз скачам като трупче и на детето техниката на скока му е далечна.
Русалка ме спечели напълно със стихчето - прекрасно обобщение.
Младежът на Вили ще се справи перфектно. Ние в гимназиалния курс много си ходехме на гости. Гледаше се видео, говорихме си. Няма да е съвсем сам дълго. Те нямат ли съквартиранти в това общежитие? Бащата на Дечко е бил на квартира в гимназията, в кухнята на апартамент, с някакви какички по другите стаи. Има много интересни спомени от тогава.

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 11:06 от Tatti

# 298
  • Мнения: 2 312
При вас има ли инфо за стипендии?
Как ли ще се изчисляват за отличен успех през първия срок? Надявам се да получава.

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 11:05 от Tatti

# 299
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 401
При нас стипендии за първи срок раздават при успех 6.00 от миналата година. За втория срок - получават за успех над 5.50. Каква е сумата на стипендията при вас? В Първа е 25 лв. месечно в 8-ми клас.

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 11:06 от Tatti

Общи условия

Активация на акаунт