Нашите кухни - 80

  • 53 702
  • 746
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 12 006
Лятото ми направиха оферта за 17000лв с 20% отстъпка 😉 без уреди
и плота. Мъжа ми щеше да припадне като го оферираха.Естествено не поръчахме при тях.
То зависи от размерите и какво сте искали, ако сте искали плот и гръб от камък или шкафове от чисто дърво /не мдф или пдч/ може и повече да ви излезе.

# 586
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
И аз с въпросче:
Оказа се, че към аспиратора няма клапа и трябва да се купи допълнително. Гледам, че са различни видове на цени от 3 до 30лв /за едно и също Ф150, в случая/.
Посъветвайте ме каква да купя и откъде?

# 587
  • Асеновград
  • Мнения: 1 367
Моля за мнения за мебелна фирма ИРИМ. Някой поръчвал ли е кухня при тях?

Ние се бяхме засилили да поръчваме от Ирим, много ми хареса една изложена кухня в магазин рила, само че служителките в магазина не знаеха явно какво продават, питаха се една друга през цялото време, не можеха да ни отговорят на някои въпроси, и естествено Ирим нямат нищо общо с това, но при положение че предлагат тяхна кухня чрез друг магазин би трябвало да има едно компетентно лице, което да се заеме с поръчките и схемата на кухните! При което ентусиазма ми за тази кухня се изпари, цената без ел,уреди, мивки смесители и без гръб беше около 3000 лв! Но пак исках да поръчаме от ирим, но накрая се оказа че дори няма кой да ни я сглоби, някой от момчетата които работели там се наемали след работно време да дойдат да ни я сглобяват (ако се наемат и са свободни евентуално) при което бяхме потресени, защото дори не е сигурно че ще има някой който да ни сглоби кухнята, както и да си намерим още един майстор за гърба на кухнята и самия гръб беше неизвестно от къде ще е, както и лед осветлението което искахме! Та в крайна сметка опряхме до майстор на частно който ни направи мечтаната кухня, в пъти по хубава от на ирим! Може и да са им хубави кухните, но организацията и предлагането пред клиенти е под всякаква критика!

# 588
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Аз я поръчах от Дизма, служителите бяха компетентни, не ми е трябвало монтаж, сами я монтирахме, но мисля че те предлагаха, защото ме накараха да се разпиша, че отказвам монтаж. Предлагаха и гърбове, но не взехме от тях, защото исках плочки. Осветлението също сами си го слагахме.

# 589
  • Мнения: 4 999
В Прего е доста скъпичко,  а и консултантката не ми хареса изобщо. За тези пари трябва повече да се стараят.

# 590
  • Мнения: X
Странно, на мен ми се видя евтино. В смисъл евтино на фона на Диалог, Еником и още няколко, от които взех оферти. Не че 4000 са малко пари, но на другите места за подобна ПДЧ кухня започнаха от 5500.

# 591
  • Мнения: 5 078
Около 5500 в Диалог за 3.10м+колона, с термоплот и 3 бр aventus hf (целият горен ред).

# 592
  • Мнения: 873
Вярно е, че когато става дума за пари "евтино" и "скъпо" са субективни понятия, но нашата кухня от "Диалог" (шкафове ПДЧ, механизми и всякакви глезотии) без уредите излезе 4000 лв. Тази цена не се различава много от другите оферти, които получихме. Съжалявам, че заради предразсъдъците, че "Диалог" са скъпари не отидохме по-рано там. Работят много професионално.

# 593
  • Мнения: 5 078
Нашата вече я поръчахме в "Диалог", но при частни майстори с добри отзиви в нашия град подобна кухня би излязла около 3000лв.  Моята ще е с горен ред мдф и разни екстри,  добавяме доставка, монтаж и монтаж на някои уреди и тоталът е 7500 без уредите за 3.10 м с термоплот и гтерморъб + колона.

# 594
  • Мнения: X
Това за кой модел на Диалог е?

# 595
  • Мнения: 5 078
Долен ред Анджела,  горен ред Тициана на 3.10,  колона за фурна 60см с 2 чекмеджета отдолу. Долният ред е 60 см 3 бокса -30 см механизъм бутилки-60см шкаф мивка-60см съдомиялна -60 см 2 бокса. Горният ред е 3 шкафа с механизъм авунтус hf,  тях са ми ги калкулирали общо с механизма. Имам и към 400 лв осветление, 2 скари за чинии, кошче, монтаж на някои уреди х 50 лв всеки и транспорт и монтаж.

Последна редакция: чт, 12 дек 2019, 13:12 от Фръц!

# 596
  • Мнения: X
Благодаря! И аз към Анджела съм се насочил.

# 597
  • Мнения: 5 078
Ако те интересува, може да ми дадеш мейл на ЛС да ти покажа примерна оферта за изцяло Анджела, тъй като имам и такава калкулация. Реших горните да са мдф, за да са по-устойчиви на влага. Искаше ми се гърбът да е друг, но заради фин.  част се лиших. На 2.80л.м  гръб закалено стъкло е 650 лв, а с метален лист е 750 лв. После удължих кухнята и щеше още да ми се оскъпи.
Разбира се там всичко ще ти обяснят и ще ти предложат различни сметки. Simple Smile

# 598
  • Мнения: X
Аз вече бях при тях, дадоха ми оферта. Моята кухня е ъглова и е  общо 5 метра. За всичко само от серията Анджела е малко над 5000 лв без допълнителните аксесоари и без гръб.
При Диалог не ми хареса, че си държат на някакви си техни съображения при проектирането от сорта на "не може мивката да е тука" или "съдомиялната задължително отдясно на мивката" или пък "чекмеджетата под 50 см няма да ви сложа". Да не говорим колко безумно ми се видя плочките за гръб да се лепят след монтажа на цялата кухня. Всички други фирми, в които бях, се съобразиха с изискванията ми без проблем, само Диалог си държат на техния си фън-шуй Simple Smile Та заради това се колебая за тях.

# 599
  • Мнения: 5 078
Хаха, това за съдомиялната е забавно Simple Smile  Аз съм поръчала в Бс и тук минава през магазин Каса Декор,  като проектът се изготвя от служител на магазина, та не са ми поставяни такива ограничения. Чисто случайно съдомиялната ми е от дясно Simple Smile Водих се от това изводите за водата да попаднат в шкафа на мивката и котлоните+аспиратора да са макс близо до отвора за аспиратор. Не исках да разбивам и да местя изводи, защото всичко ми е ново и завършено със замазка и боя.

Общи условия

Активация на акаунт