Нашите кухни - 80

  • 53 536
  • 746
  •   1
Отговори
# 210
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Права е, 2,4м. Излезе с плота 900лв /без гръб/.
Но зависи от шкафовете, всеки си е с цена и зависи какво искаш и как ще си ги наредиш. Може да излезе и по-малко, може и повече за същата площ.
ПДЧ е вътре, МДФ са вратичките.
Нямах време и средства за кухня по поръчка, трябваше да се нанеса бързо, затова се спрях на модулна.
В Икеа за същата кухня от техните модулни ми дадоха офета 2450лв. Simple Smile

# 211
  • Мнения: 39 039
Много е хубава! Със здраве да ѝ се радвате!

# 212
  • Мнения: 9 683
Аз поръчах от плот и гръб от Силестон. 2см и 1,2см респективно.

Благодаря за инфото, но аз искам естествен гранит, като тези

Скрит текст:

Въпреки, че страницата не е обновявана от 2 години, като гледам размерите, предполагам, че ще мога да си харесам шарка и да я има в необходимия размер.

# 213
  • Мнения: 6 622
Бенджи, много хубава кухня и цената е уау!

# 214
  • Мнения: 6 843
Бенджи, много е хубава!
Може ли да кажеш точно как се казва моделът, че не мога да се ориентирам. На мен за това, които искам в Икеа ми показва 4000 като я проектирам. С електроуреди ще скочи на седем и малко (много) ни притеснява тази цена.

# 215
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Те модулните са така, има и по-евтини де, това е средна хубост.
Икейската ми хареса повече, ама много по-скъпа и хиляди изисквания към мястото, тръбите и не знам какво си, и месец за доставка и още кво ли не..иначе беше с 25г гаранция /аз им викам, аз да съм жива и здрава, пък до 25г с радост бих си я сменила с друга кухня, пък той консултанта им се засегна, хи хи/
Аз електроуредите си ги имам, та не съм ги слагала в сметката.
Моделът е Сити. Моята е по-малка, затова и цената е ниска.
http://www.irimbg.com/product/%d0%ba%d1%83%d1%85%d0%bd%d0%b8-mdf … 1%82%d0%b8-766-2/

Последна редакция: чт, 17 окт 2019, 14:25 от *Бенджи*

# 216
  • София
  • Мнения: 3 443
Бенджи,много приятна кухня.Имам страничен въпрос
(как ти се струва качеството на мебелите на тази фирма?Чудя се за една секция ,която за жалост няма къде да видя наживо.И се чудя дали да рискувам)

# 217
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Още не знам, нямам нищо от тях, освен кухнята, ама едва вчера сглобиха долната част, та още не е ползвана, за да кажа.
Доста се чудех и колебах и аз, преди да я поръчам.
Може би по-добре е по-поръчка, но аз нямах възможност за това /и като време, и като финанси/
В нета има доста добри отзиви за техните кухни, но и доста негативни за някои от другите им мебели, та не знам.
Как така няма къде да я видиш? Всички мебелни магазини /и повечето строителни хипермаркети/ работят с тях. Кухнята ми е от Дизма, но има техни мебели навсякъде.

# 218
  • Мнения: 375
Скрит текст:
Аз поръчах от плот и гръб от Силестон. 2см и 1,2см респективно.

Благодаря за инфото, но аз искам естествен гранит, като тези

Скрит текст:

Въпреки, че страницата не е обновявана от 2 години, като гледам размерите, предполагам, че ще мога да си харесам шарка и да я има в необходимия размер.

Да, аз в момента имам естествен гранит от 2см. Лесен ми е за поддръжка, но успяхме да счупим едно парченце точно на ръба, т.е. и той се чупи, въпреки че ми казваха, че е невъзможно. Както и да е, сега просто харесах друг кварц на силестон. Когато разглеждах ми казаха да внимавам, когато има шарка, защото ако не купиш плочата се разминават и не седи така добре, а плоча от 2см за гръб тежи доста, моята е до горе до аспиратора стига. И друго нещо, аз отидох при дистрибутора на силестон Косентино и гледах плочите на място, тези с шарките са много красиви, но на мен за плот и гръб ми беше прекалено, съветвам те да ги огледаш на място.

# 219
  • Мнения: 40 272
...тези с шарките са много красиви, но на мен за плот и гръб ми беше прекалено, съветвам те да ги огледаш на място.

+1

И аз бях харесала на мостра един интересен десен, обаче като го намерих в нета на голяма площ и нещо хич не можах да го приема и си взех дюс. Не всяка шарка става за големи площи.

А иначе всичко се чупи при добро желание или лош късмет. Даже за естествения камък е по-вероятно, защото може да има скрит дефект.

# 220
  • Раковски
  • Мнения: 2 165
В Икеа за същата кухня от техните модулни ми дадоха офета 2450лв. Simple Smile

Няма как да същите за такава разлика в парите, вероятно на външен се докарват да си приличат, но като материали и като механизми ще има разлика (без да защитавам икеа).

# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Вътре бяло ПДЧ най-обикновено, отвън подобни вратички МДФ.
Ся механизмите сигурно са им различни, ама самата кухня колко да е различна?!?? Разбирам цялата да беше МДФ, ама не е.

# 222
  • Варна
  • Мнения: 1 914
Някой ползва ли черна мивка на Фат (фатгранит)? Този цвят ми е най-подходящ, а вече 2 продавачки ме плашат, че много се цапат от варовитата вода във Варна. Бих помолила за реална снимка!

# 223
  • Мнения: 6 843
Току-що разбрах, че кухнята на майката приятеля ми е от тази фирма, Бенджи. Струвала е 700 лева преди 12 години и е от ПДЧ. Доволна е.

# 224
  • Мнения: 9 683
А, имам го аз предвид за големите шарки на каменните плотове Wink  Като се изреже, шарката е само на част от плота, в другите части няма, което не ми стои красиво. Виждам го това по някои филмчета по FLN.
ЧС е споделяла, че някои гранити са по-хигроскопични от други, особено тези с най-атрактивните шарки. Та ще поразпитам и на място (смятам да ходя да видя на живо в тази фирма, дето има картинки на страницата си). Ще проуча и в нета.
За гръбче и аз не искам гранит като плота по 3 причини - 1) тежък е гранита; 2) ако се наложи (ако ми се прииска) да се пробие дупка за закачане на нещо допълнително на стената, пробиването на гранита ще е много по-трудно от пробиването на плочка; 3) ще стане много шарено за моя вкус, ако и плотът, и гърбът са с големи ефекти.
Засега мисля плотът да е с ефектите (не прекалени), а гърбът да е неутрален, така плотът ще е акцент.

Общи условия

Активация на акаунт