Нашите кухни - 80

  • 53 841
  • 746
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 39 412
Ако масата е от пдч тя се кантира където е и най-слабото място на плота. Лепилото не е водоустойчиво и винаги трябва да има покривка, че може да се раздуе с времето.
От опит споделям, че това не е така. Ползвам маса с ПДЧ плот и не е мръднал повече от 13 години. Яка експлоатация.

# 316
  • Варна
  • Мнения: 1 919
За масата, чиято снимка ви показах не разбрах, от какво според вас е плотът?
Т.е как е постига дебелина ок. 3-4 см, и ширина 80 см.

# 317
  • София
  • Мнения: 12 006
Такава маса, ако е разтегателна би била адски неудобна за 4 човека, т.к. краката на хората се падат там където са краката на масата.

# 318
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Ако масата е от пдч тя се кантира където е и най-слабото място на плота. Лепилото не е водоустойчиво и винаги трябва да има покривка, че може да се раздуе с времето.
От опит споделям, че това не е така. Ползвам маса с ПДЧ плот и не е мръднал повече от 13 години. Яка експлоатация.
дай да я видя масата.

# 319
  • BG
  • Мнения: 2 217
Petiaivanov, пълно съвпадение с моите критерии за кухня, като изключим, че сме се спряли на лъскава кухня... Светло бежов гланц. Но ме накара да се замисля... Лъскавите кухни имат ли някакви недостатъци спрямо матовите и ако да, какви? Не искам да й слугувам на тази кухня и да съм постоянно с парцала Smiley Да не се окаже, че веднага след монтирането ще "лъснат" някои минуси и да съжалим за избора си

Горните шкафове на нашата кухня са точно бежов гланц. Simple Smile Ами остават пръсти и мен ме дразни, та съм доста често с парцала, както си споменала. Wink

# 320
  • Мнения: 3 096
Вчера казах на мъжа ми какви са ми притесненията и той каза, че той щял да чисти зацапаното Smiling Imp То при нас няма голям избор, понеже сме се спряли на модулна кухня и повечето вратички са гланц, мат са само два цвята, за които мъжът ми твърди, че целите мостри били на отпечатъци от пръсти. Ще огледаме пак на място, но хич не ме кефи идеята за постоянно чистене Grin

# 321
  • Мнения: 5 080
Всеки проект по индивидуални размери струва пари. Не знам да има фирма, която да изготвя проект-оферта и да го предоставя безплатно на клиента. След това, при изработка на кухнята, фирмата прави отстъпка от крайната цена за изготвения проект. Ако няма да изработваш при изработилия го, трябва да го платиш.

Допълвам, за да не пиша нов пост:
Проект на модулна кухня правят в Икеа, но във Върна няма магазин - https://www.ikea.bg/customer-support/siteservices/individualen-proekt/
"Изготвянето на индивидуален проект за кухня от наш сътрудник е безплатно. Предоставянето на проекта на електронен или хартиен носител се извършва след заплащане на цена от 50 лв. с ДДС. Сумата се приспада в пълния си размер при закупуването на кухнята в срок до 90 календарни дни от датата на предаване на проекта.
Ако желаете, можете да опитате да проектирате и сами чрез нашата специална 3D програма, която е налична тук."

Програма за проектиране - https://www.ikea.bg/customer-support/siteservices/planning-tools/kitchen-planner/
??? Всяка фирма ли?  В Диалог е безплатно.

Имам питане към тези, чиито гърбове на кухни са от стъкло - лесно ли се чистят мазнини и ако имате сравнение спрямо други гърбове дали остават следи от влага.
2. Вярно ли е, че дължината на пътя от аспиратора до отвора в стената няма значение за ефективността му?

Последна редакция: нд, 27 окт 2019, 13:01 от Фръц!

# 322
  • софия
  • Мнения: 25 482
Поздравления! Диалог явно са алтруисти. Всички към безплатните проекти.

# 323
  • Мнения: 41 035
Вчера казах на мъжа ми какви са ми притесненията и той каза, че той щял да чисти зацапаното Smiling Imp То при нас няма голям избор, понеже сме се спряли на модулна кухня и повечето вратички са гланц, мат са само два цвята, за които мъжът ми твърди, че целите мостри били на отпечатъци от пръсти. Ще огледаме пак на място, но хич не ме кефи идеята за постоянно чистене Grin

Моите горни шкафове са гланц (някакво ПВЦ вероятно покритие на Модекс). Не остават особено много пръсти, а и човек свиква да не ги пипа. Но каквото остане, ако ще и да е отпечатък на пръст намазан с лютеница, се забърсва без остатък с попиваща кърпичка или мокра универсална кърпичка. От време на време, когато бърша плота или масата, минавам един бръс и по шкафовете и това е. Отнема 15-30 секунди. Та не е болка за умиране, ако повърхността не е някаква попиваща мръсното.

2. Вярно ли е, че дължината на пътя от аспиратора до отвора в стената няма значение за ефективността му?

Не е вярно, има значение, но не е чак толкова критично, ако става въпроса за половин - един метър. Но ако минаваш няколко метра с няколко чупки вече е друга работа.

# 324
  • Мнения: 878
В Диалог е безплатна 2D схема, 3D проект, с всякакви коментари по него получаваш след първото капаро.

# 325
  • Мнения: 39 412
Ако масата е от пдч тя се кантира където е и най-слабото място на плота. Лепилото не е водоустойчиво и винаги трябва да има покривка, че може да се раздуе с времето.
От опит споделям, че това не е така. Ползвам маса с ПДЧ плот и не е мръднал повече от 13 години. Яка експлоатация.
дай да я видя масата.


# 326
  • София
  • Мнения: 70
Здравейте. Може ли да споделите ако знаете фирми за принт стъкло. За гръб на кухня. Търся изгодни предложения.

# 327
  • Варна
  • Мнения: 1 200
Здравейте! Моля за мнение за тези две мивки. Добри ли са. Препоръчвате ли ги.
1. http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=14&c=177&pid=2985
2.http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=14&c=177&pid=2856

# 328
  • София
  • Мнения: 3 461
Залисана в безкрайния ремонт и всички неща,които изскачат ден след ден,забравих да публикувам снимки на завършената кухня
Имам още някои детайли и аксесоари за добавяне,но основното е-имам си така мечтаната и супер удобна кухня.Продължавам издирването на кошче,което да сложа в шкафа под мивката под рафт с височина 30 см....

# 329
  • Мнения: 12 473
Хубава е. А как
ще е “отсреща”?

Общи условия

Активация на акаунт