С какво ви дразнят свекървите? – 115

  • 39 097
  • 750
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 28 586
Ами синът на свекърите да им е платил почивка.
Тъй де.
Като е "тъй", защо упрекваш нея?

П.П. Говоря за това:
Цитат
Водиш родителите си на Тасос, а свекърите не.

# 616
# 617
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Ами синът на свекърите да им е платил почивка.
Тъй де.
Като е "тъй", защо упрекваш нея?
Скрит текст:
П.П. Говоря за това:
Цитат
Водиш родителите си на Тасос, а свекърите не.
Защото винаги злата гадна снаха е виновна за всичко. Не може мъжо, или иначе казано на мама момченцето да е виновен! Laughing

# 618
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Ами синът на свекърите да им е платил почивка.
Тъй де.
Като е "тъй", защо упрекваш нея?
Къде точно я упрекнах? Кефя ѝ се, че се справя успешно. Стана ми кофти за родителите ѝ. Под достойнството ми е да приема подобна оферта. Ако дъщерята е сама с детето на Тасос - да.

Последна редакция: сб, 09 ное 2019, 12:15 от Вяра

# 619
  • София
  • Мнения: 28 586
Ето къде я упрекна:
Наистина нямаш срам. Водиш родителите си на Тасос, а свекърите не. Поне два-три дни на СПА да им беше подарила.


Афродита, да.
В примера на КАГ, домакинята си гледа гостите, домакинът го мързи и брои мухите, обаче домакинята виновна, защото била помолила само една от гостенките да върши работата на домакина.
Тук снахата виновна, че мъжът не платил/организирал/поканил родителите си.

# 620
  • при късмета
  • Мнения: 24 011
Отиваме да закараме детето при баба му. Този уикенд ще сме младоженци

# 621
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Ами синът на свекърите да им е платил почивка.
Тъй де.
Като е "тъй", защо упрекваш нея?
Къде точно я упрекнах? Кефя ѝ се, че се справя успешно. Стана ми кофти за родителите ѝ. За мен е под достойнството ми подобна оферта. Ако дъщерята е сама с детето на Тасос - да.
Под достойнството ти е да си погледаш внучето и да прекарате няколко дни заедно ??!?!?! SatisfiedSatisfiedSatisfied Може и свекърите й така да мислят и затова да не са заведени никъде. Rolling Eyes

# 622
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Буквалният прочит на постовете ми не е за педпочитане. Сметкаджийството на снахите е пословично. Многократно се е проявявало в темата. В момента случаят с Тасос ми направи впечатление и затова го вметнах между разсъжденията кога детето става бреме за родителите и как на снахите им уйдисва да си правят сметка без кръчмар. Свекървите с косури, на тях деца само при крайна необходимост от лично време. Баби са - ще гледат деца при подсвиркване и колкото ни е нужно, за да ги смятаме за добри (случая с релаксиращата младеж и бабите по пързалките). В противен случай стават лоши. Айде моля! Като ще са лоши - нека е както трябва.

Под достойнството ти е да си погледаш внучето и да прекарате няколко дни заедно ??!?!?! SatisfiedSatisfiedSatisfied Може и свекърите й така да мислят и затова да не са заведени никъде. Rolling Eyes
Не, под достойнството ми е да ми плащат почивката на Тасос.

Да, може и да са честолюбиви и затова просто да им го прикепят със задачата да му осигурят разнообразие. А може да са богати и да могат. А тъстовете да са бедни и да са зажадняли за море. Възможности колкото искаш.

Последна редакция: сб, 09 ное 2019, 10:04 от Вяра

# 623
  • София
  • Мнения: 28 586
Вяра, тъй като тук комуникацията е писмена, израженията на лицето не се виждат, а ние не се познаваме, няма как да знам със сигурност какво си искала да кажеш. Когато пишеш "Защо не си завела свекърите на СПА?", чета "Защо не си завела свекърите на СПА?". Това едно. Второ. Колкото снахите са сметкаджийки, толкова и свекървите са зли.

П.П. Относно сметката без кръчмар.
Свекърът ми решил още преди години къде ще живея аз. Пълно е със свекъри, които строят/купуват жилища с мисълта, че в тях ще живеят снахите им, без въобще да им хрумне, че въпросните снахи са единствените, които имат право да решават къде ще живеят. Ето това е Сметка без кръчмар.

# 624
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Вяра, тъй като тук комуникацията е писмена, израженията на лицето не се виждат, а ние не се познаваме, няма как да знам със сигурност какво си искала да кажеш. Когато пишеш "Защо не си завела свекърите на СПА?", чета "Защо не си завела свекърите на СПА?". Това едно. Второ. Колкото снахите са сметкаджийки, толкова и свекървите са зли.

П.П. Относно сметката без кръчмар.
Свекърът ми решил още преди години къде ще живея аз. Пълно е със свекъри, които строят/купуват жилища с мисълта, че в тях ще живеят снахите им, без въобще да им хрумне, че въпросните снахи са единствените, които имат право да решават къде ще живеят. Ето това е Сметка без кръчмар.
Ти нали вървиш с мъж?

# 625
  • София
  • Мнения: 28 586
В какъв смисъл "да вървя с мъж"?

Принципно съм самостоятелен възрастен, с акъла си и не под запрещение, но ми се струва, че не разбрах въпроса ти.

# 626
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
В какъв смисъл "да вървя с мъж"?

Принципно съм самостоятелен възрастен, с акъла си и не под запрещение, но ми се струва, че не разбрах въпроса ти.
Не решавате ли заедно къде ще живеете?

# 627
  • София
  • Мнения: 28 586
Да, двамата решаваме, не свекърите.

# 628
  • France
  • Мнения: 12 584
Очаквах, че ще ми се карате как съм натресла тъстовете на мъжо, но не мислех, че акцента ще бъде сложен върху парите. Flushed
Нема страшно, Верче, ще уважа достойнството ти и никъде няма да те каня Joy

# 629
  • Мнения: 4 413
Ние пък пътуваме с моите родители. До скоро само на почивки, но вече можем и на обиколки из страната. Те пешеходстват много и малката не издържаше. Вече имат еднаква издържливост с баща ми. Неговата намаля, нейната се увеличава и сме в златната среда. Ами забавно е. Обаче обслужването на детето си е от нас. За Коледа ни предстои пак пътуване и всички чакаме с нетърпение. Баба и дядо чакат с нетърпение детето да се съгласи да пътува с тях и без нас. И това ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт