С какво ви дразнят свекървите? – 115

  • 39 009
  • 750
  •   1
Отговори
# 630
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 312
Очаквах, че ще ми се карате как съм натресла тъстовете на мъжо, но не мислех, че акцента ще бъде сложен върху парите. Flushed
Сама си постави акцента, след като се изперчи.
 
Що да си ги натресла? Той може също да ги иска. Пред възможността да му изветрее бирата, докато подтичва след наследника, една баба и един дядо са си за предпочитане. Като цяло твоят казус ми беше интересен с друго. Къш при свекървата, за да има и тя време да се порадва на внук. а мама и тате тропосани до нас на Тасос. Честно, щом си го направила това - кефиш. Много си щедра не само в материален, но и в емоционален план.

Последна редакция: сб, 09 ное 2019, 12:19 от Вяра

# 631
  • София
  • Мнения: 12 006
До къде можело да стигне свекървенството - свекърва, да завижда на чужди сватове, че ги би завели на море. JoyJoyJoy

# 632
  • France
  • Мнения: 12 245
То се подразбира, че чуждите родители са "натресени" по принцип на половинката. Мъжка или женска Joy
И да, наистина съм щедра материално и финансово към хората, които обичам.
Между другото синът ми не е кръвен внук на свекървата, която е мащеха на ММ. И пак му се радва жената. Тц, тц какви хора има...

# 633
  • София
  • Мнения: 28 109
Е, малко по-рано свекърва завиждаше на тъща, че тъщата прислужва вместо сина ѝ...

# 634
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 312
До къде можело да стигне свекървенството - свекърва, да завижда на чужди сватове, че ги би завели на море. JoyJoyJoy
Не знам къде видя завист, при положение, че изказах искрените си съжаления за майката, че и бащата на момичето.

То се подразбира, че чуждите родители са "натресени" по принцип на половинката. Мъжка или женска Joy
И да, наистина съм щедра материално и финансово към хората, които обичам.
Между другото синът ми не е кръвен внук на свекървата, която е мащеха на ММ.
Държала ли се е с него като родна майка?

# 635
  • Мнения: 7 006
Ако някой ми дари нещо,с идеята,че трябва до гроб да съм му длъжна,ще пие една студена вода и ще си остане с армагана..
Слънцето като грее,очаква ли от мен да му се кланям и благодаря,за туй,че поддържа живота на планетата,респективно и моя?
Дървото ражда плодове,понеже такова е естеството на съществуването му.Никой не коленичи пред него с благоговение,нали?
Е,тогава,защо свеки очаква каквото и да било,понеже била дала?
Това не е безкористно даване,това е даване с корист и очакване на облага в замяна на даденото.
Е,да,ама аз отказвам да бъда стъпало от нечия пирамидка..На тоя това ще дадем,понеже ще получим обратно,еди си какво,на онзи ще дадем и направим инак,щото после ще ни е длъжен и т.н...Не вземам от хора,които не умеят да дават.Обидно е за мен самата.
В конкретния случай,ама що майката на снахата шетала,а пък свеки дето била дарила дома,не е допускана в него..
Ами,че това е майка ми,ще я допускам в дома си когато и както ми е кеф.От друга страна,в ролята си на домакиня на този дом,имам правото да реша,кой ще ми пипа посудата и кой не.
Или понеже домът е дарен от свеки,то и правилата в него трябва да се определят от нея?
Дала си им дом,чудесно.
Искаш да имаш постоянен достъп до този дом?Това,вече не е чудесно.Ама хич.

п.п.Ако снахата не допускаше и майка си,щеше ли да е по-различно?

# 636
  • Мнения: 757
Много се изражда тонът в темата и е изключително неприятно за писане. Мисля, че още в началото на казусчето с морето уточнихме с потребителката, че възрастта на въпросната баба не беше предразполагаща за удоволствие с внучето през цялото време.
Afrodita, аз никъде не бях споменала, че хората са непознати за мен, не се съмнявайте, че беше свкървата:)...и съм абсолютно съгласна с онова, което подчертахте във Ваш пост за  различната гледна точка.
Никога не бих си помислила да защитавам свекървите, аз самата съм само снаха, която никога не би отишла на море със своята. Това е моето виждане за нещата, дано бъда разбрана, че не искам да обидя никого тук.

# 637
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 312
Ако някой ми дари нещо,с идеята,че трябва до гроб да съм му длъжна,ще пие една студена вода и ще си остане с армагана..
Слънцето като грее,очаква ли от мен да му се кланям и благодаря,за туй,че поддържа живота на планетата,респективно и моя?
Дървото ражда плодове,понеже такова е естеството на съществуването му.Никой не коленичи пред него с благоговение,нали?
Е,тогава,защо свеки очаква каквото и да било,понеже била дала?
Това не е безкористно даване,това е даване с корист и очакване на облага в замяна на даденото. И как точно може да се облажи свека? Като ѝ разрешаваш да гледа детето може би?
Е,да,ама аз не отказвам да бъда стъпало от нечия пирамида..И не вземам от хора,които не умеят да дават.Обидно е за мен самата.
В конкретния случай,ама що майката на снахата шетала,а пък свеки дето била дарила дома,не е допускана в него..
Ами,че това е майка ми,ще я допускам в дома си когато и както ми е кеф.От друга страна,в ролята си на домакиня на този дом,имам правото да реша,кой ще ми пипа посудата и кой не.
Или понеже домът е дарен от свеки,то и правилата в него трябва да се определят от нея?  Определено да. Щом тя се чувства неприятно в подобна ситуация, а на мен не ми коства нищо, за да ѝ спестя неудобството, ще ѝ го спестя. Ако ми е много важно да я засегна, ще продължа да се правя на неразбрала. Малко човещина да проявиш към човека, който ти е протегнал ръка, не е излишна.
Дала си им дом,чудесно.
Искаш да имаш постоянен достъп до този дом?Това,вече не е чудесно.Ама хич. Кой говори за постоянен достъп? Става въпрос за родова сбирка, на която е поканена сватята. Сватята е гост на родовата сбирка в дома на свекървата и целия им цирк е излишно преиграване.

п.п.Ако снахата не допускаше и майка си,щеше ли да е по-различно? Не, нека са всички заедно, но и човещина да има.

# 638
  • София
  • Мнения: 24 839

П.П. Относно сметката без кръчмар.
Свекърът ми решил още преди години къде ще живея аз. Пълно е със свекъри, които строят/купуват жилища с мисълта, че в тях ще живеят снахите им, без въобще да им хрумне, че въпросните снахи са единствените, които имат право да решават къде ще живеят. Ето това е Сметка без кръчмар.

Ето ти друга гледна точка-на свекъра и всички, направили като него:
Човекът е живял и работил така, че да направи жилище на СИНА СИ, та като се ожени да не се гърби като баща си, ами да си постига другите цели и мечти.
Това, че бъдещата снаха няма да иска да живее там, не е проблем на свекъра-той не е правил за нея жилището.
Сметката му е с двама кръчмаря, не с един- винаги синът му ще има къде да се прибере, ако бракът му се разпадне и винаги жилището може да се продаде, ако свекърът закъса на стари години, а снахата е стиснала сина му за топките.

# 639
  • София
  • Мнения: 28 109
Свекърът ми очакваше аз да го отглеждам. Има две деца.

Доколкото помня, не бяха в дома на свекървата, а на младото семейство. Това относно примера на КАГ.

Абсурд, писала съм безброй пъти – цялата разправия между мен и свекъра ми (и двете сестри на свекървата се включваха) стана, защото аз отказах да живея там. За него това беше и продължава да бъде проблем.
Жилището не може да се продаде, защото той няма друго.

# 640
  • Мнения: 7 006
Ако някой ми дари нещо,с идеята,че трябва до гроб да съм му длъжна,ще пие една студена вода и ще си остане с армагана..
Слънцето като грее,очаква ли от мен да му се кланям и благодаря,за туй,че поддържа живота на планетата,респективно и моя?
Дървото ражда плодове,понеже такова е естеството на съществуването му.Никой не коленичи пред него с благоговение,нали?
Е,тогава,защо свеки очаква каквото и да било,понеже била дала?
Това не е безкористно даване,това е даване с корист и очакване на облага в замяна на даденото. И как точно може да се облажи свека? Като ѝ разрешаваш да гледа детето може би?
Е,да,ама аз не отказвам да бъда стъпало от нечия пирамида..И не вземам от хора,които не умеят да дават.Обидно е за мен самата.
В конкретния случай,ама що майката на снахата шетала,а пък свеки дето била дарила дома,не е допускана в него..
Ами,че това е майка ми,ще я допускам в дома си когато и както ми е кеф.От друга страна,в ролята си на домакиня на този дом,имам правото да реша,кой ще ми пипа посудата и кой не.
Или понеже домът е дарен от свеки,то и правилата в него трябва да се определят от нея?  Определено да. Щом тя се чувства неприятно в подобна ситуация, а на мен не ми коства нищо, за да ѝ спестя неудобството, ще ѝ го спестя. Ако ми е много важно да я засегна, ще продължа да се правя на неразбрала. Малко човещина да проявиш към човека, който ти е протегнал ръка, не е излишна.
Дала си им дом,чудесно.
Искаш да имаш постоянен достъп до този дом?Това,вече не е чудесно.Ама хич. Кой говори за постоянен достъп? Става въпрос за родова сбирка, на която е поканена сватята. Сватята е гост на родовата сбирка в дома на свекървата и целия им цирк е излишно преиграване.

п.п.Ако снахата не допускаше и майка си,щеше ли да е по-различно? Не, нека са всички заедно, но и човещина да има.

Как точно ще се облажи свеки ли?
Ами това е опит да си купиш уважение и добро отношение.Не знам някой да си купува нещо,което не желае да притежава или ползва.
Ако не бе опит за покупка на добри отношения,казусът не би стоял изложен пред нас.


Родова сбирка,но не в дома на свекито,а на снахата,нали?Тогава какви са тези нелепи свекървенски претенции,че нямала достъп до черпаците,още повече с лицемерния мотив "ама какво ще кажат хората.."Аз разбирам поне да беше убеденост,че домакинските ѝ умения са по-добри и така ще допринесе за реалния комфорт на гостите,а то всичко опира до това какво щели да кажат..Крайно лицемерно.

Освен това,понеже казваш,че би предостъпила кухнята на свеки в тая ситуация,което е разумно за да няма  драми тип "Селска чест",но дали свеки е изявила това си желание,или е очаквала снахата по презумция да се сети,щото нали..Домът е подарен все пак..?

# 641
  • София
  • Мнения: 12 006
То голяма драма, че свека не била царицата на черпака и сервитьорка в чуждата къща Joy Какъв срам и позор, сватята й откраднала тази роля. Срам и позор за свека! Ама сега по-важното е какво ще кажат Ората?!?!?! JoyJoyJoy

# 642
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 312
Ако някой ми дари нещо,с идеята,че трябва до гроб да съм му длъжна,ще пие една студена вода и ще си остане с армагана..
Слънцето като грее,очаква ли от мен да му се кланям и благодаря,за туй,че поддържа живота на планетата,респективно и моя?
Дървото ражда плодове,понеже такова е естеството на съществуването му.Никой не коленичи пред него с благоговение,нали?
Е,тогава,защо свеки очаква каквото и да било,понеже била дала?
Това не е безкористно даване,това е даване с корист и очакване на облага в замяна на даденото. И как точно може да се облажи свека? Като ѝ разрешаваш да гледа детето може би?
Е,да,ама аз не отказвам да бъда стъпало от нечия пирамида..И не вземам от хора,които не умеят да дават.Обидно е за мен самата.
В конкретния случай,ама що майката на снахата шетала,а пък свеки дето била дарила дома,не е допускана в него..
Ами,че това е майка ми,ще я допускам в дома си когато и както ми е кеф.От друга страна,в ролята си на домакиня на този дом,имам правото да реша,кой ще ми пипа посудата и кой не.
Или понеже домът е дарен от свеки,то и правилата в него трябва да се определят от нея?  Определено да. Щом тя се чувства неприятно в подобна ситуация, а на мен не ми коства нищо, за да ѝ спестя неудобството, ще ѝ го спестя. Ако ми е много важно да я засегна, ще продължа да се правя на неразбрала. Малко човещина да проявиш към човека, който ти е протегнал ръка, не е излишна.
Дала си им дом,чудесно.
Искаш да имаш постоянен достъп до този дом?Това,вече не е чудесно.Ама хич. Кой говори за постоянен достъп? Става въпрос за родова сбирка, на която е поканена сватята. Сватята е гост на родовата сбирка в дома на свекървата и целия им цирк е излишно преиграване.

п.п.Ако снахата не допускаше и майка си,щеше ли да е по-различно? Не, нека са всички заедно, но и човещина да има.

Как точно ще се облажи свеки ли?
Ами това е опит да си купиш уважение и добро отношение.Не знам някой да си купува нещо,което не желае да притежава или ползва.
Ако не бе опит за покупка на добри отношения,казусът не би стоял изложен пред нас.


Родова сбирка,но не в дома на свекито,а на снахата,нали?Тогава какви са тези нелепи свекървенски претенции,че нямала достъп до черпаците,още повече с лицемерния мотив "ама какво ще кажат хората.."Аз разбирам поне да беше убеденост,че домакинските ѝ умения са по-добри и така ще допринесе за реалния комфорт на гостите,а то всичко опира до това какво щели да кажат..Крайно лицемерно.

Добро отношение имам към всеки, който не ми е навредил. С какво точно навреди свекървата, че да няма към нея добро отношение, и защо е толкова важно да се погазват чувствата ѝ? Елементарно съобразяване с другия - не ѝ е приятно да е в подобна ситуация, не се старая да създам условия, в които тя да се чувства неловко.

Афродито, стига подскача като парле пред майка.

# 643
  • София
  • Мнения: 12 006
Афродито, стига подскача като парле пред майка.
Само изказът ти говори достатъчно за личността ти Simple Smile А тези остарели приказки, ги приказвай на село на мегданя Simple Smile Когато няма с какво да си защитиш тезата или срещнеш мнение различно от твоето - плюеш Joy Браво!

# 644
  • София
  • Мнения: 24 839


Как точно ще се облажи свеки ли?
Ами това е опит да си купиш уважение и добро отношение.Не знам някой да си купува нещо,което не желае да притежава или ползва.
Ако не бе опит за покупка на добри отношения,казусът не би стоял изложен пред нас.


Родова сбирка,но не в дома на свекито,а на снахата,нали?Тогава какви са тези нелепи свекървенски претенции,че нямала достъп до черпаците,още повече с лицемерния мотив "ама какво ще кажат хората.."Аз разбирам поне да беше убеденост,че домакинските ѝ умения са по-добри и така ще допринесе за реалния комфорт на гостите,а то всичко опира до това какво щели да кажат..Крайно лицемерно.

Освен това,понеже казваш,че би предостъпила кухнята на свеки в тая ситуация,което е разумно за да няма  драми тип "Селска чест",но дали свеки е изявила това си желание,или е очаквала снахата по презумция да се сети,щото нали..Домът е подарен все пак..?

Не си права!
Свекървата е дала имота на семейството на сина си.
Това е семейното им жилище, а не жилището на снахата.
И когато се прави родова среща, и когато тъщата е там, елементарното възпитание изисква еднакво отношение към двете майки. Не момата да се прави на велика, защото е намерила тактични и кротки хора, които да ѝ изтърпят изцепките.
Говорим за отношения, които трябва да бъдат уважителни, дори и да не е дала свекървата жилище.
Само че, в случая, щом и майката на снахата играе в тандем, е ясно че простотията е до шия и наследствена. Знае се и, че простакът е непобедим, за жалост.

[b₪₪₪ Afrodita ₪₪₪][/b], няма начин да си толкова първична. Явно, добре се забавляваш. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт