Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 22

  • 14 725
  • 722
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 1 267
45 см е (аег), пускам я на 30 мин програма.
Последния път я пуснах без препарат, но пак имаше пяна.

# 661
  • София
  • Мнения: 12 006
Може би има много препарат останал по нея, пусни я на дълга програма ако е с  посуда - с по-малко препарат, ако е празна - без. Ако ползваш капсули или таблетки - много са й 1 бр., те са за 60см.

# 662
  • Мнения: 17
Аз има със зеолит, но Сименс , много съм доволна!
За мен има голяма разлика с предишната ми Тека, от която също бях много доволна. Програмите ме устройват идеално!
Хареса ми и тази от почти 1.8, заради самостоятелното избиране на програми, аз обичам такива неща ии бих си взела нея от така предложените. Ако имате въпроси за зеолита - питайте! Simple Smile
Интересно ми е каква е тази 3д въздушна струя при сушене със зеолита, по естествен път от топлината ли се образува или има вентилатор?

# 663
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 960
Нямам никаква идея Grinning
Може би някой с техническо образование може да го обясни.
Аз като потребител виждам крайния резултат, от който съм повече от доволна Grinning

# 664
  • Мнения: 82
Здравейте, имам съдомиялна Електролукс, беше от по висок клас на марката, имам я от точно 2 години, почти всеки ден се пуска. От около 3 седмици имам проблем, който според мен се дължи на ниско налягане на  водата, ноооо вече почвам да се съмнявам дали нямам проблем със самият уред. Започва да работи и след около 5 минути спира и започва да писка, на екрана се изписва грешка I30  , което според книжката е защита от протичане, но според моят баща, който я е монтирал налягането на водата е слабо. Наистина от едно известно време в града в който живея налягането е намалено умишлено, един ден  дори и пералнята ми спря да работи поради същият проблем. Отделно от защитата на самата съдомиялна , баща ми е монтирал допълнителен кран преди самият уред, която спира притока на вода ако налягането е под някакво число не знам какво обаче. Как без да я разглобявам да стигна до някакво заключение или е невъзможно, съдомиялната е вградена изцяло. Факт е, че след като спре аз я изключвам от контакта защото не спира да пиука, след известно време като я пусна и си продължава и измива всичко. това известно време понякога са  няколко часа, а понякога повече от един ден , аз добна късно вечер или рано сутрин, уж да няма много потребление на вода и да  има налягане.....

# 665
  • Мнения: 5 833
Опитвала ли си отложен старт? Нощем няма такова потребление и няма да има проблем с налягането, ако е от него. Аз по принцип ползвам отложен старт и за пералня и за съдомиялна.

# 666
  • Мнения: 82
Не съм сигурна, че имам отложен старт, наистина  не съм чела в книжката, но честно малко ме е страх защото ще ме събуди, въпреки, че е в кухнята като почне да пиука не спира докато не я извадя от контакта. Предпочитам да съм наоколо и да я спра. Според вас ако има проблем и не е от налягането не би трябвало да може да продължи да мие, както всъщност се случва. Успокоявам се сама ...Simple Smile

# 667
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Старата ми миялна(Bosch) направи същият проблем-започва да работи,но след 3мин изписваше грешка(някакво F,не помня точно),пискаше и спира да работи(и с рестарт не се оправяше).Извикахме техник,оказа се,че помпата е за смяна,скъп ремонт,и купихме нова,но 8г беше работила почти ежедневно.

# 668
  • Мнения: 13 172
Нямам никаква идея Grinning
Може би някой с техническо образование може да го обясни.
Аз като потребител виждам крайния резултат, от който съм повече от доволна Grinning
Значи ги суши по-добре?
На тази се чудя дали си заслужава https://www.technopolis.bg/bg/S%C3%A0domiyalni-za-vgrazhdane/S%C … V66TX01E/p/683932

За тази ми е другата чуденка, в момента е намалена доста
https://www.miele.bg/domestic/dishwashers-2510.htm?mat=10717890& … _4680_SCVi_Active

# 669
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 960
Не виждам първата, излиза ми черен петък.

# 670
  • София
  • Мнения: 12 006
Не виждам първата, излиза ми черен петък.
BOSCH SPV66TX01E А+++
Тя не беше ли доста коментирана тук, освен ако не я бъркам с друг модел с трета кошница. Спомням си, че бяха много доволни от нея.

# 671
  • Мнения: X
Аз не мисля, че Миелето си заслужава цената.

# 672
  • Мнения: 17
Милето е на почти двойна цена, според мен не си струва, вземете си боша, аз днес си взех https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-za-vgrazhdane-bosch-smv-68-mx-04e , тя е почти същата като тази която сте постнали, само че е 60см, тези дни като дойде и я монтирам и ползвам, ще дам отзиви, това което масово се ползва тук е бош.

# 673
  • Мнения: 13 172
В момента и Боша, и Милето са на една цена, затова се чудя.

# 674
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 960
Папиш, и двата модела са еднотипни. Боша е с малко по-добри показатели, по-икономична.
Има програма за почистване и дезинфекция, ако това е важно. Аз си ползвам почистващата програма. Пав беше казала, че при съдомиялните Сименс били най-добрите, като Миеле при пералните.
Която от двете да вземеш, мисля, че няма да съжаляваш Grinning Ако имаш възможност да ги видиш, мисля, че ще решиш по-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт