Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 22

  • 14 903
  • 722
  •   1
Отговори
# 540
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 021
Меган, преди доста години съм ползвала Горене, съдомиялна, 45 см. До изтичане на гаранцията виках доста пъти сервизни техници, последния път, човека каза, че надали ще изкара и 2м.след гаранцията. Така и стана, "умря" месец след втората година. Сега, те се водят хубави, от едно време. Grinning На тази марка сложих кръст! Помисли за по-голям бюджет и друга марка, иначе не е рентабилно. С най-добри чувства! Ти си знаеш все пак!

# 541
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Ей,голямо заклеймяване на тая марка.

# 542
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Да,защото сме ползвали Горение(ИЗгорение)и знаем "за какво иде реч".Затова се изказваме,че вече и "за без пари" да ми дават уред на Горение,няма да го взема!

# 543
  • София
  • Мнения: 2 051
Аз също не харесвам тази марка, но понякога си мисля, че всичко е до късмет. Нашата миялна машина е Беко, купихме я преди 10 години най-евтината, не е за вграждане, живеехме на квартира и решихме, че няма нужда да даваме много пари. Е до ден днешен мие безотказно, пускам я абсолютно всяка вечер, мия кажи речи абсолютно всичко в нея, много мразя да мия на ръка. Преди година протече и си викам - хайде до тук беше, оказа се, че горната перка се е спукала, купих нова и я смених.
За сравнение фурната ми е Бош, уж добра марка, но на иноксовия панел отгоре се появиха петна от ръжда.

# 544
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Да,защото сме ползвали Горение(ИЗгорение)и знаем "за какво иде реч".Затова се изказваме,че вече и "за без пари" да ми дават уред на Горение,няма да го взема!

Нали не мислите,че сте единствените във вселената ,които са ползвали марката? И аз ползвам gorenje и съм доволен от марката.Айде сега,кой е прав?
Естествено,че всичко е на късмет.
Аз също не харесвам samsung  и  AEG ,но не плюя по тях и съм сигурен,че има много хора които си ги харесват и си ги ползват безпроблемно.
Хайде малко по-обективно,моля Wink

П.П: Да не излезе сега,че съм някакъв луд фен на марката. При различните уреди бих купил различен бранд. В интерес на истината сравнявах на живо сушилня Bosch и gorenje.Ами личеше си ниското качество на изработка при gorenje спрямо Bosch-a.Така,че в случая ако трябваше да избирам между двете марки сушилни ще избера Bosch. Ако трябва да избирам между gorenje и beko например,ще избера gorenje. Малко крайно ми идва да се заклеймява напълно дадена марка,която и да е тя.

# 545
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Напълно обективна съм-преди години,в жилище под наем,ползвах хладилник Горение(още гаранционен имаше теч на вода),керамични плотове-газовият така и не изкара до края на гаранцията,е...отговорът остава за Вас.От 10г.+,в двете ми жилища сме с Бош,Сименс-нямам забележки!

# 546
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
Здравейте,купихме си съдомиялна Grundig модел GSF 41821x .Опитвам се да направя настройки за твърдостта на водата и количеството блясък но не се справям.В ръководството за употреба пише да задържа бутона за настройки но в описанието на бутоните не е описан такъв бутон .Ще съм благодарна ако има някой с този модел и ми помогне !

# 547
  • София
  • Мнения: 2 051
Ами както писах по горе нашата е Беко,  но си спомням,  че като правих тази настройка се натискаше бутона, с който пускам миялната да мие, имаше някаква комбинация колко пъти трябва да се натисне в зависимост от твърдостта на водата.

# 548
  • Мнения: X
Здравейте,купихме си съдомиялна Grundig модел GSF 41821x .Опитвам се да направя настройки за твърдостта на водата и количеството блясък но не се справям.В ръководството за употреба пише да задържа бутона за настройки но в описанието на бутоните не е описан такъв бутон .Ще съм благодарна ако има някой с този модел и ми помогне !
Трябва да задържиш бутона за избор на програма, непрекъснато, за 3 секунди, това ще отвори менюто с настройките.
От тук можеш да изтеглиш ръководството за твоя модел.
https://www.technopolis.bg/medias/sys_master/h7f/h32/11402885922 … f?attachment=true

# 549
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
Благодаря ви,аз това ръководство го имам но не мога да разбера на кой бутон казват- бутон за настройки

# 550
  • Мнения: X
Ще ви излезе менюто с настройките, ако задържите за 3 секунди, непрекъснато натискане на бутона за програмите.

# 551
  • София
  • Мнения: 3 456
Снощи се опитах да направя първо тестово пускане.Сипах литър вода в отделение за сол,както в според инструкциите преди първа употреба.Почти преля.Като започнах да сипвам сол(лидълска) вече съвсем взе да прелива.Разбърквах уж да се разтвори,ама едва ли побра повече от 200 грама.Какво да правя сега?

# 552
  • Мнения: 38
Снощи се опитах да направя първо тестово пускане.Сипах литър вода в отделение за сол,както в според инструкциите преди първа употреба.Почти преля.Като започнах да сипвам сол(лидълска) вече съвсем взе да прелива.Разбърквах уж да се разтвори,ама едва ли побра повече от 200 грама.Какво да правя сега?
Нормално е да прелива. Солта не се разтваря, а се сипва, докато се напълни цялото отделение и тя изтласква навън почти всичката вода. Моята миялна (Бош) събира 1,5 кг сол и мисля, че повечето събират толкова, защото и повечето марки сол се продават в опаковка 1.5 кг. Май само тази на Лидл е 2 кг.

# 553
  • София
  • Мнения: 3 456
Значи трябва да гледам до запълване на отделението със сол,така ли?Аз се смутих от преливането на водата и спрях...

# 554
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
Благодаря ви много успях с настройките и сефтосах съдомиялната.
sssani-  точно така сипваш докато се напълни със сол нищо че прелива водата ,точно така трябва

Общи условия

Активация на акаунт