За раздялата, катарзисът и вторите шансове

  • 8 405
  • 185
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Та, цялото това бе, за да е ясно, че ревността е необоснова в изключително редки случаи.В останалите, да речем, 99%, си е напълно обоснована и логична.   Smiley
Както и в темата тук...било му писнало да я уверява, че я обича, че не изневерява.Ами не давай поводи, бе, сульо, като не щеш да те ревнуват, не дразниш другия с несподелени любови и т.н.
Да, такива не пускат мъжа/жена си на тиймбилдинг, щото нали там се плющят на воля.
Твоят мъж сигурно не ходи, но за 30 години стаж виждам доста ходещи, сигурно всичките до един са изневеряващи.
Този манталитет доста напомня на арабските и изобщо източните мъже и причините да забулват жените си.
Скрит текст:
Имам колега, който много обича да обикаля по стаите на хубавите млади колежки, като същевременно твърди, че "неговата" била ревнива и разпитвала и затова я убеждавал, че сме само стари и грозни. Такава ревност - само на приказки - лесно се прескача.

Не разбрах  каква е точно връзката на това с темата, ама ....
1.да, на тиймбилдингите се плющят.Дали е на воля, не знам, ама че плющене има, има.   Smiley
2.сигурно не всички ходещи са изневеряващи, ама поне едно 80% СА.
3.Такава ревност лесно се прескача, ама и тя не е Необоснована, а напълно обоснована....мазньото едва ли обикаля по стаите на кифлите само да им пожелава "Лека нощ". Кой го знае какво намеква и очаква, ама явно не заслужава да му се отвори парашута.   Smiley

# 121
  • Мнения: X
Добре де, вие как очаквате хора, живели доста време заедно, от днес за утре да забравят за съществуването на другия? Той не я е пребил, не ѝ е изневерил (или тя на него), не се е случило нещо фрапиращо, че да отврати единия от другия и категорично да си каже, че повече не желае да вижда другия. Всичко се е случвало по-бавно и постепенно, докато в един момент просто.....е решил, че не иска да продължава така. Говорил ѝ е-тя не чува. Може би се е надявал, че така наистина ще я разтърси и тя ще разбере колко е сериозен. Не искам да го оправдавам, но ние тук знаем само нейната версия, той не е тук за да обясни неговата гледна точка.  А в живота често се случва нещата да имат съвсем логично, но друго обяснение.
А на него може наистина тя да му липсва, да иска да е с нея, но нещо да не му достига.

# 122
  • Мнения: 3 186
Ако единствената полза от тиймбилдинга е да бъда билдната от някой колега и да разуча клюките кой с кого сА е*е в нашата фирма, няма да ходя и дори да ме пускат. Селските изпълнения са за ... селянки.

# 123
  • София
  • Мнения: 19 322
Ако единствената полза от тиймбилдинга е да бъда билдната от някой колега и да разуча клюките кой с кого сА е*е в нашата фирма, няма да ходя и дори да ме пускат. Селските изпълнения са за ... селянки.
Казваш "ако".
Но за някои хора "ако" няма, то се подразбира.
Да кажат работещите в международни фирми, но ми се струва, че дори с техните сравнително пуритански нрави, се случва тиймбилдинг с преспиване в друго населено място.

# 124
  • Мнения: 4 833
Авторката удобно убягва въпросите за възраст и това дали са живяли заедно. Да не да е пързалка темата? Нищо кажи речи конкретно не казва.

# 125
  • Мнения: 50
Тук съм, на 30 съм аз а, той-на 35.
Мислех, че съм отговорила, заблудила съм се, точно се чудех как тиймбилдинга се вмъкна в контекста Simple Smile
Оставала съм при него, имах си ключ от тях, но реално не сме живяли, заради някои фактори около моята работа. Щяхме да търсим по-голямо жилище в края на тази календарна година, или евентуално началото на следващата. Е, явно няма да се случи Sad

# 126
  • Мнения: 50
Добре де, вие как очаквате хора, живели доста време заедно, от днес за утре да забравят за съществуването на другия? Той не я е пребил, не ѝ е изневерил (или тя на него), не се е случило нещо фрапиращо, че да отврати единия от другия и категорично да си каже, че повече не желае да вижда другия. Всичко се е случвало по-бавно и постепенно, докато в един момент просто.....е решил, че не иска да продължава така. Говорил ѝ е-тя не чува. Може би се е надявал, че така наистина ще я разтърси и тя ще разбере колко е сериозен. Не искам да го оправдавам, но ние тук знаем само нейната версия, той не е тук за да обясни неговата гледна точка.  А в живота често се случва нещата да имат съвсем логично, но друго обяснение.
А на него може наистина тя да му липсва, да иска да е с нея, но нещо да не му достига.
За това и описах проблема като по-скоро в моя телевизор в първия ми пост. И той така ми представи нещата, обаче усетих нотки на задоволство, което ме обърка и за това реших и да поискам странични мнения.
Не, аз не мога да го забравя толкова бързо, а мъката ми идва точно от това, че аз съм допринесла за разрива.
Но станалото-станало.
Не мога да продължавам да тръшкам, моля и искам шансове.Каквото имах да казвам-казах го. Излях се. Бях искрена. Като смята, че съм прегрешила чак така радикално, има правото и да не ми даде шанс.
Както каза Клер, значи не е било истинско, поне не от негова страна.

# 127
  • Мнения: 6 930
Той на 35 и още играе на "трябва ми време, искам да помисля"??? Сякаш е на 20. Ясна е работата. Явно обича той да има последната дума и е усетил, че ще му доприпкаш на първото щракване с пръсти, та се измъква като бял и добър...
Айде черта!

# 128
  • София
  • Мнения: 19 322
За това и описах проблема като по-скоро в моя телевизор в първия ми пост. И той така ми представи нещата, обаче усетих нотки на задоволство, което ме обърка и за това реших и да поискам странични мнения.
Тогава следващия път му напиши номера на Енергото, да пита тях за тока.
Тъжи си сама, не споделяй с него колко ти е криво.

# 129
  • Мнения: 50
За това и описах проблема като по-скоро в моя телевизор в първия ми пост. И той така ми представи нещата, обаче усетих нотки на задоволство, което ме обърка и за това реших и да поискам странични мнения.
Тогава следващия път му напиши номера на Енергото, да пита тях за тока.
Тъжи си сама, не споделяй с него колко ти е криво.
Ами аз явно сгреших с това да му покажа как реално се чувствам.
Нека ми е обица.

# 130
  • Мнения: 50
Той на 35 и още играе на "трябва ми време, искам да помисля"??? Сякаш е на 20. Ясна е работата. Явно обича той да има последната дума и е усетил, че ще му доприпкаш на първото щракване с пръсти, та се измъква като бял и добър...
Айде черта!
Може да се е изкушил.
Когато се запознах с него, дълго време на мен ми трябваше време, тоест не ми трябваше, а директно отказвах да влизам във връзка въпреки, че от края на последната беше минала половин година.
Беше достатъчно настоятелен, дори нахален. Може би иска да усети тръпката аз да го гоня.

# 131
  • София
  • Мнения: 19 322
За това и описах проблема като по-скоро в моя телевизор в първия ми пост. И той така ми представи нещата, обаче усетих нотки на задоволство, което ме обърка и за това реших и да поискам странични мнения.
Тъжи си сама, не споделяй с него колко ти е криво.
Ами аз явно сгреших с това да му покажа как реално се чувствам. Нека ми е обица.
Е, не е грешка да си искрен, ако знаеш кога да пуснеш бариерата. Уморително е с уж близък човек да стъпваш на пръсти и да криеш чувствата си, за да не ги използва.
Ето, извинила си се веднъж, втори път, пускай мандалото. Сега топката е у него, но не се надявай особено

# 132
  • Мнения: 6 930
Той на 35 и още играе на "трябва ми време, искам да помисля"??? Сякаш е на 20. Ясна е работата. Явно обича той да има последната дума и е усетил, че ще му доприпкаш на първото щракване с пръсти, та се измъква като бял и добър...
Айде черта!
Може да се е изкушил.
Когато се запознах с него, дълго време на мен ми трябваше време, тоест не ми трябваше, а директно отказвах да влизам във връзка въпреки, че от края на последната беше минала половин година.
Беше достатъчно настоятелен, дори нахален. Може би иска да усети тръпката аз да го гоня.

На жена по-отива да се дърпа и прави на недостъпна, ама мъж на 35...че и при положение, че вече добре се познавате, какво има да мисли? Измъква ти се като мокра връв и се прави на жертва

# 133
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Този много ми напомня на един мой бивш- същите смесени сигнали и вменяване на вина. Нарцис и манипулатор. Интересно им е докато виждат, че номерът им минава и могат да те разиграват. Много е трудно да се откъснеш емоционално от такъв тип, но е голям урок. Повече не бих се оставила някой да ме прави на маймуна и такива мъже ги разпознавам отдалече. Един друг се опита след това и стана с неговите камъни по неговата глава- ще му държи влага дълго, егото на такива е много ранимо.
Преболедувай го. Това не е любов. Когато любовта е истинска, всичко се случва лесно, от самосебе си и носи само положителни емоции... няма съмнения, провокации, манипулации. Искреността и доверието трябва да са в основата на връзката. Въобще не му цепи басма на тоя. Твоя човек те чака някъде.

# 134
  • Мнения: 4 622
Сарания, как ги разпознаваш?

Общи условия

Активация на акаунт