КРУИЗИ /Тема 14/

  • 36 225
  • 756
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 5
идеята ми е да се търси круиз от Италия

# 301
  • Плевен
  • Мнения: 854
Включвам се от Дубай, за да кажа за Aida да не се притеснявате изобщо. Всеки от персонала говори английски, инфо станциите има меню на английски и даже по уредбата правиха съобщения на английски. Първото впечатление от кораба е страхотно. Весели празници на всички!
Мимчето, чакам с нетърпение като се върнете да споделиш, също и за полетите на отиване и на връщане как ги направихте? И аз загледах Аида за Дубай, но незнанието на капка немски ме притеснява...
Пожелавам на всички прекрасни празници и  незабравими пътешествия!

# 302
  • Мнения: 1 174
И ние днес слязохме от Аида Прима. Чуден кораб и организация. Децата бяха много щастливи от детския басейн и пързалките. Бяхме в кабина с балкон. Кабината беше просторна, а хамакът на терасата се оцени подобаващо. Децата получиха и малки подаръчета на тръгване. За езика потвърждавам написаното от мимчето, макар че има доста информация, която не се превежда, но това определено не е пречка за едно незабравимо изларване.
Пътувахме с fly dubai и оттам трансфери до Абу Даби, тъй като това ни беше отправната точка.

Момчето, весело изкарване!

# 303
  • Мнения: 30
Здравейте,януари заминаваме на круиз с маршрут Мавриций,Сейшели,Мадагаскар и Реюнион.Вече се поподготвих с инфо,но все пак да попитам тези които са били вече там за екскурзии,кое задължително трябва да се види и съвети въобще

# 304
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Здравейте,януари заминаваме на круиз с маршрут Мавриций,Сейшели,Мадагаскар и Реюнион.Вече се поподготвих с инфо,но все пак да попитам тези които са били вече там за екскурзии,кое задължително трябва да се види и съвети въобще
Маршрута звучи страхотно!С кой кораб ще  сте?

# 305
  • Мнения: 732
Днес слезнахме от AidaPrima. Има някои дребни забележки, но те са отделни случаи. Като цяло много ни хареса. Подаръци за Коледа за всяка кабина и за децата. Галата за Коледа беше много хубава. За ресторантите- има 4-5, които са бюфет и най-много като че ли ми допадна храната. Много добро качество. Плюс напитки по време на храненията. В 2 ресторанта, които са ала карт напитките се доплащат, посетихме единия, но храната там беше най-зле от всичко, което пробвахме.
Иначе говорих с 2-3 германки и те казаха, че предпочитата Аида пред Коста и МСЧ
И наистина, това което ми “липсваше” беше лудницата от италианци, които са ужасно шумни.
Ако някой се интересува от нещо конкретно да пита!
P.S. Шатъли никъде не сме платили. Във всяко пристанище има организиран превоз.

# 306
  • Мнения: 184
Здравейте, някой правил ли е този круиз https://crusit.bg/kruizi/5-dni-italia-ispania-maroko-portugalia-ufb6? Какво ще препоръчате за Казабланка, дали екскурзия от кораба или самостоятелно обикаляне? Също така и какво Ви е общото впечатление от круиза като цяло? Благодаря!

# 307
  • Мнения: 4 730
Днес слезнахме от AidaPrima. Има някои дребни забележки, но те са отделни случаи. Като цяло много ни хареса. Подаръци за Коледа за всяка кабина и за децата. Галата за Коледа беше много хубава. За ресторантите- има 4-5, които са бюфет и най-много като че ли ми допадна храната. Много добро качество. Плюс напитки по време на храненията. В 2 ресторанта, които са ала карт напитките се доплащат, посетихме единия, но храната там беше най-зле от всичко, което пробвахме.
Иначе говорих с 2-3 германки и те казаха, че предпочитата Аида пред Коста и МСЧ
И наистина, това което ми “липсваше” беше лудницата от италианци, които са ужасно шумни.
Ако някой се интересува от нещо конкретно да пита!
P.S. Шатъли никъде не сме платили. Във всяко пристанище има организиран превоз.
Превоза в пристанищата от кого беше организиран, че да е безплатен? Стана ми интересно...
Аз не съм била никъде на почивка с немскоговорящи и ми е интересно как е на техните кораби... Може да пробваме Аида... Особено след като Коста от италианския им офис ме ядосаха при букване на последния ни круиз предния месец.... Та може да им изневерим следващия път.... Или с Аида или с Р&О.
Някой с отзиви за Р&О? Или най-добре да ги сравните в Коста или МСЦ... Италианците наистина са доста шумни... Във Палма хванахме шатъла от центъра до порта и едвам издържах в автобуса сред група италианци... То не беше викане, блъскане, смях и подсвиркване, хич не им дреме, че има и други пътници и не е културно да се държат като идиоти... Абе нямам думи...Stuck Out Tongue Closed Eyes
И на кораба същата работа... Била съм на кораб пълен с французи до Карибите, няма такова нещо... Хората ли бяха тогава просто по-културни и образовани, но съвсем друга класа сякаш бяха... Танци, красиви тоалети, възпитани и изискани, просто сякаш не бяхме на кораб на Коста... Сега на Диадема беше ужас, нито танцуваха, нито се веселяха, след 22:00 на кораба все едно нямаше хора. Ни партита, ни шоута се проведоха както трябва, то просто нямаше кого да забавляват... Всички си бяха по кабините и по леглата.... Smile

maiags, Круиза е хубав... Била съм в Казабланка и мога да кажа - само организирано... Имай в предвид, че в автобуса ни имаше охрана военен с автомат... Там си е ужас, има хубави места, но се минава и през много бедни квартали и цигания, където на прозорците има найлони вместо стъкла.. Освен това на пазара имаше едни съмнителни типове, които ни оглеждаха доста странно и страшно... Някои градски автобуси бяха ужасни - мръсни, без прозорци и с разкъсана тапицерия. А разстоянията ми се видяха големи и може би ако ходите сами ще трябва да ползвате градски транспорт. По-добре заложете на сигурното и си вземете корабна екскурзия... А и така се виждат повече забележителности за няколкото часа в Казабланка...

Последна редакция: пт, 27 дек 2019, 20:01 от lunna pateka

# 308
  • Мнения: 732
Lunna Pateka, относно шатъла различно. В Дубай например има от пристанището до 2 мола (единият е Дубай Мол) от самия мол е шатъла на всеки час.
В Абу Даби май си беше от града или мола, защото пак беше до един мол.
В Мускат от пристанището до изхода на пристанището, от самия град.
В Бахрейн - пак от града беше организиран.
Тук не че нямаше деца, млади семейства с 2-3 деца, но дори и те не са шумни. На круиза с МСЧ МЪжът ми си купи тапи за уши, защото беше нетърпимо.
Иначе на нашия круиз едната вечер имаше една баба, на която празнуваха 100г. Юбилей и тя така се забавляваше. И всички бяха много активни в забавите, дискотеки, бийч клуба и т.н. Не са 100% немци. Може би 80% Simple Smile

# 309
  • Мнения: 4 730
Lunna Pateka, относно шатъла различно. В Дубай например има от пристанището до 2 мола (единият е Дубай Мол) от самия мол е шатъла на всеки час.
В Абу Даби май си беше от града или мола, защото пак беше до един мол.
В Мускат от пристанището до изхода на пристанището, от самия град.
В Бахрейн - пак от града беше организиран.
Тук не че нямаше деца, млади семейства с 2-3 деца, но дори и те не са шумни. На круиза с МСЧ МЪжът ми си купи тапи за уши, защото беше нетърпимо.
Иначе на нашия круиз едната вечер имаше една баба, на която празнуваха 100г. Юбилей и тя така се забавляваше. И всички бяха много активни в забавите, дискотеки, бийч клуба и т.н. Не са 100% немци. Може би 80% Simple Smile

Сега разбрах, че става въпрос за Дубай и Абу Даби.. Аз мислех за Европа, за това попитах... Тук всичко се плаща ...
Това за тапите за уши ми хареса... Не съм се сетила за тях.... Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 310
  • Мнения: 1 028
По повод круизите от Дубай където има 2 нощувки там, в колко най-късно можеш да се качиш на кораба вечер, ако вече си се чекирал.
И още: при първата нощувка на кораба има ли ограничение за часа на чекиране.

# 311
  • Мнения: 164
Здравейте, някой правил ли е този круиз https://crusit.bg/kruizi/5-dni-italia-ispania-maroko-portugalia-ufb6? Какво ще препоръчате за Казабланка, дали екскурзия от кораба или самостоятелно обикаляне? Също така и какво Ви е общото впечатление от круиза като цяло? Благодаря!

Лунна пътека е казала, но и аз да се включа. Били сме на този круиз. Казабланка само организирано, мое мнение. Мизерията е невероятна. Зоната около пристанището е страховита. А и не само там.
Иначе, имам страхотни спомени от този круиз. Ние бяхме с Прециоза. Сега виждам, че е със Сплендида.
Останахме няколко дена в Лисабон и се влюбих в Португалия. Въобще, страхотно пътуване беше.

# 312
  • Мнения: 732
По повод круизите от Дубай където има 2 нощувки там, в колко най-късно можеш да се качиш на кораба вечер, ако вече си се чекирал.
И още: при първата нощувка на кораба има ли ограничение за часа на чекиране.
Трябва да попитате компанията директно дали е възможно по-късно да се качите. За всяка условията са различни. Да, Аида е на пристанището 2 дни, но чек ин е между 11-18:00ч. На пристанището си има организация, паспортна проверка и др. И едва ли някои ще чака само вас до 22:00 ч например. Ако питате за полет с Флай Дубай имайте предвид, че те вече кацат на терминал 3, който е огромен. Предвидете си поне 2 часа да излезете от терминала. Почти винаги закъснението на полета е около 1 час. При планиран час 21:00. Бяхме в хотела в полунощ. Така че според мен нощувка преди круиза е по-добрия вариант.

# 313
  • Мнения: 53
Здравейте, имам нужда от помощ....гледаме круиз за юни месец по следният маршрут: Копенхаген, На море, Хелесилт-Гейрангер, Олесунд, Флаам, На море, Кил, Копенхаген. Корабът е MSC Meraviglia. Как бихте коментирали маршрута, вижда ли се най-доброто от фиордите? Бихме ли могли по пристанищата сами да се справим или ще са необходими корабни екскурзии?С други думи казано очаквам съвети от Вас, има ли пътували с този кораб, отзиви? По въпроса за самолетните билети сега намирам само от София, а преди имаше и от Варна? Някой знае ли нещо? Добри хотели на сносни цени за нощувки в Копенхаген....изобщо каквото се сетите, че би ми било от полза като инфо...Благодаря Ви предварително...Весело посрещане на Новата година:)))))И да си пожелаем повече добри круизи през новата 2020г.Simple Smile)))))))))))))))

# 314
  • Мнения: 1 028
По повод круизите от Дубай където има 2 нощувки там, в колко най-късно можеш да се качиш на кораба вечер, ако вече си се чекирал.
И още: при първата нощувка на кораба има ли ограничение за часа на чекиране.
Трябва да попитате компанията директно дали е възможно по-късно да се качите. За всяка условията са различни. Да, Аида е на пристанището 2 дни, но чек ин е между 11-18:00ч. На пристанището си има организация, паспортна проверка и др. И едва ли някои ще чака само вас до 22:00 ч например. Ако питате за полет с Флай Дубай имайте предвид, че те вече кацат на терминал 3, който е огромен. Предвидете си поне 2 часа да излезете от терминала. Почти винаги закъснението на полета е около 1 час. При планиран час 21:00. Бяхме в хотела в полунощ. Така че според мен нощувка преди круиза е по-добрия вариант.
Благодаря!
А как стои въпроса с втория ден, когато си вече чекиран. Има ли ограничения в часовете за слизане и качване на кораба!

Общи условия

Активация на акаунт