Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 21

  • 80 270
  • 742
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 901
С удоволствие ще опитам от вкусните палачинки на всички Grinning А у нас в късния следобед един скромен, но много вкусен сладкиш с моркови, ябълка и портокал. Приятна вечер ви пожелавам! Simple Smile
https://inthebeniskitchen.com/2019/11/10/%d1%81%d0%bb%d0%b0%d0%b … 0%ba%d0%b0%d0%bb/

# 616
  • Мнения: 1 865
Кюфтета с доматен сос ,неугледни са,но пък вкусни

# 617
  • Мнения: 601
И аз да почерпя макар и виртуално с Тортичка,че остарях с още една година днес(украсата е направена от големият ми син)Grinning

И парченце с паднали парченца Grinning(
Извинете за което ..

# 618
  • Мнения: 634
anelka87 да си жива и здрава:birthday:Flowers Cherry Blossom

Кюфтета по чирпански

# 619
  • Русе
  • Мнения: 1 841
anelka87, честит рожден ден! Здрава и щастлива бъди!
Пилешка пържола и ориз с праз


Яхния със свинско и нахут

# 620
  • София
  • Мнения: 15 458
Тиквени сладки!

Анелка, честит рожден ден, пожелавам здраве и късмет!

# 621
  • Sofia
  • Мнения: 21 619
От мен един обикновен кекс, но точно такъв ми се прияде. Simple Smile
А снимката е линк към рецептата, ако случайно някой се заинтересува.



ЧРД, Анелка, здраве и щастие желая!  bouquet

# 622
  • Мнения: 902
Честит рожден ден Анелка Simple Smile
Сирене във фолио и наденичка

Салата с печен пипер

Пържени тиквички и сос към тях


Кюфтета

Питки


И отново лава кейкчета на Пеп4о

# 623
  • София
  • Мнения: 11 701
Не сте само вие със зелевите сарми, и аз съм тук, моите са Касапски зелеви сарми, вярно играчка си е , но си заслужават.



пържени филийки с кисело мляко



и едно много приятно сладкишче- кейс с ябълки, почти диетично, т.е. без капка мазнина, ни зехтин, ни олио, ни масълце, но се получи доста добре

# 624
  • Мнения: 22 867

У нас салата /от каквото ми попадне/ Simple Smile

гъбена чорбица,

свинско със зеле,

скара

и меката тиквена торта на infiniТy bouquet, поолях се с крема, от мерак да има повече..... Mr. Green


# 625
# 626
  • Мнения: 902
Добро утро, от мен от вчера "До Пяуза" - ястие от персийската кухня и единствения начин да ме накара човек да ям овче месо...
Скрит текст:
Тук една весела историйка покрай това ястие :споменавала съм че имам приятели - колеги от персийските краища, един от Иран и двама от Афганистан, с които много добре се разбирам и често готвим заедно, смесвайки кухните. Когато пролетта ме беше хванал един зверски грип, не можех в продължение на седмица да си стоя на краката и не бях хапнала нищо, дойде единият от тях и ми носи някаква манджа. "Това, каза, е До Пяуза, на дари означава "Два пъти лук". Тоест овче месо, сготвено така че на два пъти му се прибавя кромид - лук. От него много бързо ще ти се върнат силите!" Аз първо се опъвах, но дали че не бях яла нищо от дни, миризмата и после вкусът ми се сториха наистина невероятни. Преди няколко дни споменах че ми се яде пак това. Моят приятел каза, за това ти трябва овче месо. Предложих да пробваме с телешко или агнешко, той се ужаси. 😁"Не, казва, в никакъв случай, не разваляй манджата! Това става само с овче месо!" Тук при нас в Германия такова не се продава навсякъде, тъй като германците не го ядът. Даже в турските магазини рядко има, намира се в Хамбург в "ориенталският квартал" , по 10 Евро за килограм, а ние сме на двайсетина километра от там. Казах му тия дни като ми се отвори път до Хамбург ще ида да купя. "А, там сама няма да ходиш, аз ще набавя тия дни!" казва той. И ето на, вчера ми звъни да дойда за малко."Купих една овца! "-казва със светнали очи... Аз се хиля, понеже той е шегаджия и подозирам някаква щуротия, а и къде ти овца, и моето, и неговото жилище в градчето ни разполагат най - много със слънчев балкон. Обаче той отваря капака на багажника и... там, разфасовано чистичко в торбички и готово за употреба наистина месото на цяла една овца... Питал в една ферма наблизо, казали че продават овче месо, но не на килограм, защото рядко се купува и за 1-2 килограма продажба не колят цяло животно, а само ако се купи цялото , за 4 Евро на кило. И той много не се чудил...направо ме застреля! 😳😳😳😳  "бягай да режеш лук, аз само ще разпределя торбичките на другите, и идвам да готвим!" и изчезна, оставайки ме с 5 килограма овче месо и една мрежа лук с отворена уста... 😁😁😁  Но е хубаво човек да има подобни побъркани около себе си! 😇



 После, кексът на Ваня с портокали, но тоя път с лимон и малко манго(Ваня, не ме бий! 😁) ... Хубав е и така, но с портокалите е много, много по-хубав!


И пак шир-пера : персийски фъдж със сухо мляко.

# 627
  • Мнения: 11 736
Хехе, забавно и готино е да има такива хора около теб. Не съм яла овче месо май, пък може да съм яла като малка и да не помня. Щом казваш че е вкусно, доверявам се Simple Smile
И десертът е чудесен. Чувала съм, но не съм правила.

# 628
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile  Шир пера!  Simple Smile Simple Smile
точно тази рецепта съм търсила - само предния път май беше без зеленичкото. Simple Smile Simple Smile

# 629
  • Мнения: 902
Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile  Шир пера!  Simple Smile Simple Smile
точно тази рецепта съм търсила - само предния път май беше без зеленичкото. Simple Smile Simple Smile
Хаха, намери ли я? Ако не, ще ти я дам. Зеленичкото са пистации, аз винаги ги слагам, но може и без тях. 😉

@Мереленда, аз обичам агнешко, но овче също не бях яла до тогава! 😅  Обаче така действително е вкусно, кромидът и куркумата убиват всяка "тежка" миризма и месото после е много мекичко и ароматно...А иначе моите "малко по - други" приятели тук наистина допринасят често за щури случки в ежедневието, и добре че ги имам, че само с немци бих луднала... 😁😁😁

Общи условия

Активация на акаунт