Американски колеж - осемнадесета тема

  • 41 277
  • 753
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 425
Не изисква приравнителни за деца, учили в чужбина. Достатъчно универсална е, за да се вземе национална диплома, в западна държава, с минимално количество приравнителни (ако и където се налага). Признава се от добрите университети. И е доста добра като замисъл.
Недостатъци - скъпа е. Може да се наложат приравнителни в определени случаи.

# 61
  • Мнения: 66
Днес си говорихме със синът минза стипендиите(той е 9-ти клас),според него миналата година от 3 деца с еднакъв успех,които той познава включително и той,само един е взел стипендия.Другите не.Критериите не са ли само оценките или има и нещо друго?

# 62
  • Мнения: 5 425
Днес си говорихме със синът минза стипендиите(той е 9-ти клас),според него миналата година от 3 деца с еднакъв успех,които той познава включително и той,само един е взел стипендия.Другите не.Критериите не са ли само оценките или има и нещо друго?

За стипендиите по МОН се подава молба в определен срок (всички отговарящи на критериите за успех ученици получават подробно уведомление по мейла). Критериите ги има на сайта - ТУК.

# 63
  • Мнения: 5 234
Здравейте.
Отворените врати в събота в колко часа отварят? На сайта не пише. Според Данибон от 11:30.

# 64
  • Мнения: 8 074
Здравейте.
Отворените врати в събота в колко часа отварят? На сайта не пише. Според Данибон от 11:30.

# 65
# 66
  • Мнения: 6 926
Аз пак да си питам по болната тема с оценките от първи срок на седми клас за кандидатстването. Тук: https://drive.acs.bg/pr/Admissions_Exam_Guide.pdf са публикували нещата, които искат за кандидатстването (вчера същите ги казаха и на отворените врати).
"За целта са необходими 4 неща:
1) Трите имена и ЕГН на кандидата, адрес и телефон за контакт.
2) Сканирани страниците от оригиналния ученически бележник,
удостоверяващ, че ученикът е в седми клас и има успех най-малко
мн. добър 5.00 от първия учебен срок.
3) Сканирана първа страница на ученическия бележник с данните
на ученика  и  училището,  както  и  страницата  в  ученическия
бележник с оценките от първия учебен срок.

4)  За  кандидати,  идващи  от  училища  с  електронни  дневници,
справка за успех и хорариум през I учебен срок.
5) Актуална снимка на кандидата."
Това в точка 3 го разбирам като текущите оценки за първи срок, с такова впечатление останах и вчера, така ли е? (Драма са ми оценките по фвс, защото при нас не внесоха 1 входяща оценка от 5-те норматива, както е по наредба, а 5 оценки, които трудно се поправят, защото са много, а предстоят и още да се внасят до края на срока.)
А по точка 4 хорариумите как ги вадя? Не намирам такава опция в Школо. И то е малко странно, защото примерно първи срок химията е 1 час седмично, а втори е 2 пъти (в рамката е 1,5 часа и със справката от първи срок излиза, че не учим достатъчно химия Simple Smile ).

# 67
  • софия
  • Мнения: 25 457
Ти не пита ли вчера? Какво казаха?
Аз разбирам, че искат оценките за първия срок. Пише "страницата", а не "страниците". Много си се задълбочила.

# 68
  • Мнения: 5 425
Интересува ги страницата със СРОЧНИТЕ оценки.
Рано е за паническия режим.

# 69
  • Мнения: 6 926
В точка 2 искат срочните оценки. В точка 3 защо пак да искат същото? В ЕД страницата с текущите е една.
Вчера не питах, на презентацията казаха, че всичко е написано по-подробно в сайта и реших да си го прочета вкъщи и сега се размислих. Не изпадам в паника (надявам се, че и 10 оценки да има по фвс, пак текущите ще са над 5, но си имам едно на ум). Обичам всичко да ми е ясно и да си го изяснявам, докато го чета, а не в последния момент.

# 70
  • Мнения: 7 154
Точка 4) не е ли за училища, които нямат хартиени бележници?
Според мен т.2 и т.3 би трябвало да ги обединят в една, защото се припокриват.

Мисля, че АК не се интересува от хорариум часове. Не знам защо го изискват в т. 4)

# 71
  • Мнения: 6 926
Точка 4) не е ли за училища, които нямат хартиени бележници?
Според мен т.2 и т.3 би трябвало да ги обединят в една, защото се припокриват.
Да, Фран, ние сме в точка 4. Но там пък пише само "успех", което не ми изяснява кой успех. Наличието на т.2 и т. 3 ме обърка, точно защото се припокриват ако искат само срочен успех. И справката с хорариуми ме затруднява.

# 72
  • софия
  • Мнения: 25 457
Мария, ако не се обадиш да питаш, аз мога да питам следващия месец, когато ще ходим на ОВ. На мен ми е странно защо не ги интересува хорариум в училищата без ЕД и в крайна сметка той има ли значение или не? Кой предмет по колко часа ще се учи през съответния срок е решение на отделното училище и родители/деца не могат да влияят върху него, т.е. не разбирам отношението на хорариума.

# 73
  • Мнения: 710
Мисля, че в някоя от предните теми някой беше пуснал целия изпит от преходна година. Дали някой го пази или не е бил целия, а това, което е на първа страница? Да ровя ли назад да търся?

# 74
  • Мнения: 7 154
Мисля, че в някоя от предните теми някой беше пуснал целия изпит от преходна година.
В първи пост има откъси от изпити през различните години.
Досега не съм попадала на цял/пълен приемен изпит от която и да е година.

Общи условия

Активация на акаунт