СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 4

  • 24 588
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 54
И ние сме в графата необичащи географията и от 4 нагоре е рядкост. Сега поне казва, че му е интересно за Европа, но времето ще покаже. Като госпожата по математика обаче друга няма. Миналата година на първата родителска среща каза, че нямало нужда да наблягат на първия раздел от учебника, който е за конус, призма и др, че те не влизали в матурата. После се оказа, че това не било вярно. Вчера им преподава първи урок от материала за тази година и им казала, че това което сега ще им покаже няма да им трябва никъде в живота. И пак с две думи не си давай зор да го научиш. И днес след школата по математика го питам какво правихте и отговора беше: "Е учихме за онова дето няма да ми трябва". Припаднах направо. Голяма мотивация от тази госпожа да се готвят качествено за матура.

# 61
  • София
  • Мнения: 3 610
От няколко дни е решил, че трябва да слуша Rammstein, за да може да му се "влеел" Triumph

На шега, на майтап, но големият ми син заради Рамщайн си науми да влиза в немската, без да е чувал дотогава немски и сега е дванадесети  клас там,  така че няма лошо. Simple Smile
При набора входното по БЕЛ е било във формат НВО - 25 задачи, но без преразказ за 45 мин., резултат още няма, само по география, биология и английски има.
При вас децата боледуват, а при тях почти всички учители вчера са били болни, но са си имали часове, така че очаквам другата седмица и децата да се включат. Дано да не съм права, много мразя сополивата компонента на сезона. Mask

# 62
  • София
  • Мнения: 1 058
И при нас входното по БЕЛ е било по НВО тертип,  но с теза накрая!!! Резултата е плачевен.  Моят има 4,50, а госпожата каза,  че е с един от високите резултати.  Аз нямам спомени да са писали тези миналата година  ( те тогава бяха и с друга госпожа). Поне сега ги е подпукала на тези, дано ги научат.

# 63
  • Мнения: 3 876
Kaто имаме дати за НВО, то знае ли се какви са сроковете за подаване на документи, класирания и тем подобни дивотии

# 64
  • Мнения: 21 455
Заповедта за определяне на датите, линк към която има в първия пост, съдържа и график на дейностите.

# 65
  • Мнения: 957
Привет и от мен в новата тема.
Входните нива се изредиха и при нас. Върнали са три теста, в ЕД има две оценки. При нас винаги със закъснение във времето се попълва дневника.
До тук резултатите на девойката са много добри - три петици. Не е доволна от себе си, но се окуражава, че ще ги поправи. И аз не съм доволна - миналата година започна с по-силен старт...

# 66
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
И при нас входното по БЕЛ е било като НВО, а отделно в друг ден е бил преразказ, тоест очаквам още една оценка. Както и да е, за мен лично 5 не е задоволителен резултат. Не е лош сам по себе си, но в тази важна година разликата между 5 и 6 е твърде много. И разсъждавам така - ако в у-ще има 5, където е в конкуренция с 80 деца, то как ще се справи в конкуренция с 10 000?

# 67
  • Мнения: 6 926
Аз още не съм се вписала в новата тема Simple Smile
От днес моята започва уж сериозно да се готви в домашната ни НВО школа Simple Smile. Но пак не стигна времето. Определили сме съботите за извънучилищна подготовка. Написа по АЕ, сега пише за допълнителните училищни часове по БЕЛ (целта е подготовка за оли) и после (не е ясно кога ще е това после) ще си вземе сама упражнението по БЕЛ. Нещо лееекинко ме хваща параноята, но ще стискам до първия пробен.
Неделите ще са за домашни и уроци за училище, защото през седмицата никакво време не ѝ остава. На теория планът е що годе добър, но нещо с осъществяването няма как да стане. Другото, което безкрайно много ме притеснява е, че няма нито един почивен ден. Това не е нормално и не е ясно колко време може да издържи така.

Разтърсих се за архив на олимпиади по БЕЛ. Намерих 2006-2013: http://www.myschoolbel.info/Pomagalo7BEL/test.html
По-нови не намирам. Някой дали има нещо по-новичко (зная, че само миналата година е по нашата програма, но и от 2016-2017 бих ѝ разпечатала да погледне, а за 2018 ми е голям мерак да я намеря)?

# 68
  • софия
  • Мнения: 25 457
Мария, това е режимът и на моето от миналата година - събота БЕЛ, неделя - подготовка за училище. В началото й беше бая терсене, но свикна и това беше и една от причините още от миналата година да я запиша на школа - по-плавна адаптация към напрежението. Тази година има също сряда и петък математика от 5.45 до 7.15. Това е положението и това ще мине. Догодина по това време ще е рай Simple Smile

# 69
  • у дома
  • Мнения: 7 141
И при нас входното по бел е било с формата на НВО-моето е с 5 и това според мен са му напълно реалните възможности ,но пък в класа няма нито една 6ца-според мен е резултат от факта,че за трета година са с трети различен учител по този предмет.
С моето сме се разбрали в събота да си учи,а в неделя да решава математика  и да коментипаме грешките-прави тестовете от Веди А вариант с обещанието,че ако няма грешка Б вариант няма да го прави...Ако има сгрешени ги коментираме и после решава и Б вариант. Понеже ми е суперенергоспестяващ много се надявам да внимава какво решава.
За бел съм още в чуденка с какво да го товаря допълнително...

# 70
  • София
  • Мнения: 2 854
И моя синковец е болен, с кашлица, колко Синекод изпихме, ей няма спиране, инхалации правя, че главата ме боли от това кашляне. Поне през нощта спи спокойно. Слава Богу, че имаме педиатър в училище и вчера го пратих да мине през нея, прегледала го е, рецепта му е дала, че трудно се добираме до ЛЛ.
Повечето входни минаха и при нас, останаха по немски и по география. Оценките са шарени, но не ме притеснява това на този етап.
А двойката по химия, за която беснях в старата тема, се оказа, че била писана за непочистено работно място. Rage Говори вчера с тая даскалица, уж нямало да ги взема предвид, ама да видим....
Като цяло курсовете почнаха, ама нито той, нито аз можем да превключим на училищен режим. 😂

# 71
  • Мнения: 8 228
Ние сме за два дена из Стара планина с колелетата. Младежът уж щеше да учи в петък, не го направи. Утре вечер, като се приберем, ще подготвя уроците за понеделник.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 390
За мен оценки 4 и 5 на входните са най-реални. Някакси ми е нормално да е усвоил миналата година материала/примерно за 6/, да е позабравил част от него /подробностите/ през лятото и сега да го владее "добре" или "много добре". Оценка 6 е реална за областите,  в които по принцип е силен и му е интересно.

# 73
  • Мнения: 5 234
И на мен ми се вижда натоварена наборката, но няма избор.

# 74
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Запис в новата темичка! Благодаря за нея!
При нас положението с дисциплината куца, т.е с говоренето в час...вече има заплахи от новата госпожа по МАТ, че няма да му пише оценка на последната 15 минутка, защото говорел. Съответно той беше много ядосан, защото е направил отлично работата, а няма да получи оценка. Много му говоря, заплаших го дори, че при следваща проява ще се промени всичко за него, но самочувствието му е до небето....

Общи условия

Активация на акаунт