Есента дойде, Майското бебе ще хапва пюре :) - Тема 2

  • 17 725
  • 823
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 849
Аз това за месеците и консистенцията го знам обаче е мн странно как в пюрета за 4+ има мн здлечунци които аз не съм въвела, а съм въвела бая вече. Не е само домата, също копър, броколи и разни други с които аз реших да изчакам, защото прочетох че се въвеждат по натам. И аз правя механици от домашни+купени, с месо без, правя вкъщи добавям към купени...ама важното че яде де. Иначе готовите менюта ми харесват като комбинации, но все има по две три неща които не съм въвела 🙄.
За кашите досега съм взимала само безмлечни и в началото ги правих с АМ на детето, но после спрях и ги правя само с вода. Днес за пръв път и дадох оризова с банан и праскова на Хип...ее мн я хареса. Тя има добавено мляко, но пише че е преходно, аз нз какво значи това и реших че е пак АМ. Ще видим как ще и се отрази.
на колко месеца е бебчето? Аз в началото на 7ми месец дадох каши с мляко, обожава ги, и не е имало проблем. А за копара в началото на 6месец, той е от първоте подправки, които се въвежда и не е алерген. Ползва се в малко количества и много добре овкусява пюренцата. След него въведох и магданоза. То си е по преценка на родител де, някои предпочитат да изчакат. Аз давям пюренца, които съдържат домат, но е в много малки количества и не ни е проблем.

# 736
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Моето е на 6++ Simple Smile. Мисля и аз да давам такива с домат, но понеже ми е невъведеб зеленчук мислих че трябва да го въвеждам, а преди това съм намислила да въведа други няколко неща и затова единствено изчаквам. За подправките четох че копър и лук са първите които се дават, но и копъра ли да въвеждам като нов компонент няколко дни?

# 737
  • Мнения: 849
Просто започни в много малки количества от подправките в пюрето. Домата няма проблем да го въведеш с комбинираните пюрета, които го съдържат. Аз го въведох с пюре на хип пиле с ороз и зеленчуци в което домата е много малко количество пък ако сте въвели глутен и телешко, може да го въведеш с спагети болонезе. Аз съм въвела телешко, като започна и с глутена ще дам спагети.

# 738
  • София
  • Мнения: 5 775
Ако има алергични реакции или не му понася дадена храна, веднага се проявява. Меса, подправки и някой зеленчуци са в толкова малки съотбошения, че спокойно може да се даде цялото пюре. Аз месата винаги съм въвеждала в комбинирано пюре.
Когато няма алергии в семейството може да се кара по спокойно и без толкова стрес захранването. Водете се по детето.
Четете из интернет и отсявайте информацията.
Оня ден в аптеката пред пюретата, една майка ме заговори за соковете. Колко било голямо моето бебе, давам ли сокове, педитъркат й била казала след 7м. Казах и водя се по детето. Ако преценя ще почна да му давам и преди 7м,но още се учи да пие вода, така че соковете ще почакат. Дам ли сокове, вода ще бъде проблем да я пропие.

# 739
  • Мнения: 1 161
А супички с месце как правите? И пасирате ли после хубаво всичко? Забравила съм...

# 740
  • Мнения: 2 524
По-добре избягвайте да пишете подробности за захранването, че някои толкова много се впечатляват какво давате на децата си, та чак цитират по други теми.

# 741
  • Мнения: 560
MyDecember, попаднах вчера и аз на тази тема и се възмутих. Че и 20 теми изписали...  То общо взето голям праз, че цитират, по-смешно е, че някой се напъва и си прави труда.

# 742
  • Мнения: 2 524
Публичен форум, ясно, че всеки има достъп. Нищо ново под слънцето, само си спестяват труда да викнат комшийката през оградата. Развитие нулево. Поне да не цитират от темата на наборите Grinning Все тая, де.

# 743
  • Мнения: 1 161
Къде и какво е цитирано? Стана ми интересно.

# 744
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
И на мен Simple Smile

# 745
  • Мнения: 508
Момичета,
Месото или жълтъка първо?
Предстои да реша. Педиатърката каза месо, но й нямам вяра - бяхме вчера на консултация... и ме пита: На два месеца ли стана?.... ужас. Отнесена е доста и всичко претупва.
От 6-тия до 7-мия месец е наддала само 200 грама. Това нормално ли е?! Съмнявам се.
Мъчат я зъби. Има един за сега, още един съвсем скоро и подут венец горе.
Храненето й е кошмарно. Захранването върви бааавно и мъчително.
След оризовата каша за СЗ вчера дадох просо. Днес осъмняхме с пламнали бузки. Не знам дали имат връзка двете неща, но днес ще е пак ориз и стопирам новите храни докато не решим и този проблем.
Къде сбърках?!

# 746
  • Мнения: 529
Аз не съм попадала на такава тема,къде е цитирано и на мен ми стана интересно 😳

# 747
  • Мнения: 2 524
Аз срещнах цитат от тази група в последната "Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето и захранването". Но сигурно има и на други места - много теми и още повече хора с "големи носове".

Останах с впечатлението, че първо се въвежда месо, но не претендирам за достоверност.

Последна редакция: ср, 04 дек 2019, 14:04 от MyDecember

# 748
  • София
  • Мнения: 4 015
И аз четох, че е първо месо, но вече бях дала жълтък.

# 749
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Аз дадох първо месо, после жълтък. После обаче прочетох, че май трябва обратно, но вече ги въведох така 🤷

Общи условия

Активация на акаунт