Вторите семейства

  • 18 798
  • 686
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 859
Мисля, че при сключване на първи брак около 35 , не се налага да се бракуваш втори път.
По-принцип си по-мъдър, видял и патил, с кариера и стабилно финансово състояние. Дори нещо да се обърка, нямаш нужда да се забъркваш с нов мъж.

# 61
  • Мнения: X
Единият ми бизнес беше с недвижимости преди спукването на балона, комасирах големи парцели и, бога ми, категорично последното нещо, което ми трябваше беше официален съпруг.


Каква комасация си правила, като още няма закон за комасацията, нито Закона за поземлените отношения и опазването на земеделските земи, който евентуано ще я уреди? Няма да питам какво общо има бизнесът ти с подписа на съпруга. 🤭

Не навлизай в сюжети, които са ти крайно неясни. Придържай се към тъпотата на битовизмите. В предната тема уникален бизнес, сега комасация и ново търговско право. 😂

# 62
  • Мнения: 7 933
Цитат
Говоря за "права и задължения" на съпругата в изцяло битово-житейския смисъл, имотно и бизнес никога не съм имала връзка с партньорите си.
Наистина ли не си имала връзка с партньор, който участва в бизнеса ти? Laughing

# 63
  • Мнения: 1 432
Мисля, че при сключване на първи брак около 35 , не се налага да се бракуваш втори път.
По-принцип си по-мъдър, видял и патил, с кариера и стабилно финансово състояние. Дори нещо да се обърка, нямаш нужда да се забъркваш с нов мъж.

Според мен не е до години толкова, макар че житейският опит си казва думата, а по-скоро до намиране на човек, с който можеш да водиш начин на живот, който те прави щастлива. Та и от там - понякога са нужни няколко опита

# 64
  • Мнения: 30 802
А защо говорим за грешки и "забъркване"?

Освен това как предвиждаш, че след 35 няма да решиш друго? Колко пък да си мъдър вече...

Иначе за мен първи брак на 35 е абсурдно късен. И там има много място за грешки, особено ако се гони време.

# 65
  • Мнения: 1 432
Единият ми бизнес беше с недвижимости преди спукването на балона, комасирах големи парцели и, бога ми, категорично последното нещо, което ми трябваше беше официален съпруг.


Каква комасация си правила, като още няма закон за комасацията, нито Закона за поземлените отношения и опазването на земеделските земи, който евентуано ще я уреди? Няма да питам какво общо има бизнесът ти с подписа на съпруга. 🤭

Не навлизай в сюжети, които са ти крайно неясни. Придържай се към тъпотата на битовизмите. В предната тема уникален бизнес, сега комасация и ново търговско право. 😂

Чек, личните нападки моля на лични съобщения.

Събирането на няколко парцела в по-голям такъв е комасация, правено е и се прави. Всички големи инвестиционни парцели - земеделска, смяна на статут, препродажба - са формирани именно по този начин. В този период работех парцели първа - трета линия на северната дъга на Околовръстното. Какво сега, скици на землищата ли искаш да ти кача?

Аман от офтопици само и само да се докаже, че Даскалка си измисля Simple Smile

Едит:

А защо говорим за грешки и "забъркване"?

Освен това как предвиждаш, че след 35 няма да решиш друго? Колко пък да си мъдър вече...

Иначе за мен първи брак на 35 е абсурдно късен. И там има много място за грешки, особено ако се гони време.

Недей и ти сега с фолклора за "няма време", "последни влакове" и прочее.

Нищо абсурдно няма в това да се създаде семейство в по-зрели години, когато човек е устроен, добре финансово, а и понеже си е поживял/а знае ако не какво иска, то поне какво не, с какво не би направил/а компромис и прочее.

Последна редакция: нд, 06 окт 2019, 23:57 от Daskalka

# 66
  • Мнения: 7 933
Даскалке, аман от противоречива информация в твоите теми. Над  200 страници обясняваш в темите си как мъжът ти бил основното колело на бизнеса ти и заради него сключваш дългогодишни договори, а сега твърдиш:
Цитат
имотно и бизнес никога не съм имала връзка с партньорите си.

# 67
  • Мнения: X

Аман от офтопици само и само да се докаже, че Даскалка си измисля Simple Smile



Хайде вместо покани за ЛС и "аман", да почнеш да уважаваш малко аудиторията, която правиш на маймуни стана два месеца. Бъркаш ни с Мускула нещо.

# 68
  • Мнения: 224
Прочетох първата и последната страница... И вече съм убедена, че Даскалка е платен трол...
Не е особено оригинална в създаването на темите... Но пък е факт, че е старателна в развръзката и развитието им. И детайлна.

# 69
  • Мнения: X
Единият ми бизнес беше с недвижимости преди спукването на балона, комасирах големи парцели и, бога ми, категорично последното нещо, което ми трябваше беше официален съпруг.


Каква комасация си правила, като още няма закон за комасацията, нито Закона за поземлените отношения и опазването на земеделските земи, който евентуано ще я уреди? Няма да питам какво общо има бизнесът ти с подписа на съпруга. 🤭

Не навлизай в сюжети, които са ти крайно неясни. Придържай се към тъпотата на битовизмите. В предната тема уникален бизнес, сега комасация и ново търговско право. 😂

Всъщност ти си в грешка.  От втората половина на 90-те до края на процеса, почти всички  фирми за земеразделяне  правиха точно комасация, макар  че предпочитаха да му викат  окрупняване.  Технически не съществува начин да се върнат  разпокъсани земи на много наследници, когато всичките искат собствена земя с нотариалиен акт.  Сещаш ли се защо ? Направено беше *събиране* на 100 ниви пръснати на 100 места в един - два   големи и делими парцели, горе -долу еквивалетни на категорията на земята на оригиналните  100 ниви.   С някои изключения в Добричко и в Северозапада (там е правена частична комасация преди 9ти септември) точно така се работеше.  Дейността беше доста печеливша, но беше ясно че бизнесът е до време.
В последствие се  генерираха нелоши печалби от  факта, че 123те  наследника на дядо Гошо, роден през 1878 година  нито се познават, нито могат да се съберат....

# 70
  • Мнения: X
В грешка съм на кукуво лято.

# 71
  • София
  • Мнения: 17 591
Ти не беше ли омъжена? Веднъж?

# 72
  • Мнения: 2 849

Недей и ти сега с фолклора за "няма време", "последни влакове" и прочее.

Нищо абсурдно няма в това да се създаде семейство в по-зрели години, когато човек е устроен, добре финансово, а и понеже си е поживял/а знае ако не какво иска, то поне какво не, с какво не би направил/а компромис и прочее.

Даски, ти кога разбра какво не искаш и с какво не би направила компромис?

Да няма някакъв обрат при теб?

# 73
  • Мнения: 859
А защо говорим за грешки и "забъркване"?

Освен това как предвиждаш, че след 35 няма да решиш друго? Колко пък да си мъдър вече...

Иначе за мен първи брак на 35 е абсурдно късен. И там има много място за грешки, особено ако се гони време.

Ако говорим за средния случай - не може на 35 да си неопитен и незрял като на 20. Време гонят хора, които са склонни да направят компромис. Други сами си организират нещата - забременяват от донор, осиновяват...не чакат непременно да се бухнат при някой муньо и да започнат да правят грешки. При 20 годишните разводите са в пъти повече отколкото при сключилите брак на 33-35.

# 74
  • Мнения: 1 770
Аз баш си се бухнах на муньо и то на 40. 🤪 Ама от тези обаятелните и магнетичните, в които всеки се влюбва на мига - и мъже и жени. 😌 Той и сега си е такъв очарователен, никой не би заподозрял(нито пък ще ми повярва) що за човек е в действителност...Вълк в овча кожа.
Толкова обаятелен, че бях сляпа за дъжда от предупредителни червени флагове. Т.е. виждах ги, но сама им намирах обяснение и оправдание.

Общи условия

Активация на акаунт